Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


The Economist
NUODINGOJI GEBENĖ
Geriausieji JAV universitetai yra išpampę, pernelyg savimi patenkinti ir neliberalūs
Kad išsaugotų konkurencinį pranašumą, Gebenės lyga turės pasikeisti. Kova dėl elitinių Amerikos universitetų – dėl to, kas juos kontroliuoja ir kaip
Temos
SLAPTOJI PLAUKŲ EKONOMIKA
„Cheminio plaukų tiesinimo procedūrai išleidau tūkstančius“: juodaodžių plaukų kaina baltaodžių pasaulyje
Tamara Gilkes-Borr dar būdama šešerių suprato, kad jos plaukai nėra laikomi normaliais Kažin, ar prisimenate, kaip mokyklose buvote tikrinami, ar neturite
Komentarai
KOMENTARAS
Kuo vergovės tema svarbi Vidurio ir Rytų Europai?
Judėjimas „Juodųjų gyvybės svarbios“ buvusioms pavergtosioms tautoms gali atrodyti tolima problema, ir tą patį galima pasakyti žvelgiant iš priešingos pusės. Protestuotojai Jungtinėse Valstijose ir kitur galvoja, kad visi baltieji yra daugmaž vienodi. Vis dėlto žmonės iš šalių į rytus nuo Vokietijos neatliko jokio vaidmens europiečiams kolonizuojant Afriką, Aziją ir Lotynų Ameriką. Šios šalys negavo naudos iš prekybos vergais. Jų juodaodžių bendruomenės – nežymios.
Komentarai
KOMENTARAS
Paminklų griovimo metai
Po George'o Floydo nužudymo įsibėgėjo paminklų griovimo banga. Pagrindinis taikinys – baltieji vyrai, pritarę ar dalyvavę juodaodžių, Amerikos indėnų, indų ir kitų trečiojo pasaulio nebaltaodžių gyventojų persekiojime ar diskriminavime. Azartas griauti iš JAV greit persimetė į kitas pasaulio šalis. Ten, kur nebūta tinkamų paminklų, demonstrantai reiškė savo pritarimą bendraminčių veiksmams kitur.
Pasaulis
RASIZMAS
JAV neslūgsta įtampa policijai nušovus dar vieną juodaodį
Atlantoje baltajam policininkui nušovus dar vieną juodaodį paaštrėjo JAV apėmusios audringos diskusijos dėl rasizmo, o šiame pietiniame mieste į gatves vėl plūstelėjo žmonės ir reikalavo policijos viršininkės atsistatydinimo.
Kultūra
FILMAI
Pramogų verslas peržiūri produkciją, „HBO Max“ iš sąrašo pašalino filmą „Vėjo nublokšti“
Vaizdo transliuotojas internetu „HBO Max“ laikinai pašalino filmą „Vėjo nublokšti“ (Gone With The Wind) iš transliuojamų filmų sąrašo, kad šią daug kritikos už vergijos romantizavimą pilietinio karo metais Amerikos pietinėse valstijose sulaukusią 1939 metų juostą galėtų įvilkti į istorinį kontekstą.
Pasaulis
RASIZMAS
Po G. Floydo žūties Mineapolio miesto taryba pertvarkys vietos policijos tarnybą
Mineapolio policijos departamentas bus išardytas ir pertvarkytas, vėlai sekmadienį paskelbė šio JAV miesto tarybos nariai.
Komentarai
Sutikę Žmogų, Tautą ir Dievą
Pranciškus išvyko, o mes likome. Likome kiekvienas su savo tikėjimu ar netikėjimu, pasiėmę iš popiežiaus vizito tiek, kiek mums šią akimirką reikia arba kiek pajėgiame priimti.
The Economist
Penkiasdešimt metų po Martino Lutherio Kingo mirties – susiskaldžiusi Amerika
Atvirą rasizmą keičia klasių skirtumai. Tai turėtų skambėti kaip kvietimas veikti.
Aktualijos
Virdžinijoje – mūšiai su ultranacionalistais, žuvo trys žmonės
Virdžinijoje viena moteris žuvo šeštadienį automobiliui įsirėžus į minią per baltųjų nacionalistų eitynių dalyvių ir jų oponentų susirėmimus, privertusius JAV prezidentą Donaldą Trumpą pasmerkti „daugelio šalių neapykantą, fanatizmą ir smurtą“.
ŽYMA
RASIZMAS