Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 27 d.


Pasaulis
JAV
JAV Senatas patvirtino paramą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui
JAV Senatas vėlyvą antradienio vakarą Amerikos laiku patvirtino 95 mlrd. JAV dolerių vertės paramos paketą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui. Už patvirtinimą balsavo 79 senatoriai (48 demokratai ir 31 respublikonas), prieš – 18 (3 demokratai ir 15 respublikonų).
Pasaulis
JAV PARAMA UKRAINAI
Pentagono atstovas: JAV pagalba Ukrainą turėtų pasiekti per „keletą dienų“
JAV Senatui patvirtinus 61 mlrd. JAV dolerių paramos Ukrainai paketą ir jį pasirašius JAV prezidentui Joe Bidenui, pagalba kariaujančią valstybę turėtų pasiekti per „kelias dienas“, trečiadienį žurnalistams teigė Pentagono spaudos sekretorius, Karinių oro pajėgų majoras generolas Patas Ryderis.
Pasaulis
ŽMOGAUS TEISĖ SPRĘSTI
Prancūzijos Senatas nusprendė – abortai yra konstitucinė laisvė
Prancūzijos Senatas trečiadienį pritarė vyriausybės siūlymui konstitucijoje įtvirtinti teisę į abortą, dėl kurios dabar bus balsuojama specialiame posėdyje. Prezidentas Emmanuelis Macronas
Pasaulis
JAV PARAMA UKRAINAI
J. Bidenas mėgina susitarti su Kongreso lyderiais dėl paramos Ukrainai
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį Baltuosiuose rūmuose susitiko su keturiais aukščiausiais Senato ir Atstovų rūmų lyderiais siekdamas išvengti gresiančio vyriausybės uždarymo, jei Kongrese nebus patvirtintas naujas finansavimo paketas. Didelę dalį derybų užėmė ir Atstovų rūmuose stabdoma parama Ukrainai.
Pasaulis
STRINGANTI PARAMA UKRAINAI
Į Ukrainą V. Zelenskio nuraminti vyksta JAV Senato daugumos lyderis Ch. Schumeris
Naujienų agentūra AP pranešė, kad penktadienį į Ukrainą atvyksta JAV Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeris, pasistengsiantis nuraminti prezidentą Volodymyrą Zelenskį
Pasaulis
JAV PARAMA UKRAINAI
JAV Senatas atmetė paketą su parama Ukrainai, bet demokratų daugumos lyderis nenuleidžia rankų
Jungtinių Valstijų Senato demokratų daugumos lyderis Chuckas Schumeris trečiadienį bandys išgelbėti finansavimą Ukrainai ir planuoja surengti svarbų bandomąjį balsavimą dėl dešimčių milijardų dolerių Kyjivui, Izraeliui ir kitiems JAV sąjungininkams.
Pasaulis
JAV SENATO BALSAVIMAS DĖL PAGALBOS UKRAINAI
JAV Senatas užblokavo 106 mlrd. dolerių pagalbos paketą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui
Respublikonų senatoriai trečiadienį blokavo Baltųjų rūmų prašymą skirti 106 mlrd. dolerių (97,4 mlrd. eurų) bendrą skubios pagalbos paketą Ukrainai, Izraeliui
Pasaulis
JAV BIUDŽETO PATVIRTINIMAS
JAV išvengė vyriausybės uždarymo – laikinąjį biudžetą patvirtino ir Senatas
Jungtinėse Valstijose išvengta vyriausybės uždarymo, tačiau finansinė parama Ukrainai ir Izraeliui ir toliau lieka nežinioje. Trečiadienio vakarą ir Senatas pritarė
Pasaulis
JAV
Respublikonai perėmė JAV Atstovų Rūmų kontrolę
JAV respublikonai trečiadienį iš demokratų perėmė Atstovų Rūmų kontrolę, pranešė televizijos.
Pasaulis
JAV VIDURIO KADENCIJOS RINKIMAI
Rekordiškai daug moterų vadovaus JAV valstijoms
Jungtinėse Valstijose rekordiškai daug moterų – 12 – stos prie savo valstijų vairo po to, kai kitų metų pradžioje bus prisaikdintos gubernatorėmis.
Pasaulis
JAV KADENCIJOS VIDURIO RINKIMAI
Demokratai sulaikė „raudonąją bangą“ per JAV kadencijos vidurio rinkimus
Respublikonų viltys, kad „raudonoji banga“ atneš jiems abejų JAV Kongreso rūmų kontrolę trečiadienį išblėso, Joe Bideno demokratams kadencijos vidurio rinkimuose pasirodžius geriau, nei prognozuota.
Pasaulis
JAV
JAV vyksta kadencijos vidurio rinkimai (atnaujinta 14.10)
Pasaulis
APKALTA
D. Trumpas išteisintas JAV Senato apkaltos procese
JAV senatoriai šeštadienį pripažino buvusį prezidentą Donaldą Trumpą nekaltu dėl maišto kurstymo, rodo balsavimo Senate rezultatai. Kad D. Trumpas būtų pripažintas
Pasaulis
JAV
JAV Senatas pripažino antrąjį D. Trumpo apkaltos teismą neprieštaraujančiu konstitucijai
JAV Senatas antradienį pradėjo buvusio prezidento Donaldo Trumpo antrąjį apkaltos teismą nuo sukrečiančio vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip jo šalininkai atakuoja Kongresą, demonstracijos, bet respublikonų senatoriai leido suprasti, kad eksprezidentas vargu ar bus pripažintas kaltu.
Pasaulis
JAV
D. Trumpo apkaltos straipsnis keliauja į Senatą
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi pirmadienį turi nusiųsti Senatui vieną Donaldo Trumpo apkaltos straipsnį dėl riaušių Kapitolijuje sukurstymo ir taip oficialiai inicijuoti pirmą per istoriją eksprezidentų apkaltos teismą.
ŽYMA
SENATAS