Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES įtraukė į sankcijų sąrašą Rusijos samdinių grupuotę „Wagner“
Už „aktyvų dalyvavimą Rusijos agresijos kare prieš Ukrainą“ Europos Sąjunga (ES) įtraukė į savo sankcijų sąrašą Rusijos samdinių grupuotę „Wagner“. „Wagner“
Finansai ir investavimas
KRIPTOVALIUTOS
A. Bilotaitė: kriptovaliutų kasėjų bumas sudaro galimybes sukčiauti ir apeiti sankcijas
Ne visada įstatymų besilaikančių virtualių valiutų paslaugų tiekėjų Lietuvoje per metus padaugėjo daugiau nei penkis kartus, o jų nekontroliuojamas bumas sudaro galimybes sukčiauti ir apeiti sankcijas, sako vidaus reikalų ministrė.
Aktualijos
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
G. Landsbergis žada kelti klausimą dėl ES sankcijų Baltarusijai griežtinimo
Vidaus reikalų ministerijai pranešus apie netinkamas sąlygas Baltarusijoje esantiems ir į Lietuvą siunčiamiems migrantams, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žada kelti klausimą dėl Europos Sąjungos sankcijų Minskui griežtinimo.
Verslas
PASKUTINĖ MYLIA
Kaip plačiai Lietuvą turėtų aprėpti europinės vėžės tinklas?
Ar mažėjant krovinių ir keleivių srautui iš Rytų Lietuva turėtų daugiau kaip 3 tūkst. km plačiosios, arba rusiškos, vėžės geležinkelių tinklą transformuoti į europinės vėžės? Į ši klausimą tikimasi rasti atsakymą per kelerius artimiausius metus.
Verslas
KLAIPĖDOS UOSTAS
Nuo Baltarusijos tranzito priklausęs Klaipėdos uostas prarado penktadalį krovinių, bet ne plėtros ambicijas
Klaipėdos uosto krova per pirmus tris šių metų ketvirčius susitraukė apie 19 proc. Nors tai mažiau nei 35 proc., kaip šiais metais prognozuoja Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija (KVJUD), tendencija aiški – uostas nebėra tranzitinis Baltarusijos trąšoms ir iš eksporto vis labiau tampa importo uostu.
IQ Tema
ATEITIES SCENARIJAI
Karinis miestelis ir nieko daugiau
Esminių pokyčių Kaliningradas galėtų tikėtis tik pasikeitus režimui pačioje Rusijoje. Kol kas šio krašto perspektyvos itin niūros. Karo Ukrainoje padarinius itin
Komentarai
KOMENTARAS
Nauja dviejų greičių Europa
Kaskart ES suaktyvėja kalbos apie dviejų greičių Europą. Iki šiol du ar keli skirtingi greičiai simbolizavo valstybių narių norą daugiau
Aktualijos
KALININGRADO TRANZITAS
FNTT: kiekvienas mokėjimas už Kaliningrado tranzitą bus vertinamas atskirai
Nuo rugsėjo 1-osios visiems Lietuvos bankams atsisakant aptarnauti mokėjimus su Rusijos ir Baltarusijos įmonėmis, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atsisakė „Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) suteikti bendrą leidimą gauti mokėjimus už sankcionuotų prekių tranzitą tarp Rusijos ir Kaliningrado, tačiau kiekvieną prašymą tarnyba vertins atskirai.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
M. Skuodis: atsiskaitymai už rusišką tranzitą po rugsėjo 1-osios įmanomi
Sankcionuotų prekių tranzitas tarp Rusijos ir Kaliningrado yra legalus ir vyks toliau, o atsiskaitymas už jį ir po rugsėjo 1 dienos bus įmanomas, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Komentarai
SANKCIJOS RUSIJAI
Gal jau tikrai užteks turiZZmo Europoje?
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pareiškimas, kad visi rusai iš Europos turėtų būti išsiųsti namo, sukėlė neregėtą isterijos bangą. Įžeisti pasijuto
Pasaulis
ĮTAMPA AZIJOJE
N. Pelosi dėl vizito Taivane susilaukė Kinijos sankcijų
Kinijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė sankcijų JAV Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi dėl anksčiau šią savaitę įvykusio jos vizito Taivane, išprovokavusį Pekino įtūžį ir žvanginimą ginklais.
Pasaulis
IŠ VIDAUS
Rusijos elito atostogų dilemos
Kai kurie rusai baiminasi būti išsiųsti į Ukrainą. Mano darbdavys bijo vasaros Dubajuje. Šio straipsnio autorius pageidavo likti anonimu.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Skaistė: ne sankcijos veikia mūsų ekonomiką, o karas
Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, jog Europos Sąjungos sankcijos Rusijai turi ribotą poveikį Lietuvos ekonomikai, tačiau neigiamos įtakos jai daro Rusijos tęsiamas karas Ukrainoje.
IQ Tema
VERTYBĖS IR NAFTA
Rinktis mažesnį blogį: krauju sutepti ne tik Rusijai mokami naftos doleriai
Iškastiniam kurui ir demokratinėms vertybėms – retai pakeliui. ES dujų ir naftos embargu pasiryžus nubausti Rusiją, europiečiai negalės visiškai ramia sąžine pildytis automobilių bakų ir šildytis namų, net kai šios sankcijos bus iki galo įgyvendintos. Didžioji dalis už naftą ir dujas išleidžiamų pinigų vis tiek bus parama režimams, trypiantiems žmogaus teises, grasinantiems kaimynams, persekiojantiems opoziciją.
Verslas
SPECIALUSIS SKYRIUS KLAIPĖDA 2022
Uostą paversti miestu
Sankcijos Baltarusijai ir Rusijai, karas Ukrainoje iš visų Lietuvos miestų ryškiausių padarinių turi uostamiestyje. Ar šią silpnybę pavyks paversti stiprybe? Klaipėdos
ŽYMA
SANKCIJOS