Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


Kultūra
„SCANORAMA“
Kine – ne tik pasaulio pabaiga
Nuo pasaulio pabaigos iki jautrių seno norvego prisiminimų ar sudėtingų motinų ir dukterų santykių, nuo karo žiaurumų iki samių autentikos išsaugojimo, lietuviškų čiulbančios sielos istorijų, nuo gurmaniško prancūzų gyvenimo iki detektyvinių mokytojų kambario istorijų – visa tai ir dar daugiau kino gurmanų lapkričio 9–19 d. lauks kasmetėje kino šventėje, Europos šalių kino forume „Scanorama“. Agnei Žemaitytei programos atramomis ir viena pagrindinių šių metų festivalio temų „Scanoramos“ įkūrėja, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė įvardija Europos įvairovės ir jos tradicijų atspindžius europietiško kino panoramoje.
Aktualijos
IQ ŽURNALO LAPKRIČIO NUMERIS
Kas laukia Kaukazo? Kaip Kipras vaduojasi nuo rusiškų pinigų? Kodėl Afriką krečia perversmai?
Šią savaitę prekybos vietas pasieks IQ žurnalo lapkričio numeris. Jį taip pat jau galite skaityti šiame portale. Kokie įdomūs straipsniai patrauks skaitytojų dėmesį?
Kultūra
AFIŠA
Ką pamatyti jubiliejinėje „Scanoramoje“: G. Arlickaitės filmų penketukas
Kasmetė kino šventė – Europos šalių kino forumas „Scanorama“ – lapkričio 10–20 d. jau dvidešimtą kartą aplankys Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius. Kino forumo įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė buvo pirmoji, nuosekliai sekusi praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje dar nežinomas Larso von Triero, Madso Mikkelseno ir kitų pavardes ir pristačiusi jas Lietuvos žiūrovams. Agnei Žemaitytei kinotyrininkė pristato jubiliejinės „Scanoramos“ filmų penketuką.
Kultūra
KINAS
Kino festivalis „Scanorama“ žada pristatyti naujoves ir išlaikyti tradicijas
Pristatyta Europos šalių kino forumo „Scanorama“ jubiliejinė festivalio programa, joje – naujas ilgametražių filmų konkursas, Lietuvoje beveik nerodyti filmai iš juostų ir kitos naujovės, ketvirtadienį pranešė organizatoriai.
Kultūra
KINAS
Jubiliejinės „Scanoramos“ atidarymas visoje Lietuvoje: kvies nusimesti veržiantį kasdienybės korsetą
Lapkričio 10–20 dienomis įvyks dvidešimtasis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Renginio organizatoriai žada rinktinę programą didžiųjų miestų kino teatruose ir
Kultūra
„SCANORAMOS“ REKOMENDACIJOS
„Scanorama“: perrašyti istoriją
Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ skiria ypatingą dėmesį istorinės atminties temai, pristatydamas įdomiausių Europos ir lietuvių režisierių filmus, istoriją vaizduojančius kaip nenutrūkstamą procesą, kuriantį gyvą dialogą tarp praeities ir dabarties, kuriame žmogus yra aktyvus jo dalyvis.
ŽYMA
SCANORAMA