Meniu
Prenumerata

penktadienis, balandžio 19 d.


IQ Tema
AVIACIJOS STRATEGIJA
Skrydžių stoka – sena Lietuvos liga, tačiau šalies aviacijos sektorius turi ir daugiau skaudulių
Iki 2030 m. Lietuvą su likusiu pasauliu sies 150 skirtingų skrydžių krypčių. Tarptautinės oro transporto asociacijos pasauliniame pasiekiamumo vertinimo reitinge pakiltume per 10 vietų, į 85-ąją. Lietuvos aviacijos sektorius generuos 5 proc. BVP (2019 m. sudarė 2,82 proc. šalies BVP). Aviacijos sektorius taps žalesnis, patrauklesnis ir patogesnis tiek verslui, tiek keleiviams.
IT ir transportas
IQ VERSLAS
S. Bartkus: Lietuvos oro uostams lygintis su Varšuva ar Ryga nebūtų teisinga
Ar Vilnius gali tikėtis aviacijos sektoriuje susilyginti su Ryga ir su Varšuva? Kokią įtaką Lietuvos oro uostams (LOU) turės „RailBaltic“ ir kaip apskritai būtų galima apibrėžti Lietuvos aviacijos strategiją? Apie tai ir daugiau IQ apžvalgininkė Liepa Žeromskaitė kalbėjosi su naujai paskirtu LOU vadovu Simonu Bartkumi.
Pasaulis
VOKIETIJA
Vokietija pristato naują strategiją Kinijos atžvilgiu
Vokietija ketvirtadienį publikavo naują politiką, kuria siekiama atsverti vis kategoriškesnę Kiniją, sakė vokiečių kancleris Olafas Scholzas. Pranešimas pasirodė po mėnesius trukusių
Verslas
KARTU Į ATEITĮ
Klaipėdos regionas – pirmasis, sukūręs specializacijos strategiją
Kaip ji padės regiono plėtrai? 2021 m. Klaipėdos regionas žengė žingsneliu toliau nei visi likusieji Lietuvoje ir bendromis viešojo, verslo, švietimo
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JK pajėgų vadas: Rusija „strategiškai pralaimėjo“ karą Ukrainoje
Rusija jau „strategiškai pralaimėjo“ savo karą su Ukraina, patyrė daug nuostolių ir sustiprino NATO, penktadienį paskelbtame interviu sakė Jungtinės Karalystės ginkluotųjų pajėgų vadas admirolas Tony Radakinas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Rupšys: pradinis Rusijos planas Ukrainoje yra žlugęs
Pradinis Rusijos planas Ukrainoje yra žlugęs, o Ukrainos pajėgos yra labai gerai sutelktos, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Pasaulis
STRATEGIJA
Švedijos karalius apgailestauja dėl nesėkmingų pastangų apsaugoti gyvybes per pandemiją
Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas ketvirtadienį sakė, kad šaliai nepavyko apsaugoti gyvybių per koronaviruso pandemiją. 
Aktualijos
„VILNIAUS KRAŠTAS 2040“
G. Nausėda su lenkų bendruomene aptarė jos ateities viziją
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su lenkų diskusijų klubo valdybos nariais ir lenkų kilmės Lietuvos mokslininkais aptarė jų parengtą strategiją „Vilniaus kraštas 2040“.
Komentarai
KOMENTARAS
Aštrėjant Kinijos tonui Vakarams reikalinga vieninga strategija
„Kovinio vilko“ diplomatija yra nauja Kinijos nuostata aplinkinio pasaulio atžvilgiu, atmetanti bet kokius skrupulus. Šis pavadinimas susijęs su bebaimiu kovinių filmų personažu U Dzingu – savotišku kinų Rembo. 
Aktualijos
ĮVAIZDIS
Lietuvos pristatymo užsienyje strategija kainuos 163 tūkst. eurų, ją kurs „New Agency“
Vyriausybės kanceliarija trečiadienį pranešė pasirašiusi 163 tūkst. eurų vertės sutartį su bendrove „New Agency“ dėl Lietuvos pristatymo užsienyje dešimtmečio strategijos parengimo. 
Komentarai
Dešimtmečio planas: jokių ambicijų, tik gėda
Ar esate girdėję apie artimiausio dešimtmečio, 2021–2030 m., nacionalinį pažangos planą? Bemaž neabejoju, kad 99,9 proc. jūsų dabar pirmą kartą apie tai sužinojote.
Aktualijos
NEPRIKLAUSOMYBĖ
Prognozė Lietuvai: iki 2030-ųjų – dar dešimt metų dykumos
2020 m. švęsime atkurtos nepriklausomybės 30 metų sukaktį. Kur būsime dar po trisdešimtmečio?
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
Klimato kaita ir „Brexitas“ – tik dalis ES 2020-aisiais laukiančių iššūkių
Praėjęs gruodis pasiuntė aiškų įspėjimą apie didžiulius iššūkius, su kuriais šįmet teks susidurti Europos Sąjungai.
Komentarai
Mūšio lauke – pusiau akli?
Visi žino puspilnės arba pustuštės stiklinės testą, kuris gali parodyti, ar jūs esate optimistas, ar pesimistas. Jis tikrai tiktų ir Lietuvos kovai su iš Rusijos kylančiomis hibridinėmis grėsmėmis.
ŽYMA
STRATEGIJA