Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 10 d.


Pasaulis
LENKIJA
Dėl teisės ar teisingumo
Rinkėjų palaikymą Lenkijos valdančioji dauguma perka didindama pensijas ir vaiko pinigus
IQ Tema
Partija, kurios nebus: kodėl D. Grybauskaitė greičiausiai nepasuks A. M. Brazausko keliu
Lietuvos ir užsienio žiniasklaida jau keletą mėnesių Daliai Grybauskaitei matuoja kėdes tarptautinėse organizacijose. Ji galėtų sulošti įspūdingą partiją ir vietos politikoje, tačiau vargu ar tam ryšis.
Komentarai
EP rinkimai: ar gerėja gyvenimas jūsų burbule?
Kiekvienas gyvename savo burbuluose, o mūsų burbulai liečiasi su kitų žmonių burbulais, ir taip sudarome tokias patirčių, emocijų, ryšių putas, per kurias savitai keliauja informacija, teigia vokiečių filosofas Peteris Sloterdijkas.
Pasaulis
Pragiedruliai Slovakijoje ar populizmo Vidurio Europoje saulėlydis?
Zuzanos Čaputovos pergalė Slovakijos prezidento rinkimuose – piliečių atsakas į šalyje vešančią korupciją. Ar tai ir smūgis regione išsikerojusiam populizmui?
Komentarai
S. Skvernelio pergalė prezidento rinkimuose – didžiausia grėsmė R. Karbauskiui
Visus šių metų rinkimus žadėjęs laimėti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šeimininkas Ramūnas Karbauskis jau suklupo per pirmuosius – savivaldybių ir merų rinkimuose valstiečiai pasirodė neblogai, bet tai tikrai ne pergalė. Kitų rinkimų rezultatai bus dar nepalankesni, bent jau pačiam R. Karbauskiui.
Komentarai
Nemylėti valdžios
Šiaip – ir praktiškai, ir teoriškai – pilietis neprivalo mylėti valdžios. Taip, laimėje ir nelaimėje, varge ir džiaugsme gali tekti gyventi drauge iki mirties arba iki skyrybų. Bet gyvenant kartu – būti opozicijoje, išlaikyti distanciją, nesusitapatinti su valdžia – labai patartina tiek žmogui, tiek Bažnyčiai. Kad valdžiai pasikeitus neprarastum savęs.
Komentarai
Lyčių lyguma
Visi tie rinkimai – kaip egzaminai, kuriems dauguma balsuotojų deramai nepasiruošia, nes vis pritrūksta poros naktų: tai „Gyvulių ūkiui“ pavartyti, tai Konstitucijos spragoms galvoje užsilopyti. Žmonės programų neskaito, nes jose tas pats per tą patį; kas laukia ateity – negalvoja, nes ateities nežino niekas, net horoskopų sudarinėtojai.
Komentarai
Ir niekada mums rinkimų nebus per daug
Lietuvoje išaušo dar neregėtas rinkimų pavasaris, kuris savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimais prasidėjo pirmąjį kovo sekmadienį, o baigsis gegužės paskutinį, kai piliečiai rinks atstovus į Europos Parlamentą ir, beveik jokių abejonių, šalies prezidentą antrajame raunde.
Komentarai
Kas valdo Lietuvos savivaldybes?
Prieš naujai kadencijai pasirenkant savivaldybių tarybų narius bei merus prasminga analizuoti vietos politiką.  Būtent vietos valdžia teoriškai turėtų įkūnyti bene glaudžiausią rinkėjų ir išrinktųjų ryšį. Tad kas gi vietos lygmeniu šiuo metu atstovauja Lietuvos gyventojams?
Aktualijos
Atkalta schema: savivaldybių rinkimų „flagmanai“ dar neatsisveikina
„Laimėję rinkimus mažinsime komunalinių paslaugų kainas ir pritrauksime investicijų“, – mėgsta žadėti į savivaldybių tarybas kandidatuojantys politikai. Apie 200–300 kandidatų iki šiol galėdavo pridurti – ir neatstovausime jums.
Komentarai
Mikrobų faktorius
Rinkimų šiemet bus per daug. Ypač nesvarbių. Nors ne, atsiprašau, nesvarbių rinkimų demokratinėje šalyje nebūna. Visi rinkimai iš esmės svarbūs. Tačiau rinkėjai ir renkamieji ilgainiui išmoko iš švenčių padaryti ir nuobodžią rutiną, ir pokvailę parodiją.
Komentarai
Progresiniai, perskirstymas ir populistai
„Visų šalių proletarai – vienykitės“ – pamenu šūkį ant tuometinių laikraščių. Galėdavau jį pakartoti kad ir prikeltas naktį, nors nei tėvai, nei seneliai partijai nepriklausė. Tiesiog VŠPV buvo tiek visur matomas, jog jį atkartoti galėjai ir nesuprasdamas, ką tai reiškia. „Oh be a fine girl kiss me“ arba OBAFGKM, žvaigždžių klasifikacija pagal spinduliavimo intensyvumą, yra kone vienintelis dalykas, kurį atsimenu iš astronomijos paskaitų. OBAFGKM galiu išbelsti ir prikeltas naktį, nors esmę ir prasmę jau seniai pamiršau.
Komentarai
Rinkimų mados ir fizika
Prezidento rinkimai bus įdomūs ir dėl rinkiminės kampanijos personalizacijos. Palaikyti asmenybes rinkėjams yra patraukliau nei anonimines ir nelabai mėgstamas politines partijas. Ir vis dėlto, ką šiose asmenybių lenktynėse laimi taip nemėgstamos partijos? Kokie yra jų motyvai remti lyderius?
Aktualijos
Carai ir lyderiai: daugeliui savivaldybių liks vadovauti tie patys merai
Prieš ketverius metus pirmą kartą tiesiogiai išrinkti savivaldybių merai 2019-aisiais laikys rinkėjų pasitikėjimo egzaminą, kuriame daugelis neabejotinai vėl dalyvaus. Kai kurių net nekamuos varžybų jaudulys, nes jie įsitikinę savo pergale. Daugelis postuose išsilaikys.
Aktualijos
Briuselio miražas: rinkimai, kurių R. Karbauskis nelaimės
Europos Parlamento (EP) rinkimai nublanks, palyginti su panašiu metu vyksiančia kova dėl prezidentūros raktų. Retas net ir labiau politika besidomintis žmogus galėtų įvardyti dabartinius Lietuvos atstovus EP. O ir pačioms politinėms partijoms tai yra trečiaeiliai rinkimai, kurie labiausiai rūpi tik į Briuselį siekiantiems ištrūkti politikams.
ŽYMA
RINKIMAI