Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 24 d.


Verslas
EUROPOS BIOTECHNOLOGIJŲ MIESTO STATYBOS VILNIUJE
Pradėtos didžiausio Europoje biotechnologijų miesto „Bio City“ statybos
Vilniuje pradėtos didžiausio Europos biotechnologijų miesto „Bio City“ statybos. Tai gyvųjų technologijų miestas, jungsiantis kertines biotechnologijų tiriamąsias ir gamybos sritis.
Aktualijos
KARINIŲ MIESTELIŲ STATYBOS
Trijų karinių miestelių vystymui išleista apie 230 mln. eurų
Trijų karinių miestelių statybai išleista apie 230 mln. eurų, į Vilniaus rajone, Rokantiškėse, baigiamą įrengti miestelį kariai kelsis jau sausį,
Verslas
ENERGETIKA
„Ignitis grupė“ jūros vėjo parko statybas tikisi pradėti 2026–2027 m., baigti – 2030 m.
Pirmojo Lietuvoje 700 megavatų (MW) galios vėjo parką Baltijos jūroje vystymo konkursą laimėjusi valstybės valdoma „Ignitis grupė“ jį planuoja pradėti
Verslas
TECHNOLOGIJOS
„Teltonika“ pradėjo 143 mln. eurų vertės gamyklos statybas technologijų parke Vilniuje
Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės „Teltonika“ įmonė „Power Group Property“ gavo leidimą sostinės Liepkalnyje vystomo technologijų parko teritorijoje statyti spausdintinio
NT ir energetika
PROJEKTAS
„Merko“ už maždaug 7 mln. eurų Vilniuje statys NATO mokymų centrą
Įmonė „Merko“ už maždaug 7 mln. eurų Vilniuje statys NATO mokymų centrą.
NT ir energetika
STATYBOS DARBAI
Atliktų statybos darbų per mėnesį mažėjo 1,3 proc., per metus – 4 proc.
Rugsėjį Lietuvoje atlikta statybos darbų už 457,6 mln. eurų to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 1,3 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei rugpjūtį (nepašalinus – 2,7 proc. daugiau).
NT ir energetika
STATYBOS DARBAI
Rugpjūtį statybos darbų Lietuvoje atlikta 2,5 proc. mažiau
Rugpjūtį šalyje atlikta statybos darbų už 441,6 mln. eurų to meto kainomis – pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 2,5 proc. mažiau nei liepą (nepašalinus – 4,9 proc. daugiau).
NT ir energetika
NEKILNOJAMASIS TURTAS
Lietuvoje dėl brangstančių statybų ir nežinomybės rinkose lėtėja sandėlių plėtra
Per koronaviruso pandemiją sulėtėjusi naujų sandėlių plėtra Lietuvoje vis dar išlaiko šią kryptį, penktadienį praneša portalas vz.lt.
Verslas
STATYBŲ INDUSTRIJA
„Lemora“ pernai pajamas didino 26 proc. iki 126 mln. eurų
Statybinių medžiagų prekybos įmonė „Lemora“ per praėjusius metus gavo 126,8 mln. eurų pajamų – 26 proc. daugiau nei 2020 metais, kai apyvarta siekė 100 mln. eurų.
Komentarai
KOMENTARAS
Viena taisyklė, keturguba našta
Prieš kurį laiką Lietuvoje įteisinta subsidiari rangovų atsakomybė sukūrė keturis kartus didesnę naštą, nei buvo būtina. ES teisėje įtvirtinta pareiga apsaugoti tik komandiruojamus darbuotojus Lietuvos įstatymuose buvo pritaikyta visiems, dirbantiems statybų sektoriuje. Kitaip tariant, užuot įvedus apribojimus mažai daliai statybų sektoriaus subjektų, dirbančių išskirtinai specifiniais pagrindais ir atvejais, savavališkai išplėsta taisyklė nuvilnijo per visą statybų sektorių, jo darbuotojus, rangovus, vartotojus ir mokesčių mokėtojus.
NT ir energetika
PINIGŲ PLOVIMO PREVENCIJA
Milijonai grynųjų NT bendrovėse: nusikaltimas ar tik seni blogi įpročiai?
Ar nekilnojamojo turto (NT) bendrovės tyčia ar dėl aplaidumo padeda plauti nelegaliai uždirbtus pinigus? Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) įžvelgia tokias rizikas ir NT įmones apdalijo baudomis.
NT ir energetika
NT RINKA
NT rinkos dalyviai: didžiausią iššūkį kelia brangstančios medžiagos
Daugiausia iššūkių nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šių metų ketvirtąjį ketvirtį brangstančios statybinės medžiagos, jų tiekimo vėlavimas bei darbo jėgos trūkumas, teigia dauguma BNS apklaustų NT vystytojų ir statybos įmonių.
NT ir energetika
NT
NT plėtotojai kol kas nesibaimina augančių žaliavų kainų – viskas priklauso nuo pirkėjų elgesio
Lietuvos statybininkų asociacijai prognozuojant, kad dėl brangstančių statybinių medžiagų gali būti neįgyvendinta apie trečdalį valstybės investicijų programoje numatytų projektų, gyvenamojo būsto projektų plėtojai kol kas nesvarsto jų stabdyti ar naujų pavėlinti ir teigia, kad ši krizė didžiausią įtaką darys galutinei būsto kainai.
NT ir energetika
NEKILNOJAMASIS TURTAS
Pandemija padidino individualių namų paklausą. Kokios rizikos laukia jų pirkėjų?
Šiuo metu itin aktyvi nekilnojamojo turto (NT) rinka turi dar vieną išskirtinumą – ypač auga individualių namų ir kotedžų paklausa. Tai nesunkiai paaiškinama – namuose užsidariusios šeimos suprato, kad trūksta erdvės.
NT ir energetika
VIEŠBUČIŲ PLĖTRA
Nesvetingi laikai: nauji viešbučiai tampa prasčiausiais NT projektais
Dar neseniai rožinius planus kūrę viešbučių statytojai pakirsti karantino spaudžia stabdžius Nebaigto statyti „Respublikos“ viešbučio Kauno centre pastatas vaiduoklis buvo tapęs
ŽYMA
STATYBOS