Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 14 d.


Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibanas rengiasi pristatyti naują Afganistano vyriausybę
Talibanas rengiasi pristatyti naujo režimo vyriausybę, tarptautinei bendrijai atidžiai stebint, ar bus laikomasi pažado valdyti Afganistaną tolerantiškiau, ypač moterų teisių klausimu.
Komentarai
KOMENTARAS
Laimėjo ar pralaimėjo Lietuva Afganistane?
Dar prieš maždaug dešimtmetį vienas ką tik iš vizito Afganistane grįžęs diplomatas emocingai pasakojo maždaug taip: „Mes (Vakarų koalicija) ten
Pasaulis
AFGANISTANAS
Baltieji rūmai: JAV ir sąjungininkai neskubės pripažinti Talibano vyriausybės Afganistane
Jungtinės Valstijos penktadienį atmetė galimybę greitai pripažinti Talibano vyriausybę ir nurodė dar neapsisprendusios, ar amerikiečių diplomatai tęs darbą Afganistane, kai
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibanas perspėja apie „pasekmes“, jei karių išvedimas iš Afganistano užsitęs
Talibanas nesutiks pratęsti rugpjūčio 31-osios termino užsienio kariams išvesti, o jei šis procesas užsitęs, tai turės pasekmių, pirmadienį britų televizijai „Sky News“ pareiškė talibų atstovas.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
J. Bidenas žada evakuoti iš Afganistano visus amerikiečius ir jiems padėjusius afganus
JAV prezidentas Joe Bidenas tvirtai pažadėjo sugrąžinti iš Afganistano visus amerikiečius ir jiems per karą padėjusius afganistaniečius, o pareigūnai patvirtino, kad JAV kariniai sraigtasparniai buvo išskridę už Kabulo oro uosto ribų paimti 169 evakuojamų amerikiečių.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Afganistane auga baimė dėl Talibano keršto
Talibai vaikšto iš namų į namus ieškodami oponentų ir jų šeimų narių, rodo vienas Jungtinėms Tautoms pateiktas žvalgybos dokumentas, padidinęs nuogąstavimus, kad naujieji Afganistano valdytojai neketina tesėti tolerancijos pažadų.
Pasaulis
SOCIALINIAI TINKLAI
„Facebook“ nustatė naujų saugumo priemonių naudotojams Talibano užimtame Afganistane
„Facebook“ nustatė naujų saugumo priemonių, siekdama apsaugoti naudotojus Afganistane po to, kai šalies kontrolę žaibiškai perėmė Talibanas, kuris jau neteko prieigos prie socialinės žiniasklaidos milžinės platformų.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Du Lietuvos piliečiai saugiai išvyko iš Afganistano
Du Afganistane buvę Lietuvos piliečiai sėkmingai išvyko iš šios šalies ir pasiekė saugias valstybes, ketvirtadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Afganistane – du iš šalies išvykti norintys Lietuvos piliečiai
Šiuo metu Afganistane yra du iš šios šalies išvykti norintys Lietuvos piliečiai, informavo Užsienio reikalų ministerija (URM).
Aktualijos
VIDURIO RYTAI
G. Landsbergis: derybos su kitomis šalimis dėl afganų vertėjų atgabenimo – sudėtingos
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad derybos su kitomis šalimis dėl Lietuvos kariams talkinusių vertėjų atgabenimo yra sudėtingos, tačiau sprendimo būdų ieškoma.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibanas žada nesiekti keršto
Talibanas antradienį per savo pirmą spaudos konferenciją po valdžios Afganistane užgrobimo pažadėjo nesiekti keršto prieš oponentus šalyje, o Jungtinės Valstijos paskelbė, kad reikalaus talibų tesėti pažadus gerbti žmogaus teises.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
J. Bidenas tvirtai gina savo sprendimą išvesti JAV pajėgas iš Afganistano
JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį gynė JAV kariuomenės išvedimą iš Afganistano po stulbinamai greito Talibano karinio perėmimo, sukėlusio paniką Kabule, sostinės oro uostą užplūdus tūkstančiams afganistaniečių, beviltiškai bandančių ištrūkti iš šalies.
Aktualijos
VIDURIO RYTAI
Lietuva svarsto į šalį atgabenti kariams Afganistane talkinusius vertėjus
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Pekinas pasirengęs palaikyti „draugiškus santykius“ su Talibanu
Kinija pirmadienį pareiškė esanti pasirengusi palaikyti „draugiškus santykius“ su Talibanu, šiam islamistų judėjimui perėmus kontrolę Afganistane.
Komentarai
KOMENTARAI
Smūgį JAV patikimumui atitaisyti bus nelengva
Mano atmintyje įstrigusios dvi mano paauglystės laikų datos. Viena jų – 1975 metų balandžio 30-oji.
ŽYMA
TALIBANAS