Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


Pasaulis
JAV
Užsispyrėlės sutramdymas: Teksaso neapleidžia nepriklausomybės troškimas
Ilgą istoriją turintis, išdidus ir vis nuo JAV atsiskirti grasinantis Teksasas – puikus skirtumo tarp Amerikos šiaurės ir pietų pavyzdys.
Pasaulis
IŠĖJIMAS IŠ ROJAUS
E. Muskas svarsto „Teslą“ perkelti į Teksasą – kodėl jam nebeįtinka verslo rojumi laikomas Delaveras?
Antra mažiausia JAV valstija prie Atlanto vandenyno gali pasigirti tokiomis įmonėmis, kaip „Amazon“, „Google“, „Disney“, „Walmart“ ir kitomis. 68 proc. „Fortune 500“ įmonių būstinių kuriasi būtent ten – Delavere. Tačiau turtingiausias pasaulio žmogus, „Teslos“ įkūrėjas Elonas Muskas pradėjo svarstyti apie bendrovės perkėlimą į Teksasą. Kodėl?
Pasaulis
JAV
Migracijos drama Teksaso ir Meksikos pasienyje: ar valstija sukils prieš J. Bideną?
Ilgas savaites prieš tai kunkuliavęs ginčas tarp Teksaso valstijos ir federalinės JAV valdžios prasiveržė dar sausio 10 d., tačiau per daugiau nei tris savaites įtampa vis dar nėra nuslūgusi. Nuo nesibaigiančių nelegalių migrantų srautų pavargusi antra pagal dydį JAV valstija kaltina Vašingtoną nesugebant susitvarkyti ir vėl kelia pamirštas kalbas apie atsiskyrimą. Kas nutiko?
The Economist
KELRODĖ VALSTIJA
Naujausias Teksaso bumas didžiausias iš visų buvusių
Valstija traukia žmones, įmones ir federalines išlaidas
The Economist
PASAULIS 2023. JAV
Didysis ketvertas: norėdami nuspėti JAV ateitį stebėkite keturias didžiąsias valstijas
Visiškai suprantama, kad politikos stebėtojus jaudina įvykiai Vašingtone. Tačiau norėdami suprasti, kur link juda JAV, jie turėtų stebėti atskiras valstijas, ypač keturias, turinčias daugiausia gyventojų: Kaliforniją, Floridą, Niujorką ir Teksasą. Drauge sudėjus jose gyvena daugiau nei trečdalis visų amerikiečių ir sukuriama daugiau kaip trečdalis šalies BVP.
Pasaulis
JAV
Teksase šaulys pradinėje mokykloje nužudė 19 vaikų ir du mokytojus
Pasaulis
MOTERŲ TEISĖS
JAV teisėjas laikinai blokavo griežtą Teksaso abortų įstatymą
JAV federalinis teisėjas trečiadienį laikinai blokavo įstatymą, draudžiantį Teksase kone visus abortus ir priimtą konservatoriams siekiant suvaržyti moterų teisę į šią procedūrą.
Pasaulis
IMIGRACIJA
JAV pradėjo masiškai iš Teksaso siųsti haitiečius migrantus
Šimtai haitiečių migrantų, atvykusių į JAV ir apsistojusių vienoje stovykloje Teksaso pasienyje, sekmadienį buvo pradėti siųsti atgal į jų tėvynę, o kitiems buvo neleista kirsti sienos iš Meksikos pusės.
Pasaulis
JAV
Po stichinių nelaimių ir užsitęsusios politinės suirutės Haityje Teksasą užplūdo per 10 tūkst. migrantų
Teksaso Del Rijuso meras penktadienį paskelbė nepaprastąją padėtį, šį pasienio miestą užplūdus daugiau kaip 10 tūkst. dokumentų neturinčių migrantų, kurių
Pasaulis
REPRODUKCIJOS TEISĖS
Nepaisant pasipriešinimo, Teksase įsigaliojo itin griežtas abortų draudimo įstatymas
Aktualijos
Šaudynės bažnyčioje Teksase: 26 žuvę, 20 sužeistų
Nepraėjus nė savaitei po teroro akto Niujorke, Jungtines Valstijas sukrėtė dar vienas išpuolis šalies pietuose. Netoli San Antonijaus esančio Saderland Springso miestelio 1-ojoje baptistų bažnyčioje jaunas vyras atidengė ugnį į susirinkusius į tikinčiuosius – žuvo 26 žmonės, 20 sužeistų.
Verslas
Uragano „Harvey“ padariniams likviduoti skiriami milijardai
Po apsilankymo gamtos stichijos nuniokotame Teksase JAV prezidentas Donaldas Trumpas pateikė įstatymų leidėjams prašymą skirti 7,9 mlrd. dolerių uragano „Harvey“ padarinių likvidavimo pirminiam etapui.
ŽYMA
TEKSASAS