Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, lapkričio 21 d.


IQ video
SUPRASTI RUSIJĄ
T. Janeliūnas: neturiu optimizmo dėl JAV
Pusmetį Jungtinėse Valstijose praleidęs politologas Tomas Janeliūnas netrykšta optimizmu dėl amerikiečių gebėjimo priimti NATO rytiniam flangui svarbius geostrateginius sprendimus. Jis turi pastabų abiem dėl prezidento posto kovojančioms stovykloms – ir Donaldo Trumpo, ir Kamalos Harris.
Komentarai
KOMENTARAS
Pagaliau sumaištis: naujoji Vyriausybė nebus stabili, bet tai turi ir privalumų
Kad ir kas sudarytų naująją šalies Vyriausybę, jos laukia sunkūs laikai. Po sumaišties, kurią kėlė dukart premjeru ir kartą prezidentu bandęs būti Rolandas Paksas, beje, šių rinkimų žvaigždės Remigijaus Žemaitaičio politinis krikštatėvis, visą XXI a. premjerai turėjo tūkstančius problemų, išskyrus vieną – be didesnių kliūčių sulaukdavo kadencijos pabaigos.
Komentarai
KOMENTARAS
Trys prioritetai naujajai valdžiai
Nors Seimo rinkimai dar nesibaigė, aiškėja kokios politinės partijos gali formuoti naująją valdančiąją daugumą. Prie kavos besitariant dėl darbų ir
Pasaulis
RINKIMAI SAKARTVELE
Atsikratyti košmariškos Gruzijos svajonės
Spalį vyksiantys Sakartvelo parlamento rinkimai nulems ne tik šalies, bet ir viso Pietų Kaukazo regiono kryptį
Komentarai
SEIMO RINKIMAI
Gintaro paieškos Lietuvos politikoje: ką jūra išmes į krantą?
Jeigu manęs kas nors paklaustų, kaip gimsta lyderiai, atsakyčiau visiems lietuviams suprantama kalba – taip pat, kaip Baltijos krante atsiduria
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Nugalėtojų niekas neteis (satyra)
Seimo rinkimai, kaip ir olimpinės žaidynės, rengiami kas ketverius metus. Skirtumas toks, kad olimpines žaidynes transliuoja viena televizija, o Seimo rinkimus – visos. O visa kita – elementarus chaosas, kur kiekvienas dalyvis rungiasi, kaip išmano: kažkas šoka į tolį, kažkas – į aukštį, kažkas tiesiog šoka breiką ar į olimpinę programą neįtrauktus pilvo šokius. Vieni papirkinėja ledais, kiti – gražiais žodžiais su dirbtiniais saldikliais. Po visų balsavimų ir Vyriausiosios rinkimų komisijos skaičiavimų paskelbiama medalių lentelė, kurioje matyti, kiek aukso, sidabro iškovojo rusijos atletai, kiek – provakarietiški. Dar būna kažkokie „už Lietuvą“. Bet tie, kur labiausiai už Lietuvą, mieliau sėdi, jei leidžia mandatas, Europos Parlamente, nes mylėti Lietuvą per atstumą labiau apsimoka.
The Economist
RINKĖJŲ KIRTIS
Galimi du skirtingi N. Modi reakcijos į nuviliančius rezultatus variantai
Jis gali pasidaryti nuosaikesnis ir sutelkti dėmesį į ekonomiką arba dar atkakliau propaguoti hindu nacionalizmą Indijos rinkėjai vėl sugriovė lūkesčius. Prieš
Aktualijos
EP RINKIMAI
Galvos skausmas atidedamas? Ką slepia EP rinkimų rezultatai
Europos Parlamento (EP) rinkimų sekmadienio Briuselis laukė su nekantrumu ir su baime. Ką parodė rezultatai?
Komentarai
KOMENTARAS
EP rinkimų pamokos
Praūžę Europos Parlamento (EP) rinkimai tikrai padarys poveikį ES ateičiai. Prie to gali prisidėti (o gali ir neprisidėti) 11 europarlamentarų iš Lietuvos. Bet tai parodys laikas. Dabar įdomus kitas klausimas – kokius Seimo rinkimus pranašauja EP rinkimų rezultatai Lietuvoje.
The Economist
BLOGOS ŽINIOS
Daugėja dezinformacijos. Kaip ji veikia?
Tai supratus pavyks atrasti geresnių būdų su ja kovoti
Komentarai
KOMENTARAS
Socialdemokratai – stabili ir stipri politinė jėga? Dar pažiūrėsime
Rinkimų estafetei įpusėjus ir šeštadienį paaiškėjus, kas iš socialdemokratų stos prie Seimo rinkimų starto linijos, galime drąsiai teigti – Lietuvos
Pasaulis
RINKIMAI BELGIJOJE
Rinkimai Belgijoje: radikalios politikos triumfas?
Kartu su Europos parlamento rinkimais sekmadienį Belgijoje vyks ir parlamento bei regionų valdžios rinkimai.
Pasaulis
RINKIMAI MEKSIKOJE
Ar pirmąja moterimi Meksikos prezidente taps litvakė?
Birželio 2 d. viena iš dešimties didžiausių pasaulio valstybių – Meksika – rinks naują prezidentą, parlamentą ir vietos valdžią.
Pasaulis
AFRIKA
Rinkimai PAR: kokia bus vienos įtakingiausių Afrikos šalių kryptis?
Gegužės 29 dieną Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vyksta parlamento rinkimai, kurie lems, kokia kryptimi toliau judės viena turtingiausių (nors pragyvenimo lygis smunka) ir politiškai įtakingiausių Afrikos šalių, priklausanti BRICS blokui. Rinkimų favoritai – Afrikos nacionalinis kongresas (ANC), šalį valdantis nuo pat rasistinio režimo žlugimo. Tačiau veikiausiai pirmą kartą nuo apartheido žlugimo laikų ANC gaus mažiau negu pusę balsų – ekonomika taip ir negrįžo į prieš 2008–2009 m. krizę buvusį spartesnio augimo laikotarpį, nusikalstamumas sunkiai pažabojamas, o iššūkių kelia net elektros tiekimas.
ŽYMA
RINKIMAI