Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 15 d.


Kultūra
PREMJERA
Gelmių muzika: „Hado zonos“ debiutas Blaibache
Kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės „Hado zona“ debiutuos Blaibacho požeminėje koncertų salėje. Vlada Kalpokaitė klausia, ar leidžiantis žemyn keičiasi muzikos garsai. Netoli Bavarijos
Kultūra
OPERA
Opera „Lošėjas“: velnias ne toks baisus, koks piešiamas
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) pirmą kartą parodytas Sergejaus Prokofjevo „Lošėjas“
Kultūra
TEATRAS
Sielos virtuvėje: spektaklio „Žmogus iš žuvies“ recenzija
Trisdešimtmečių kartos tragedija Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje „Žmogus iš žuvies“
Kultūra
TEATRAS
J. Koceli: „Statydamas antikinę pjesę jaučiuosi kaip archeologas“
 Prieš metus prasidėjusi slovėnų režisieriaus Jašos Koceli pažintis su Nacionaliniu Kauno dramos teatru (NKDT) išaugo į jau netrukus įvyksiančią spektaklio „Elektra“ premjerą. Prieš ją Viktorija Vitkauskaitė menininko klausė, ką savito jis rado garsiojoje tragedijoje.
Kultūra
Šių dienų pragaras
Spektaklio „Virimo temperatūra 5425“ pavadinimas išduoda, kokiai temperatūrai esant lydosi tantalas. Laurai Čiginskaitei režisierė Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė pasakojo, jog šiame pastatyme pagal Virginijos Rimkaitės pjesę suteiks progą žiūrovams įvertinti savo „virimo temperatūrą“ beprotybės akimirkomis.
Kultūra
Iš antikos į šiandien
Jaunosios kartos režisierius Povilas Makauskas antrajame savo spektaklyje atkreips dėmesį į karo aukos temą. Apie debiutą Nacionaliniame Kauno dramos teatre su menininku kalbėjosi Laura Čiginskaitė.
Kultūra
Naujas V. Masalskio spektaklis pateikia penkias pamokas jaunam kūrėjui
Amerikiečių dramaturgo Johno Logano pjesės „Raudona“ centre – garsus, pripažinimą pelnęs tapytojas Markas Rothko. Tačiau spektaklį pagal šį kūrinį režisuojantis Valentinas Masalskis sako, kad visų pirma tai istorija apie jauno žmogaus kelią.
Kultūra
Spektaklis „Durys“ – kelionė humoro autobusu
Nors Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) pastatas jau uždarytas rekonstrukcijai, pirmoji sezono premjera jau įvyko. Režisierius Jo Strømgrenas apie spektaklį „Durys“ su Laura Čiginskaite kalbėjosi dar prieš pristatant jį žiūrovams.
Kultūra
Naujasis Gintaro Varno spektaklis vedžios po kaltės ir gėdos labirintą
Režisierius Gintaras Varnas naujausią savo spektaklį skiria dingusiam žydiškajam Vilniui ir lyg akupunktūrininkas į garsios pjesės siužetą įsmeigia tikras Holokausto liudininkų istorijas.
Kultūra
Lietuviškos idėjos bankrotas
Paskutinė šio Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezono premjera iš Visagino miestelio aktualijų išsiveržia į platesnius teminius vandenis.
Kultūra
Septyni penktadieniai Jeruzalėje
Religiniai simboliai, susipinantys su Raudų sienos fragmentais, režisieriaus Jono Vaitkaus spektaklio „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ žiūrovą skatina iškoduoti ne tik herojų monologuose paslėptus prasmių raktažodžius.
Kultūra
Scenografja. Rūmų kalėjime
Dviejų karalienių likimus narpliojančiame spektaklyje „Marija Stiuart“ Valstybinio Vilniaus mažojo teatro scenos erdvė neprimena ištaigingų rūmų. Tai – dėsninga režisieriaus ir
Komentarai
Žaidžiame klasiką? Ar gyvename ja?
Viena sunkiausių dilemų mūsų dienomis tapo santykis su klasika. Kiekviena epocha unikali savo gyvenimo ir kultūros formomis, pasaulėjauta, santykiu su
Kultūra
Virsmo istorija
Jaunosios kartos lietuvių teatro režisieriai nedvejodami imasi klasikinių veikalų, teigdami, kad juose atranda taiklią dabarties diagnozę. Kas Kamilę Gudmonaitę atvedė prie vienos paskutinių Williamo Shakespeare’o dramų „Timonas Atėnietis“, klausė žurnalistė Ieva Rekštytė.
Kultūra
Mirtis ir mergaitė
Kas buvo Danijilas Charmsas? Jo būta vieno paslaptingiausių ir keisčiausių rusų rašytojų, kurio poetikos ir filosofijos neatpažino ir neiššifravo net juo besižavintys.
ŽYMA
SPEKTAKLIS