Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 17 d.


Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Įsigaliojęs tabako draudimas, karinės pratybos prie Armėnijos sienos ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Įsigaliojo draudimas tabako gaminiams su skoniu ir kvapu
Aktualijos
ALTERNATYVA CIGARETĖMS
Pasiklydę draudimuose?
Kodėl politikai ir visuomenininkai nori drausti mažiau kenksmingas alternatyvas tradiciniam tabakui? Būtent šis klausimas buvo esminis birželio pabaigoje Varšuvoje vykusiame
Verslas
TABAKO PRAMONĖ
G. Baker: „Pasaulis be cigarečių dūmų yra įmanomas“
Mokslinis požiūris, merginų skatinimas siekti karjeros „vyriškose“ srityse, priklausomybių anatomija ir svajonė apie pasaulį be cigarečių dūmų – šias temas IQ korespondentas Briuselyje Evaldas Labanauskas aptarė su „Philip Morris International“ (PMI) viceprezidente Gizelle Baker.
Aktualijos
TYRIMAS
Penktadalis lietuvių e. cigaretes pradėjo rūkyti norėdami atsisakyti įprastų
Penktadalis Lietuvos gyventojų elektronines cigaretes pradėjo naudoti siekdami mesti rūkyti įprastas arba norėdami sumažinti jų skaičių, rodo trečiadienį pristatytas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkų tyrimas apie tabako gaminių vartojimo įpročius.
Aktualijos
TABAKO PRODUKTAI
Nepaisant draudimo, e. cigaretėmis su skoniais toliau prekiaujama
Nuo šių metų liepos Lietuvoje uždraudus prekiauti elektroninėmis cigaretėmis su įvairiais skoniais ir kvapais, jomis ir toliau prekiaujama. Vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) vadovė sako nesitikėjusi, kad verslas ras būdų, kaip draudimus apeiti.
Verslas
TABAKO KOMPANIJA
Dėl karo Ukrainoje „Philip Morris“ plečia veiklą Klaipėdoje
JAV tabako kompanijai „Philip Morris International“ dėl karo sustabdžius fabriką Ukrainoje, plečiamas jos padalinys Klaipėdoje – ruošiamasi už 3,5 mln. eurų plėsti gamybos patalpas, pranešė bendrovė.
Verslas
„PHILIP MORRIS LIETUVA“
Iš Ukrainos į Lietuvą: fabrikui Klaipėdoje vadovaus buvęs gamyklos Charkive vadovas
Nuo spalio 1 d. bendrovei „Philip Morris Lietuva“, valdančiai tabako gaminių fabriką Klaipėdoje, vadovauti paskirtas Leventas Garipas, prieš tai ėjęs
Komentarai
KOMENTARAS
Nacionalinės darbotvarkės skambūs pareiškimai be pataikymo – griausmingi šūviai į orą
Šiuo metu rengiama Nacionalinė darbotvarkė, kuri yra nukreipta į alkoholio tabako ir narkotikų vartojimo ir padaromos žalos mažinimui iki 2035 metų. Tai būtų rimtas įsipareigojimas, nes tikslai keliami net trylikai metų į priekį. Pristatymuose dominuoja tikslai, bet ne priemonės ar gairės, kaip tie tikslai bus pasiekiami. Tai panašėja į garsiai aidinčią patranką, kuri neturi taikymosi sistemos ir skirta daryti įspūdį, deja ant popieriaus.
Aktualijos
RŪKYMO PREVENCIJA
Visais įmanomais būdais: kaip kovoje su rūkymu sekasi Baltijos šalims?
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuo koronaviruso pandemijos visame pasaulyje mirė daugiau nei 5 mln. žmonių. Nuo rūkymo kasmet miršta daugiau nei 8 mln.
Verslas
TABAKO GAMINIŲ KONTRABANDA
Nelegalūs cigarečių fabrikai – naujieji Europos startuoliai?
Bandant gyventojus atpratinti nuo ypač sveikatai kenkiančio rūkymo ir didinant tabako gaminių akcizus, nusikalstamas pasaulis atranda naują aukso gyslą. Nelegalių
Komentarai
KOMENTARAS
Kontrabanda dėl santykių su Baltarusija potencialiai sumažės
Lietuvos ir Baltarusijos santykiams aštrėjant yra ir geroji pusė – mažėja kontrabandos galimybės, nes judėjimas yra ribotas didžiaisiais krovininiais. Iš to galime laimėti akcizų mokesčius, nes pervežti kontrabandines cigaretes galimybių mažėja. Jei yra likę keliai iš „Nemuno“ vardu vadinamo cigarečių fabriko, tai jie lengvai gali būti užkirsti suteikiant į tai dėmesį ir tai turėtų būti prioritetas. Šis fabrikas gamina kelis kartus daugiau cigarečių, nei suvartoja Baltarusijos žmonės – klausimas kam?
Aktualijos
SVEIKATA
Užgesinti paskutinę cigaretę: kodėl lietuviai nemeta rūkyti?
Visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, kad rūko daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų. Kas lemia, kad jie neatsikrato sveikatai žalingų įpročių? Daugiau nei
Verslas
ŠEŠĖLIS
Lietuva – trečia ES pagal šešėlį tabako rinkoje
Kontrabandinė rinka Lietuvoje ir toliau auga – pernai suvartota daugiau nei 580 mln. nelegalių cigarečių, dėl to valstybė neteko 82 mln. eurų potencialių pajamų. Nors bendras cigarečių vartojimas krito 6 proc., šešėlinės rinkos dalis buvo didžiausia per penkerius metus.
Aktualijos
AKCIZAI
Seimas padidino akcizus: per trejus metus brangs alkoholis ir rūkalai
Seimas antradienį priėmė pataisas, kurios trejus metus lems didesnius akcizus alkoholiui ir rūkalams. Dėl to šiek tiek pabrangs visi stiprieji gėrimai bei tabako gaminiai.
Pasaulis
NAUJOJI ZELANDIJA
Kova su rūkymu: gimusiems po 2004 m. traukti dūmą gali būti nelegalu
Visam pasauliui kovos su rūkymu madas diktuojančios Naujosios Zelandijos Vyriausybė imasi naujų ribojimų. 
ŽYMA
TABAKAS