Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


NT ir energetika
KOVA SU KLIMATO KAITA
Į Europos Sąjungą sugrįš branduolinė energetika?
Branduolinės energijos propagavimas Briuselyje ilgą laiką buvo tabu, tačiau ketvirtadienį vyksiančiame aukšto lygio tarptautiniame susitikime bus aiškiai ir garsiai pasakyta,
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukrainos Zaporižios atominėje elektrinėje rastos minos
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pranešė, kad Ukrainos Zaporižios atominės elektrinės, kurią yra užėmusios Rusijos pajėgos, teritorijoje pastebėjo priešpėstinių minų.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Susprogdinta užtvanka kursto nuogąstavimus dėl Ukrainos atominės elektrinės saugumo
Jungtinės Tautos ir Rusija pareiškė, kad antradienį susprogdinus didelę užtvanką okupuotoje Ukrainoje ir dėl to kilus potvyniams, Zaporižios atominei elektrinei
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR RUSIJA
E. Macronas ragins V. Putiną nutraukti smūgius Ukrainai ir saugoti branduolines elektrines
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė raginsiąs Rusijos vadovą Vladimirą Putiną nutraukti civilių gyventojų bombardavimą Ukrainoje ir baigti rengti didžiausio Europoje
Pasaulis
Ukrainos Zaporižios atominės elektrinės rajone nugriaudėjo „galingi sprogimai“
Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi sekmadienį sakė, kad praėjusį vakarą ir šį rytą Rusijos kontroliuojamoje Ukrainos Zaporižios atominėje elektrinėje griaudėjo „galingi sprogimai“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
TATENA išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl Rusijos ir Ukrainos branduolinių objektų
Ketvirtadienį Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) valdytojų taryba priėmė rezoliuciją, kurioje išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl to, kad Rusija neatsižvelgė į raginimus nutraukti veiksmus prieš branduolinius objektus karo draskomoje Ukrainoje.
Pasaulis
UKRAINA
TATENA Ukrainoje neaptiko jokių „nedeklaruotos branduolinės veiklos“ požymių
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) ketvirtadienį pareiškė, kad neaptiko jokių „nedeklaruotos branduolinės veiklos“ požymių trijose vietovėse Ukrainoje, kuriose lankėsi Kyjivo prašymu, Rusijai pažėrus kaltinimų, esą jos kaimynė gamina vadinamąsias nešvarias bombas.
NT ir energetika
RUSIJOS AGRESIJA
Ukrainos Zaporižios atominė elektrinė neteko išorinio maitinimo
Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas trečiadienį pranešė, kad Rusijos karių apsuptoje Ukrainos atominėje jėgainėje antrą kartą per penkias dienas dingo visas išorinis maitinimas, reikalingas gyvybiškai svarbioms saugos sistemoms.
Pasaulis
ATOMINĖ ENERGIJA
Ukraina kaltina Rusiją vėl apšaudžius Zaporižios atominę elektrinę
Ukrainos branduolinės energetikos operatorė „Enerhoatom“ trečiadienį apkaltino Rusiją vėl sudavus smūgį Zaporižios atominei elektrinei pietų Ukrainoje.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Ukrainos atominė elektrinė vėl prijungta prie šalies energetinės sistemos
Ukrainos Zaporižios atominė elektrinė vėl gauna elektrą iš šalies energetinės sistemos, šeštadienį pranešė Jungtinių Tautų atominės energijos agentūra.
NT ir energetika
ATOMINĖ ENERGIJA
TATENA komanda vyksta į Zaporižios AE
Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi pirmadienį pranešė vykstąs į Rusijos pajėgų kontroliuojamą Zaporižios atominę elektrinę pietryčių Ukrainoje, pastarosiomis savaitėmis tapusią kelių karinių smūgių taikiniu.
Pasaulis
ZAPORIŽIOS ATOMINĖ ELEKTRINĖ
JAV perspėjo Maskvą nenukreipti Ukrainos atominės elektrinės energijos
Vašingtonas ketvirtadienį perspėjo Rusiją nenukreipti Zaporižios atominės elektrinės Ukrainoje energijos, Kyjivui paskelbus, kad jėgainė buvo atjungta nuo tinklo.
Pasaulis
BRANDUOLINIS SUSITARIMAS
JAV: Iranas sušvelnino poziciją derybose dėl branduolinio susitarimo
Vienas JAV pareigūnas antradienį pareiškė, kad Iranas sutiko atsisakyti reikalavimų blokuoti kai kurias Jungtinių Tautų inspekcijas savo branduoliniuose objektuose – tai būtų dar viena svarbi Teherano nuolaida, galinti atverti kelią atgaivinti 2015 metais šiitiškos respublikos ir galingųjų valstybių pasirašytą branduolinę sutartį.
NT ir energetika
ATOMINĖ ENERGIJA
TATENA vadovas perspėja, kad Zaporižios AE išmušė „rimta valanda“
Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi per ketvirtadienį vykusį neeilinį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį pareiškė, kad jo inspektoriams turi būti kuo greičiau leista apžiūrėti Ukrainos Zaporižios atominę elektrinę ir kad kovos šalia šio objekto sukėlė rimtą krizę.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kremlius vėl apkaltino Kyjivo pajėgas apšaudžius Zaporižios elektrinę
Kremlius pirmadienį vėl apkaltino Kyjivo pajėgas apšaudžius Zaporižios atominę elektrinę Ukrainos pietryčiuose ir perspėjo, kad Europai gresia „katastrofinės pasekmės.
ŽYMA
TATENA