Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
Maskva nesiruošia baigti karo ir derėtis dėl branduolinės ginkluotės
Rusija toliau laikosi agresyvios pozicijos. Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį atmetė Jungtinių Valstijų pasiūlymą atnaujinti dialogą dėl branduolinės ginkluotės
Pasaulis
ESBO SUSITIKIMAS SKOPJĖJE
ESBO viršūnių susitikimą temdo nesutarimai dėl Rusijos
Didžiausios pasaulyje regioninio saugumo grupės viršūnių susitikimas Skopjėje ketvirtadienį prasidėjo nesutarimais – Ukraina, Lenkija ir Baltijos šalys boikotavo diskusijas, protestuodamos,
Pasaulis
ESBO SUSITIKIMAS ŠIAURĖS MAKEDONIJOJE
J. Borrellis apie ESBO susitikimą: Rusija turi išgirsti, kodėl yra pasmerkta ir izoliuota
ES vyriausiasis diplomatas Josepas Borrellis trečiadienį pareiškė, kad artėjančiame didžiausios pasaulyje regioninio saugumo institucijos posėdyje ministrai turi paaiškinti Rusijai, kodėl
Pasaulis
GRŪDAI
S. Lavrovas grasina galutinai nutraukti grūdų susitarimą
Rusija, pasak užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, tarpininkaujant Turkijai ir Jungtinėms Tautoms (JT) pasiektą grūdų susitarimą su Ukraina pratęs tik tuomet, jei bus įgyvendinti Maskvai svarbūs sutarties punktai. „Jei Stambulo paketas, kaip inicijavo JT generalinis sekretorius, iki liepos 17 d. nebus įgyvendintas, tai apie tolesnį pratęsimą negali būti kalbos“, – sakė S. Lavrovas trečiadienį Juodosios jūros šalių susitikime, jį cituoja agentūra „Interfax“. Grūdų susitarimo galiojimas baigiasi liepos 18 d.
Pasaulis
RUSIJA
S. Lavrovas Venesueloje ragina suvienyti jėgas prieš sankcijas
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, tęsdamas savo kelionę Lotynų Amerikoje, antradienį paragino tų pačių pažiūrų šalis suvienyti jėgas prieš
Pasaulis
TIRPSTANTI RUSIJOS ĮTAKA
Izoliuota Rusija vis dar turi sąjungininkų. Kas jie ir kodėl remia Maskvą?
Rusijos pradėto karo Ukrainoje metinių išvakarėse, vasario 23-iąją, Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, kad Rusija nedelsiant, visiškai ir besąlygiškai išvestų savo visas karines pajėgas iš Ukrainos teritorijos ir nutrauktų karo veiksmus.
Pasaulis
G 20
A. Blinkenas pirmą kartą nuo karo pradžios susitiko su Rusijos diplomatijos vadovu
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį Naujajame Delyje vykstančio Didžiojo dvidešimtuko (G 20) susitikimo kuluaruose trumpai susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, pranešė JAV pareigūnas.
Pasaulis
G 20
Rusija neigia pranešimus apie S. Lavrovo hospitalizaciją
Rusija pirmadienį „aukščiausio lygio melagiena“ pavadino pranešimus, kad užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas buvo paguldytas į ligoninę Indonezijoje, kur vyks Didžiojo dvidešimtuko (G 20) viršūnių susitikimas.
Pasaulis
G-20
V. Putinas nevyks į G20 viršūnių susitikimą Balyje
Pasaulis
RUSIJA IR VAKARAI
S. Lavrovas: Vakarai paskelbė Rusijai „totalinį karą“
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį apkaltino Vakarų valstybes paskelbus „totalinį karą“ jo šaliai ir jos žmonėms bei kultūrai, Maskvai tęsiant savo karinę kampaniją Ukrainoje.
Pasaulis
GRĖSMĖS
Maskva: ES tampa „agresyvi, karinga“
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį sakė abejojantis Ukrainos siekio įstoti į Europos Sąjungą motyvais ir kaltino Briuselį už Europos žemyno ribų siekiančiomis ambicijomis.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
S. Lavrovas: Rusija nesiekia užbaigti karo Ukrainoje iki gegužės 9-osios
Rusija nesiekia užbaigti karo Ukrainoje iki Pergalės dienos, minimos gegužės 9 dieną, pareiškė rusų užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
Prieš Vakarų susitikimą dėl ginklų Ukrainai Rusija perspėja dėl 3-iojo pasaulinio karo
Prieš antradienį įvyksiantį Jungtinių Valstijų ir sąjungininkių susitikimą dėl tolesnio ginkluotės siuntimo į karo draskomą Ukrainą Rusija įspėjo apie „realią“ Trečiojo pasaulinio karo grėsmę.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
S. Lavrovas: Rusija pradėjo naują „operacijos“ Ukrainoje etapą
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad Maskvos karinė kampanija Ukrainoje įžengė į naują fazę.
Pasaulis
DERYBOS
Turkijoje įvyko Rusijos ir Ukrainos diplomatijos vadovų derybos
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir Ukrainos diplomatijos vadovas Dmytro Kuleba ketvirtadienį surengė pirmąsias tokio aukšto lygio derybas nuo
ŽYMA
SERGEJUS LAVROVAS