Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, balandžio 18 d.


The Economist
PASAULIS 2023. ARTIMIEJI RYTAI
Arabų valstybės tikisi praklampoti nepritekliaus, kylančių kainų ir galimų neramumų laikotarpį
„Jaunoji karta palaiminta, – sakė JAV prezidentas Herbertas Hooveris, – nes ji paveldės valstybės skolą.“ Šiandien visų labiausiai palaiminti yra kai kurių Artimųjų Rytų šalių gyventojai. Naftą importuojančios valstybės 2022-uosius baigs su milžiniškomis skolomis. Egiptas, Jordanija ir Tunisas skolingi apie 90 proc. savo BVP. Libanas, kuriam 2020 m. nė nepavyko įvykdyti įsipareigojimų, dar turi restruktūrizuoti krūvą skolų, kurios dydžiu pranoksta visą šalies ūkį.
Temos
JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI
Dubajaus skolų pinklės
Ryanas Corneliusas atliko bausmę už sukčiavimą, bet nebeturi vilties kada nors ištrūkti iš kalėjimo. Matthew Valencia narplioja šią painią istoriją.
Komentarai
MAKROEKONOMIKA
Neturėtume siekti laurų skolų lenktynėse
Net ir didžiausius optimistus Lietuvos ekonomika stebina savo rezultatais.  Po smuktelėjimo pernai, šiemet, nepaisant karantino, Lietuvos ūkis grįžo į augimo trajektoriją.
Verslas
KRIZĖ
„Sodros“ įmokas atidėti prašo 6 tūkst. įmonių, mažėja nedarbo išmokų gavėjų
„Sodros“ įmokų atidėjimo šiemet paprašė 6 tūkst. įmonių, arba maždaug du kartus mažiau nei pirmojo karantino metu. Taip pat mažėja išduodamų
Verslas
KRIZĖ
Verslo padėtis per antrąjį karantiną pablogėjo, rodo skolos „Sodrai“ 
Vienam Lietuvos darbdaviui tenkančios skolos „Sodrai“ pirmaisiais metų mėnesiais pastebimai išaugo į vidaus ir eksporto rinkas orientuotuose statybos ir pramonės
Verslas
VERSLO SKOLOS
Laiko pardavėjai: įmonėms artėja atpildo valanda už gautą valdžios malonę
Mokesčių atostogos Lietuvos verslui leido palyginti lengvai pereiti karantino minų lauką. Gera nuotaika išgaruoja po kiekvienų atostogų. Pavasarį verslas tikisi išsivaduoti
IT ir transportas
AVIACIJA
Į nuostolius klimpstanti „Oro navigacija“ skolinasi ir stabdo projektus
Aktualijos
SAVIVALDA
Savivaldybės džiaugiasi fiskaline drausme, tačiau prašo prezidento paremti didesnį skolinimąsi
Prezidentui ketinant įvertinti siūlymus suteikti savivaldybėms daugiau galimybių skolintis, taip pritraukiant naujų investicijų ir skatinant verslą, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas sako, kad tam reikėtų keisti konstitucinį Fiskalinės drausmės įstatymą.
Finansai ir investavimas
BVP
Pasaulio skola pernai siekė 322 proc. BVP, numatomas smarkus jos augimas
Pasaulio skola prieš koronaviruso sukeltą krizę buvo 40 proc. didesnė nei prieš 2008-ųjų nuosmukį, praneša Vašingtone įsikūręs Tarptautinių finansų institutas. Šis
Verslas
KRIZĖ
Lietuvos bankas ieško priešnuodžių prieš įmonių skolų grandines
Lietuvos bankas (LB) siūlo steigti specialų valstybinį fondą, kuris greitai suteiktų laikiną finansinę paramą dėl koronaviruso krizės sunkumų turinčioms ir
Finansai ir investavimas
KREDITAS
Seimas: netekę bent trečdalio pajamų galės gauti „kredito atostogas“
Dėl koronaviruso krizės trečdalio pajamų netekę paskolas turintys gyventojai galės atidėti įmokų mokėjimą, antradienį nusprendė Seimas.
Finansai ir investavimas
EUROZONA
Patirtis: dvidešimt vieneri Portugalijos metai su euru
Portugalija eurą turi gerokai ilgiau nei Lietuva – šalis įsivedė jį dar 1999 m., kai šis tebuvo virtuali valiuta bei
Verslas
ASMENINIAI FINANSAI
Lietuviai – finansiškai neraštingiausi Europoje
Antradienį pristatytas kreditų valdymo bendrovės „Intrum“ tyrimas atskleidė, kad tarp tirtų Europos valstybių pagal finansinį raštingumą Lietuva užima paskutinę, 24-ąją vietą. Tik šiek tiek daugiau nei pusė respondentų finansines sąvokas apibrėžia teisingai, o tai nesiekia Europos vidurkio.
Aktualijos
Už skolų iki 100 eurų išieškojimą antstoliams nebus mokama
Penktadienį susitikusios teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir Antstolių rūmų pirmininkė Inga Karalienė sutarė, kad už smulkių sumų išieškojimą antstoliams atlyginimas mokamas nebus.
Aktualijos
Konservatoriai „valstiečiams“ priminė po rinkimų likusias skolas
Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionų demokratų frakcijos atstovas Tadas Langaitis siūlo įpareigoti politinės kampanijos dalyvius rinkimų sąskaitas apmokėti ne vėliau kaip per pusmetį.
ŽYMA
SKOLOS