Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 29 d.


Pasaulis
IZRAELIS
A. Blinkenas atvyko į Izraelį solidarumo vizito
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį atvyko į Tel Avivą, kad parodytų solidarumą po netikėto „Hamas“ savaitgalio puolimo Izraelyje, pranešė
Verslas
FINANSAI
Bankai pervedė 56 mln. eurų solidarumo įnašo
Lietuvoje veikiantys bankai ir kredito įstaigos, preliminariais duomenimis, sumokėjo 56 mln. eurų avansinio solidarumo įnašo, penktadienį pranešė Finansų ministerija. Avansas mokamas
Finansai ir investavimas
BANKŲ SOLIDARUMO MOKESTIS
Iš pirmojo bankų solidarumo įnašo krašto apsaugai bus skirta 50 mln. eurų
Iki rugpjūčio pabaigos Lietuvoje veikiantys bankai į šalies biudžetą perves daugiau kaip 50 mln. eurų pirmąjį solidarumo įnašo mokėjimą, antradienį
Aktualijos
SOCIALINĖ APSAUGA
Kolektyvinė sutartis: socialinių darbuotojų atlyginimai didės 25 proc.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir penkioms profesinės sąjungos pirmadienį pasirašius naują ketverių metų socialinių paslaugų šakos kolektyvinę sutartį, nuo 2023 metų apie 19 tūkst. socialinių darbuotojų – profesinių sąjungų narių – gaus apie 25 proc. didesnius atlyginimus, ilgės jų atostogos, vaikus auginantieji gaus papildomą laisvą dieną, žmonės turės ir kitų lengvatų.
Pasaulis
ENERGETIKA
E. Macronas ragina Vokietiją pademonstruoti „solidarumą“ energetikos krizės akivaizdoje
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį paragino Vokietiją pademonstruoti europinį „solidarumą“ sparčiai didėjančių energijos kainų fone, perspėdamas, kad Berlyno milijardinės vertės planas, skirtas padėti savo šalies vartotojams, gali lemti ES rinkos „iškraipymų“.
Pasaulis
BALTARUSIJOS RINKIMAI
Baltarusijoje – aktyvistų „solidarumo grandinės“
Aktualijos
H. Clark: „Moterys nudirba tris ketvirtadalius pasaulio neapmokamo darbo“
„Aš visada sakiau, kad nenoriu ir nesitikiu, jog kas nors už mane balsuos dėl to, jog esu moteris. Tačiau tikiuosi, kad jie nesirinks nebalsuoti, nes esu moteris“, – buvusios Naujosios Zelandijos premjerės ir Jungtinių Tautų vystymo programos vadovės Helen Clark frazė, ištarta 2016 m. Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus rinkimų kampanijos metu, apibūdina jos požiūrį į lyčių lygybę. IQ apžvalgininkei Ugnei Litvinaitei ji pasakojo, kuo skiriasi teisinis neutralumas ir realios moterų galimybės bei kas svarbu siekiant kitų tvarios plėtros tikslų.
Aktualijos
Ispanijos musulmonai Madride: islamas nekaltas
Daugiau nei šimtas Ispanijos musulmonų sekmadienį vienoje pagrindinių sostinės Madrido aikščių surengė akciją prieš terorizmą bei solidarumui su teroro aukomis išreikšti.
Aktualijos
Pasaulio lyderiai reiškia pasipiktinimą išpuoliu Londone
Solidarumą su Didžiąja Britanija reiškiantys pasaulio šalių lyderiai, piktinasi teroro išpuoliu Londone ir teigia, jog tokiems veiksmams nėra pateisinimo.
Aktualijos
L. Walęsa: pamirškite, kad lenkai – ponai, tai praeitis.
Lietuvai su Lenkija lemta bendradarbiauti, sako buvęs Lenkijos prezidentas, „Solidarumo“ judėjimo lyderis bei Nobelio taikos premijos laureatas Lechas Walęsa.
ŽYMA
SOLIDARUMAS