Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


Pasaulis
RINKIMAI BELGIJOJE
Rinkimai Belgijoje: radikalios politikos triumfas?
Kartu su Europos parlamento rinkimais sekmadienį Belgijoje vyks ir parlamento bei regionų valdžios rinkimai.
Pasaulis
PASAULIO SUVOKIMAS
A. Rosling Rönnlund: praeitimi gyvenantys žmonės nemato, kad gyvenimas gerėja
Naudojamės moderniomis technologijomis, esame labiau išsilavinę ir gauname daugiau informacijos, tačiau didžiųjų duomenų analizės ir komunikacijos ekspertė Anna Rosling Rönnlund
Verslas
IQ FORUMAS „UTENA 2023“
M. Kaukėnas – apie Uteną iki 2030 m.
Kovo mėnesį išrinktas naujasis Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas pripažįsta – kartu su komanda jis dirba dar tik penkerius mėnesius, tad ir stebuklų nespėjo nuveikti, tačiau atlieka namų darbus, kuriuos vėliau teks įgyvendinti.
Verslas
DARBO UŽMOKESTIS
Skirtumas tarp sostinės ir likusios Lietuvos bruto darbo užmokesčio – 400 eurų
Šių metų antrąjį ketvirtį bruto darbo užmokesčio atotrūkis tarp regionų buvo 400,3 euro, praneša Valstybės duomenų agentūra. Vidutinis mėnesinis bruto darbo
Verslas
IQ FORUMAS „PLUNGĖ 2023“
IQ forumas Plungėje: investicijos regionuose, talentų paieškos ir ateities perspektyvos
„Plungė – tas rajonas, kur pramonė visada buvo svarbi. Krizės mus palietė, bet matome dinamiką – 2013 m. turėjome 590 įmonių, dabar turime 767. Tai rodo, kad žmonės nori kurti savo verslą, nebijo to, noras pačiam kurti savo gerovę ir daryti įtaką savo gyvenimui yra be galo didelis“, – teigė Plungės rajono meras Audrius Klišonis.
Verslas
ATOTRŪKIS
Darbo užmokesčio atotrūkis tarp regionų auga – 2022 m. pabaigoje pasiekė 390 eurų
Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualiųjų įmonių) 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį sostinės regione buvo 2.115 EUR ir, palyginti su 2022 m. trečiuoju ketvirčiu, padidėjo 6,3 proc., pranaše Valstybės duomenų agentūra.
Verslas
GYVENTOJŲ MOBILUMAS
Sostinė pučiasi, o regionai nyksta. Kas padėtų tuštėjantiems miesteliams?
Lietuviai yra sėsli tauta. Valstybės duomenų agentūra (VDA) skaičiuoja, kad 92,9 proc. šalies gyventojų vienus metus iki 2021-ųjų surašymo gyveno
NT ir energetika
SUBSIDIJOS
Bus siekiama geresnių sąlygų regionuose pirmąjį būstą perkančioms jaunoms šeimoms
Vyriausybė trečiadienį pritarė parlamentarės Laimos Nagienės siūlymams palengvinti sąlygas pirmąjį būstą su valstybės subsidija įsigijusioms šeimoms, norinčioms jį parduoti.
Aktualijos
PREZIDENTŪRA
G. Nausėda: tikiuosi, kad žmonės regionuose gaus geresnes paslaugas
Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį pasirašęs pataisas, leidžiančias savivaldai lanksčiau skolintis, sako, jog tai yra vienas svarbiausių įstatymų, pasirašytų per jo kadenciją. Anot prezidento, tikimasi, kad jas įgyvendinus žmonės regionuose gaus geresnes viešąsias paslaugas ir turės didesnes pasirinkimo galimybes.
Aktualijos
ES FINANSINĖ PARAMA
G. Nausėda: lankstesnis skolinimasis kurs ekonominę gerovę regionuose
Seimui penktadienį leidus nuo 2023 metų sausio savivaldai lanksčiau skolintis Europos Sąjungos remiamiems projektams, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tai leis kurti ekonominę gerovę Lietuvos regionuose.
IQ Tema
SANKCIJŲ KAINA
Atatranka: ar dėl sankcijų sukeltų atleidimų bangelių Lietuvoje reikia nerimauti?
Rusijai ir Baltarusijai įvestos sankcijos bumerangu grįžo ir Lietuvos bendrovėms – nuo vežėjų iki įmonių Klaipėdos jūrų uoste.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Ministerija siūlo palaipsniui naikinti jungiamąsias klases, stambinti mažąsias mokyklas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) siūlo palaipsniui naikinti jungiamąsias bei mažas klases mokyklose, jau nuo kitų metų jungti būtų leidžiama tik pradinukų klases.
NT ir energetika
BŪSTAS
NT rinka per metus išaugo daugiau nei ketvirtadaliu
Lietuvoje per dešimt šių metų mėnesių įregistruota 134,3 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) pirkimo-pardavimo sandorių – 28 proc. daugiau nei 2020 metų sausį-spalį (104,8 tūkst.) ir ketvirtadaliu daugiau nei 2019 metais tuo pat laiku (106,5 tūkst.), pranešė Registrų centras.
ŽYMA
REGIONAI