Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 19 d.


Pasaulis
JT SAUGUMO TARYBA
JAV ir Rusijos rezoliucijos dėl Izraelio ir „Hamas“ karo JT Saugumo Taryboje žlugo
Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai trečiadienį ir vėl nepavyko imtis veiksmų dėl Izraelio ir „Hamas“ karo: JAV vadovaujamą rezoliucijos projektą vetavo
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Dėl pirmininkavimo JT Saugumo Tarybai kritikuojama Rusija teisinasi
Dėl balandžiui perimto pirmininkavimo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai smarkiai kritikuojama Rusija pirmadienį teisinosi ir tvirtino, kad nesinaudos tuo gindama savo invaziją Ukrainoje.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Į JT Saugumo Tarybą dvejiems metams išrinkta Japonija
Japonija yra tarp penkių valstybių, ketvirtadienį išrinktų į nenuolatines vietas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir dirbsiančių šioje institucijoje 2023–2024 metais. Nuo
Pasaulis
TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS
V. Zelenskis ragina JT Saugumo Tarybą „nedelsiant“ imtis veiksmų
Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis antradienį paragino Jungtines Tautas „nedelsiant“ imtis veiksmų dėl prezidento Vladimiro Putino invazijos į jo šalį, ragindamas pašalinti Rusiją iš JT Saugumo Tarybos.
Pasaulis
KARO NUSIKALTIMAI
V. Zelenskis kreipsis į JT Saugumo Tarybą dėl Rusijos vykdomo genocido
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį kreipsis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą ir tikriausiai pareikalaus imtis naujų griežtų sankcijų prieš Rusiją dėl civilių gyventojų žudynių Bučoje, kurias vadina karo nusikaltimais ir genocidu.
Pasaulis
TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS
Rusija blokavo JT rezoliuciją, smerkiančią agresiją prieš Ukrainą
Rusija, kaip ir tikėtasi, penktadienį vetavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją, kurios tekste „kuo griežčiausiai smerkiama“ Maskvos agresija prieš Ukrainą ir reikalaujama nedelsiant išvesti pajėgas.
Pasaulis
TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS
Rusijos karas išryškino JT bėgiškumą: „Lapės saugo vištidę“
Bene geriausiai Jungtinių Tautų bejėgiškumą parodė tai, kad skubiai dėl Rusijos ir Ukrainos krizės sušauktas Saugumo Tarybos posėdis tapo beprasmis praėjus vos kelioms minutėms nuo pradžios, kai Rusija pradėjo į kaimyninę provakarietišką šalį.
Pasaulis
DIPLOMATIJA
JAV ir sąjungininkės JT Saugumo Taryboje smerkia Rusiją dėl Ukrainos
Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės pirmadienį skubiai sušauktame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje užsipuolė Rusiją ir kaip šiurkštų tarptautinės teisės pažeidimą bei „pretekstą karui“ smerkė Vladimiro Putino sprendimą pripažinti Rytų Ukrainos prokremliškų separatistų įkurtas „liaudies respublikas“.
Pasaulis
IZRAELIS IR PALESTINA
JT ST dėl JAV nepritarimo vėl nepriėmė pareiškimo dėl žydų ir palestiniečių smurto
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba trečiadienį surengė dar vieną skubų posėdį dėl intensyvėjančių susirėmimų tarp Izraelio ir palestiniečių, tačiau vėl nepriėmė bendro pareiškimo dėl Vašingtono, pagrindinio žydų valstybės sąjungininko, nepritarimo, pranešė diplomatai.
Pasaulis
ARTIMIEJI RYTAI
Rusijos ir Kinijos pagalba Sirijai senka
Rusija ir Kinija antradienį vetavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją, pagal kurią leidimas per sieną vežti į Siriją humanitarinę pagalbą būtų pratęstas metams, bet Maskva iš karto pasiūlė trumpesnį pratęsimą.
Pasaulis
ATSKAITOMYBĖS STYGIUS
Per JT Saugumo Tarybos sesiją Sirija pasmerkta dėl cheminių ginklų
Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narės Jungtinė Karalystė, Estija ir Vokietija trečiadienį pasmerkė Siriją dėl atskaitomybės stygiaus po kaltinimų cheminių ginklų atakomis 2017 m.
ŽYMA
SAUGUMO TARYBA