Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 10 d.


Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukraina pasveikino pirmąją puolimo aplink Bachmutą sėkmę
Ukraina pirmadienį pasveikino savo karių pažangą vietovėse netoli fronto linijos miesto Bachmuto, kur vyko ilgiausi ir įnirtingiausi mūšiai per visą
Pasaulis
BRAZILIJA
Dėl ankstesnių pastabų kritikuojamas Brazilijos prezidentas pasmerkė invaziją į Ukrainą
Dėl to, kas vadinama Rusijos ir Kinijos propagandos atkartojimu, sukritikuotas Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva antradienį pasmerkė Rusijos
Aktualijos
LIETUVA
Lietuvoje per dvidešimtmetį sumažėjo rusų ir lenkų tautybių žmonių
Lietuvoje per dvidešimt metų sumažėjo rusų ir lenkų tautybės žmonių, rodo antradienį Statistikos departamento paskelbti praėjusių metų gyventojų ir būstų surašymo rezultatai.
Pasaulis
UKRAINA
Pasaulio bankas skyrė Ukrainai papildomai 500 mln. JAV dolerių
Pasaulio bankas (PB) paskelbė apie papildomą 500 mln. JAV dolerių išmoką Ukrainai, skirtą neatidėliotiniems poreikiams, atsiradusiems dėl Rusijos invazijos, tenkinti.
Pasaulis
DIDŽIOJO DVIDEŠIMTUKO DERYBOS
G-20 finansų ministrų susitikimas baigėsi be bendro pareiškimo
Didžiojo dvidešimtuko (G-20) derybos Vašingtone ketvirtadienį baigė be bendro komunikato, nes stiprėjanti JAV ir Saudo Arabijos nesantaika sukėlė naują įtampą grupėje, kuri jau ir taip buvo susiskaldžiusi dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.
Pasaulis
UKRAINOS PERGALĖS
Lankydamasis išvaduotoje Charkivo srityje V. Zelenskis žada pergalę
NT ir energetika
ATOMINĖ ENERGIJA
TATENA komanda vyksta į Zaporižios AE
Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi pirmadienį pranešė vykstąs į Rusijos pajėgų kontroliuojamą Zaporižios atominę elektrinę pietryčių Ukrainoje, pastarosiomis savaitėmis tapusią kelių karinių smūgių taikiniu.
Pasaulis
PARAMA UKRAINAI
J. Bidenas: JAV suteiks Ukrainai dar beveik 3 mlrd. dolerių vertės karinės pagalbos paketą
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį paskelbė, kad jo šalis suteiks dar beveik 3 mlrd. dolerių vertės karinę pagalbą Ukrainai, mininčiai savo Nepriklausomybės dieną ir Rusijos invazijos pradžios šešių mėnesių sukaktį.
Aktualijos
TELEVIZIJA
Prasidėjus invazijai Ukrainoje rusiškos programos Lietuvoje prarado pusę auditorijos
Maskvai pradėjus invaziją Ukrainoje, Lietuvoje retransliuojamos programos rusų kalba neteko pusės auditorijos, trečiadienį pranešė Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK).
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
M. Puleris: „Denacifikuoti“ V. Putinui reiškia „deukrainizuoti“
Bolonijos universiteto profesorius Marco Puleris įsitikinęs, kad dabarties įvykius Ukrainoje ir visoje posovietinėje erdvėje geriausia suprasti per istorinę perspektyvą. Interviu IQ žurnalo apžvalgininkei Agnei Piepaliūtei istorikas aiškino, kaip atsidūrėme ten, kur atsidūrėme.
Temos
UKRAINA
O. Zelenska: mūsų sūnus nori būti kareivis
Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska su „The Economist“ korespondentu Oliveriu Carrollu kalbėjosi apie karą, vaikų ugdymą namuose ir Rusijos smogikus Spygliuotoji
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Pavojingas nuovargis
Karo Ukrainoje sukeltas šokas slūgsta. Vasara tapo palankiu metu ne tik pailsėti nuo darbų ir kasdienių rūpesčių, bet ir atitrūkti
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: atnaujinamas ukrainietiškų grūdų gabenimas jūra neša „palengvėjimą pasauliui“
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį pareiškė, kad pirmojo grūdų prikrauto laivo išplaukimas iš Odesos uosto nuo Rusijos invazijos pradžios neša „palengvėjimą pasauliui“.
Temos
IŠ PIRMŲ LŪPŲ
Vilkiko kabinoje – į karą Ukrainoje
Tokios kelionės agentūroje neužsisakysi. Žurnalistas Aidanas Praleika pro sunkvežimio langą stebėjo kariaujančios Ukrainos grožį, išgyveno kuriozus, sutiko daug gerų žmonių
ŽYMA
RUSIJOS INVAZIJA