Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 8 d.


The Economist
MIGRANTŲ DALIA
Indų diaspora didesnė ir įtakingesnė nei bet kuri kita pasaulio istorijoje
Pasaulis
ATLANTO DEKLARACIJA
JAV ir JK parengė Atlanto deklaraciją, skirtą naujoms grėsmėms atremti
Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė ketvirtadienį paskelbė apie naują strateginį paktą, o jų lyderiai dedikavo vadinamuosius ypatingus šių šalių santykius kovai su Rusija, Kinija ir ekonominiu nestabilumu.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Europa imasi žingsnių priversti Rusiją sumokėti už karą Ukrainoje
Seniausia Europos valstybes vienijanti organizacija antradienį viršūnių susitikime Reikjavike įkūrė registrą, dėl būsimų kompensacijų fiksuosiantį padarytus Rusijos karo Ukrainoje nuostolius,
Pasaulis
JK IR UKRAINA
Ukrainos prezidentas atvyko į JK susitikti su R. Sunaku
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį atvyko į Jungtinę Karalystę susitikti su šalies premjeru Rishi Sunaku, kuris pažadėjo perduoti Kyjivui oro
Pasaulis
CPTPP
JK prisijungs prie vienos didžiausių laisvosios prekybos zonų pasaulyje
Po beveik dvejus metus trukusių derybų Jungtinė Karalystė (JK) prisijungs prie 11 šalių bloko, užmegzdama svarbią prekybos partnerystę Azijos ir Ramiojo vandenyno regione ir sudarydama didžiausią prekybos susitarimą po „Brexit\'o“, penktadienį paskelbė ministras pirmininkas Rishi Sunakas.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Trečiadienio kaleidoskopas: V. Zelenskio vizitas JK, žemės drebėjimų politinė reikšmė ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 8-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Ukrainos prezidentas JK. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį lankosi Jungtinėje Karalystėje –
Pasaulis
JK IR UKRAINA
R. Sunakas: JK remia Ukrainą, kad pergalė būtų pasiekta šiais metais
Britų ministras pirmininkas Rishi Sunakas trečiadienį parlamentui pasakė, jog Jungtinė Karalystė ir toliau „rems Ukrainą, kad šiais metais būtų užtikrinta
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
Žlugus deryboms dėl darbo užmokesčio JK gresia nauji masiniai streikai
Mokytojai ir traukinių mašinistai trečiadienį visoje Jungtinėje Karalystėje surengė naują streikų etapą, siekdami užsitikrinti darbo užmokesčio padidinimą, kuris palengvintų dėl sparčiai augančios infliacijos kilusią pragyvenimo išlaidų krizę.
The Economist
PASAULIS 2023. EUROPA
Nuo šiol tik geryn: kaip 2023-ieji susiklostys JK lyderiui R. Sunakui?
2023 m. Didžiosios Britanijos politika prasidės pagoniškai. Dėl plataus masto protestų Rishi Sunako konservatorių vyriausybės likimą lems ne rinkėjai, parlamento nariai ar streikuojantys transporto darbuotojai, o oras. Po neįprastai šilto rudens spustelėjus šaltukui gali tekti imtis periodiškai atjungti elektros energijos tiekimą, ir tai sužlugdytų vyriausybę. O jei žiema bus šilta, sąskaitos už energiją bus mažesnės ir valstybės finansuose atsivers ne tokia didelė skylė.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JK įžvelgia „moralinę būtinybę“ dėl tankų Ukrainai, JAV užsimena apie didesnę pagalbą
Jungtinė Karalystė antradienį pareiškė, kad svarbus jos sprendimas suteikti tankų su Rusija kovojančiai Ukrainai yra „moralinė būtinybė“, o Jungtinės Valstijos žada, kad artimiausiu metu bus suteikta daugiau karinės pagalbos.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
JK vyriausybės opozicija laimėjo specialius rinkimus suduodama smūgį R. Sunako partijai
Jungtinės Karalystės opozicinė Leiboristų partija užtikrintai laimėjo specialius rinkimus į šiaurės vakarų Anglijos vietą parlamente.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
R. Sunakas: JK santykių su Kinija „aukso amžius“ baigėsi
Britų ministras pirmininkas Rishi Sunakas pirmadienį sakydamas savo pirmą svarbią kalbą apie šalies užsienio politiką paskelbė, kad Jungtinės Karalystės santykių su Kinija „aukso amžius“ baigėsi, o augantį Pekino autoritarizmą pavadino „sisteminiu iššūkiu mūsų vertybėms ir interesams“.
Pasaulis
JUNGTINĖS KARALYSTĖ
JK ekonomika trečiąjį ketvirtį susitraukė 0,2 proc.
Jungtinės Karalystės (JK) ekonomika trečiąjį ketvirtį traukėsi, rodo penktadienį paskelbti oficialūs duomenys, greičiausiai dar kartą patvirtinantys, jog nuosmukis, kuris jau kurį laiką prognozuojamas, prasidėjo.
Pasaulis
COP27
JK ministras pirmininkas R. Sunakas apsigalvojo ir vyks į klimato konferenciją Egipte
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas trečiadienį paskelbė, kad dalyvaus Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje COP27, atšaukdamas pradinį savo sprendimą dėl „neatidėliotinų vidaus iššūkių“ nevykti į šį aukščiausio lygio susitikimą.
ŽYMA
RISHI SUNAKAS