Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 10 d.


Verslas
INTERVIU
R. Masiulis: jungtis sausumoje – vienintelė „Harmony Link“ alternatyva
Elektros prekybai tarp Lietuvos ir Lenkijos svarbios jungtis sausumoje šiuo metu yra vienintelė reali alternatyva jūriniam kabeliui „Harmony Link“, sako
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: yra vilčių „Harmony Link“ pastatyti anksčiau nei 2030-aisiais (interviu)
Brangiausias ir didžiausias Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su Europa projektas – Lenkiją ir Lietuvą sujungsiantis jūrinis kabelis „Harmony Link“ – gali būti užbaigtas anksčiau nei 2030-aisiais, sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Pasak jo, vėluojantį projektą gali paspartinti laukiamos „geros naujienos“ iš Briuselio.
NT ir energetika
ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ
Baltijos šalių premjerai įsipareigojo užbaigti sinchronizaciją iki 2025-ųjų vasario
Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigojo iki 2025 metų vasario – beveik metais anksčiau nei planuota iki šiol – sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europa, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė.
NT ir energetika
ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ
Valstybės gynimo taryba siūlo visoms Baltijos šalims atsijungti nuo BRELL 2025 m. vasarį
Valstybės gynimo taryba (VGT) ragina susitarti su Latvija ir Estija iš BRELL žiedo pasitraukti 2025 m. vasarį, sako prezidento patarėjas Kęstutis Budrys.
NT ir energetika
ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ
D. Kreivys: norėdami sinchronizuotis 2024 m., šiemet turime nepratęsti BRELL sutarties
Lietuvai siekiant greitesnio Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su Vakarų Europa, BRELL sutarties nepratęsimo klausimas turi būti išspręstas šiemet, sako energetikos ministras Dainius Kreivys.
Aktualijos
RUSIJA
Slapti Kremliaus dokumentai: Rusija planavo priešintis NATO pajėgoms Lietuvoje, stabdyti sinchronizaciją
Rusija planavo priešintis NATO pajėgų plėtrai Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, stabdyti jų elektros tinklų sinchronizaciją su Vakarų Europa, rodo slapti Kremliaus dokumentai.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Iš Lietuvos – naujos kortos įtikinti Latviją ir Estiją dėl greitesnės sinchronizacijos
Jeigu šią savaitę Lietuvoje vyksiantis elektros sistemos izoliuoto darbo bandymas bus sėkmingas, šalis kitąmet gali pasitraukti iš posovietinės BRELL sutarties su Rusija ir Baltarusija.
NT ir energetika
ELEKTRA
Lietuva siekia Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europa sinchronizuoti 2024 metais
Lietuva siekia, kad Baltijos šalys savo elektros tinklus su Vakarų Europa sinchronizuotų 2024-ųjų vasarį, sako Jungtinėse Valstijose viešintis energetikos ministras Dainius Kreivys.
Aktualijos
POKYČIAI
D. Virbickas: laikas į „Litgrid“ įlieti naujos energijos
Postą paliekantis strateginius energetikos projektus įgyvendinančios elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas, įmonei vadovęs septynerius metus, sako, jog sprendimą trauktis lėmė tiek jo, tiek įmonės valdybos noras įlieti naujos energijos. 
Aktualijos
VALDYBA
Po septynerių metų vadovavimo „Litgrid“, D. Virbickas atšauktas iš pareigų
Valstybės valdomos grupės „Epso-G“ valdomos elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas atšauktas iš pareigų. Jis įmonei vadovavo septynerius metus. 
NT ir energetika
FINANSAVIMAS
Paspirtis antrajam sinchronizavimo etapui: EK Lietuvai skyrė 300 mln. eurų
Europos Komisija (EK) Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su žemynine Europa projekto antrajam etapui skyrė 720 mln. eurų, iš jų Lietuvai skirta 300 mln. eurų, BNS pranešė informuoti šaltiniai. 
IQ Tema
Vienintelis kelias: pavyzdiniai profesiniai santykiai su kaimynais iš pietų
Svarbiausių energetikos projektų Lietuva be Lenkijos negalėtų įgyvendinti.
Verslas
Amžiaus projektas: kodėl strigo Baltijos šalių elektros tinklų sinchroinizacija su Europa
Baltijos šalių elektros ir žemyninės Europos tinklų sinchronizacija, jei bus baigta 2025-aisiais, užtruks bemaž trisdešimt metų. Energetinių tyrimų institutas atliko studiją, kodėl šis unikalus projektas trunka taip ilgai ir kaip pavyko pasiekti politinį susitarimą dėl jo įgyvendinimo.
ŽYMA
SINCHRONIZACIJA