Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 10 d.


Aktualijos
Europa atsuks nugarą Katalonijai
ES pabrėžtinai nenori suteikti vilčių, kad Katalonija sulauks institucijų ir šalių narių paramos. Niekas nenusiteikęs pilti druskos ant savų negyjančių autonomijos ar separatizmo žaizdų.
IQ Tema
Drambliai ir pelės
Rusija ir Kinija plečia savo galią karinėmis, ekonominėmis ir politinėmis priemonėmis, tačiau pūliniai jose taip pat didėja
IQ Tema
Turtingi ir priklausomi
Absoliuti dauguma iki šiol sukurtų nepriklausomų valstybių buvo vedamos tautinės idėjos. Dabar kai kurie regionai pradeda kalbėti ne tik apie demokratinę, bet ir ekonominę laisvę.
IQ Tema
Šunys loja, karavanas eina
Savarankiškumo, didesnės autonomijos ar visiškai atsiskirti Europoje siekia ne vienas regionas, tačiau naujų valstybių gimimą senosios žemyno šalys gniauš kiek pajėgdamos
Aktualijos
E.Lucasas: iš išorės kurstomas separatizmas – grėsmė nacionaliniam saugumui
Kuo skiriasi tautų apsisprendimo judėjimai Katalonijoje, Kryme, Kosove, Kvebeke ir Škotijoje? Kodėl Vakarai laiko Krymo balsavimą dėl prisijungimo prie Rusijos negaliojančiu, bet pripažino Kosovo nepriklausomybę?
Aktualijos
Latvijos Donbasas
BBC filmas „Trečiasis pasaulinis karas: žvilgsnis iš vadavietės“, kurio siužetas atkartoja Donbaso scenarijų Latgaloje, Latvijoje sukėlė erzelį. Ar piktintasi tikrai be reikalo?
ŽYMA
SEPARATIZMAS