Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


Aktualijos
SKAIDRINAM
Nuosprendis M. Sinkevičiui: 12,5 tūkst. eurų bauda ir draudimas dirbti valstybės tarnyboje (Iš pareigų nesitrauks)
Kauno apygardos teismas pirmadienį dėl piktnaudžiavimo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis kaltu pripažino Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių. Jonavos vadovas nuteistas dėl
Aktualijos
PIRKINIŲ PERLAI
„Skaidrinam“ dalijasi keisčiausiais Seimo narių pirkiniais: įvairios sveikatinimosi programos, žvakės už 7,9 tūkst. eurų
Visuomenininkui Andriui Tapinui tęsiant akciją „Skaidrinam“, paviešintas keisčiausių Seimo narių pirkinių sąrašas. Parlamentarai iš kanceliarinių lėšų apmokėjo ne tik įvairias
Aktualijos
SANDĖLYS MAITINTOJAS
Per trejus metus dovanų ir suvenyrų parlamentarai iš Seimo sandėlio išnešė už beveik pusę milijono eurų
Per trejus metus parlamentarai iš Seimo sandėlio pasiėmė suvenyrų ir reprezentacinių dovanų už daugiau kaip 483 000 eurų, skelbia akcijos
Pasaulis
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
V. Šiliausko byla, ES parlamentų kreipimasis į JAV Atstovų Rūmus ir kitos svarbiausios naujienos
Aktualijos
TEGYVUOJA SANDĖLININKAS!
Tiesiai iš Seimo sandėlio LVŽS narys V. Ąžuolas prisikrovė suvenyrų už beveik 29 tūkst. eurų
Tęsiantis akcijai „Skaidrinam“, visuomenininkas Andrius Tapinas skelbia, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Valius Ąžuolas beveik 29 tūkst. eurų parlamentinių lėšų išleido Seimo sandėlio suvenyrams ir reprezentacinėms dovanoms.
Aktualijos
„SKAIDRINAM“
Dar viena „Skaidrinam“ auka: S. Jovaiša ketina trauktis iš Etikos ir procedūrų komisijos – biuro techniką paliks Seimui
Inciatyvos „Skaidrinam“ akiratyje atsidūręs Seimo konservatorių frakcijos narys Sergejus Jovaiša ketina trauktis iš Etikos ir procedūrų komisijos ir pasibaigus kadencijai įsigytą biuro techniką palikti Seimui.
Aktualijos
TAPINO EFEKTAS
„Skaidrinam“: konservatoriai ragina J. Džiugelį trauktis iš komiteto pirmininko pareigų
Akcijos „Skaidrinam“ akiratyje atsidūrusį parlamentarą Justą Džiugelį dalis konservatorių spaudžia trauktis iš Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininko pareigų. Tokios galimybės, susilaukęs klausimų dėl ryšių su lošimų lobistu, neatmeta ir pats J. Džiugelis.
Aktualijos
SKAIDRINAM
Skaidrėjantis Seimas: V. Čmilytė-Nielsen tarsis, kaip pakeisti parlamentinių lėšų naudojimo tvarką
Kilus skandalui dėl parlamentinių lėšų panaudojimo tvarkos, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketina kviesti frakcijų seniūnus ir aptarti galimus šios tvarkos
Aktualijos
SKAIDRINAM
Į Seimą persikėlusi akcija „Skaidrinam“ identifikavo 19 itin brangius daiktus mėgstančių parlamentarų
Į Seimą persikėlusios akcijos „Skaidrinam“ iniciatoriai skelbia naujas detales apie atliekamą parlamentinių lėšų panaudojimo tyrimą. Politikų piktnaudžiavimo atvejus demaskuojančios iniciatyvos autorius Andrius Tapinas teigia, kad Seimo nariai, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti itin brangius ir vargu ar Seimo nario darbui būtinus pirkinius. Visuomenininko teigimu, tokia praktika yra amorali, mat politikai brangius kompiuterius bei telefonus „griebė“ artėdami prie termino, kada galima įsigytus daiktus pasilikti sau.
Aktualijos
ČEKIŲ SKANDALAS
Į STT akiratį pakliuvo buvęs Alytaus meras A. Vrubliauskas: pareikšti įtarimai dėl lėšų pasisavinimo
Buvusiam Alytaus merui Algirdui Vrubliauskui Specialiųjų tyrtimų tarnyba (STT) pareiškė kaltinimus dėl piktnaudžiavimo savivaldybės lėšomis.
IQ Tema
SAVIVALDOS POLITIKAI
Nebrendylos: nė vienas meras neparodė politinės lyderystės. Partijų viršūnės – taip pat
Dėl visuomenininko Andriaus Tapino sukelto vadinamojo čekiukų skandalo į gėdos lentą įrašyta dešimtys politikų iš daugelio partijų, tačiau nė vienas meras net neprasitarė apie tai, kad turėtų atsistatydinti ar kitaip prisiimti atsakomybę.
Aktualijos
SAVIVALDA
Seime – siūlymas savivaldų tarybų nariams mokėti penktadalį mero atlyginimo
Seimas ketvirtadienį žengė dar vieną žingsnį, kad savivaldos politikams būtų nustatytos algos vietoje skandalą dėl piktnaudžiavimo sukėlusių kanceliarinių išmokų.
Komentarai
KOMENTARAS
Su kuo valgoma moralė?
Moralė ir politika – amžinas kaip mūsų civilizacija klausimas. Nuo senovės filosofai, teologai ir politiniai veikėjai svarstė moralės ir politikos santykį. Į ilgas diskusijas įsipina ir tokios sampratos, kaip teisė ir gėris, teisingumas ir lygybė, asmens laisvė ir viešas interesas. Šiandien ši diskusija pas mus yra opi kaip niekad, ir pagrindinis nesutarimas, mano nuomone, kyla dėl elementaraus nesuvokimo, kad politikas prisiima įsipareigojimus dirbti visuomenės labui ir jam yra taikomi aukštesni moralės bei skaidrumo standartai.
Aktualijos
„SKAIDRINAM“
Premjerė: jei informacija apie Vyriausybės nario paimtą išmoką tiesa, jis turės trauktis, J. Šiugždinienė teigia trauktis neketinanti (atnaujinta)
Jei visuomenininko, „Laisvės TV“ įkūrėjo Andriaus Tapino paskelbta informacija, jog vienas iš dabartinės Vyriausybės narių prieš išeidamas į Vyriausybę išsėmė išmoką yra tiesa, jis turės atsistatydinti, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
ŽYMA
SKAIDRINAM