Meniu
Prenumerata

penktadienis, balandžio 19 d.


Pasaulis
DRAUGPRIEŠĖS
Lenkija ir Vokietija sukūrė stiprius ekonominius ryšius, tačiau politiniai santykiai komplikuoti. Kodėl?
Nebūtų lengva rasti daug labiau susijusių valstybių porų nei Lenkija ir Vokietija. 2021 m. duomenimis, Lenkijos eksportas į Vokietiją, didžiausią lenkiškų prekių rinką, siekė 89,4 mlrd. JAV dolerių. Vokietijos eksporto krypčių lentelėje Lenkija yra šešta (84,2 mlrd. JAV dolerių).
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis žada atstatyti Ukrainą ir sako, kad Rusija tai apmokės
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pažadėjo ukrainiečiams, kad įsiveržusių Rusijos pajėgų infrastruktūrai padaryta žala bus atitaisyta, o sąskaitą už tai apmokės Maskva.
Pasaulis
REPARACIJOS
Irakas baigė mokėti reparacijas už karą Kuveite
Irakas išmokėjo paskutines reparacijas už karą Kuveite, praėjus daugiau nei 30 metų po tuomečio diktatoriaus Saddamo Husseino surengto įsiveržimo į
Aktualijos
Lenkija apskaičiavo žalą, padarytą dėl nacistinės Vokietijos veiksmų per Antrąjį pasaulinį karą
Per Antrąjį pasaulinį karą nukentėję Lenkijos piliečiai galėtų pretenduoti, kad jiems būtų atlyginta dalis iš 440 mlrd. eurų žalos, šalies patirtos dėl nacistinės Vokietijos veiksmų per Antrąjį pasaulinį karą, ketvirtadienį pareiškė specialios parlamento komisijos pirmininkas.
Aktualijos
Lenkijos parlamente skaičiuojama, kokių reparacijų už karą prašyti iš Vokietijos
Lenkija vis rimčiau judina Vokietijos reparacijų klausimą, kuris, atrodė, buvo užbaigtas prieš daugiau nei 60 metų. Penktadienį valdantieji įkūrė naują parlamento komitetą, kuris turėtų apskaičiuoti, kiek Vokietija skolinga Lenkijai už Antrajį pasaulinį karą.
ŽYMA
REPARACIJOS