Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 24 d.


Aktualijos
GRŪDAI
Varšuva ir Kyjivas sutarė spartinti grūdų tranzitą, kroviniai bus tikrinami Lietuvoje
Varšuva ir Kyjivas antradienį paskelbė, kad susitarė paspartinti Ukrainos grūdų eksporto tranzitą per Lenkiją į trečiąsias šalis – kroviniai bus vežami per Klaipėdą ir tikrinami uoste.
Aktualijos
KALININGRADO TRANZITAS
FNTT: kiekvienas mokėjimas už Kaliningrado tranzitą bus vertinamas atskirai
Nuo rugsėjo 1-osios visiems Lietuvos bankams atsisakant aptarnauti mokėjimus su Rusijos ir Baltarusijos įmonėmis, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atsisakė „Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) suteikti bendrą leidimą gauti mokėjimus už sankcionuotų prekių tranzitą tarp Rusijos ir Kaliningrado, tačiau kiekvieną prašymą tarnyba vertins atskirai.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
M. Skuodis: atsiskaitymai už rusišką tranzitą po rugsėjo 1-osios įmanomi
Sankcionuotų prekių tranzitas tarp Rusijos ir Kaliningrado yra legalus ir vyks toliau, o atsiskaitymas už jį ir po rugsėjo 1 dienos bus įmanomas, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Verslas
ŽEMĖS ŪKIS
Lietuviški grūdai šiemet gabenami sklandžiau, bet brangiau
Lietuvoje baigiantis javapjūtei, grūdininkai sako, kad grūdai per Klaipėdos uostą šiemet gabenami sklandžiai, o vagonų trūkumą kompensuoja greitesnis jų judėjimas. Be to, grūdų perdirbėjai skaičiuoja, kad pervežimas šiemet pabrango daugiau nei dešimtadaliu.
Verslas
SANKCIJOS RUSIJAI
„Lietuvos geležinkeliai“: dalies prekių tranzito į Kaliningradą limitas jau išnaudotas
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Įsigalioja ES draudimas rusiškai angliai
Trečiadienį, pasibaigus penktojo Europos Sąjungos (ES) sankcijų paketo Rusijai pereinamajam laikotarpiui, įsigalioja draudimas per Bendrijos teritoriją vežti rusiškas anglis ir kietąjį kurą.
Aktualijos
SANKCIJOS
I. Šimonytė: EK neįsivertino galimų reakcijų po gairių dėl Kaliningrado tranzito
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad Europos Komisija (EK) neįsivertino galimų reakcijų, ruošdama paaiškinimus dėl sankcionuotų rusiškų prekių tranzito į
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Landsbergis: EK nuolaidos tranzitui į Kaliningradą sukurtų papildomų problemų
Europos Komisijos (EK) nuolaidos sankcijoms dalies prekių tranzitui per Lietuvą tarp Rusijos ir Kaliningrado sukeltų papildomų teisinių problemų, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
NT ir energetika
SANKCIJŲ KAINA
EK ragina ES šalis ruoštis tolesniems dujų tiekimo iš Rusijos sutrikimams
Europos Sąjungos valstybės narės, ruošdamosi artėjančiai žiemai, turėtų atsižvelgti į galimus tolesnius gamtinių dujų tiekimo iš Rusijos sutrikimus, pirmadienį pareiškė už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson.
IT ir transportas
SANKCIJOS RUSIJAI
Dėl Kaliningrado tranzito R. J. Durbinas ragina nedaryti išimčių ES sankcijose Rusijai
Vilniuje viešintis JAV senatorius Richardas Josephas Durbinas ragina nedaryti išimčių Europos Sąjungos (ES) sankcijose, taikant ribojimus Kaliningrado tranzitui. „Krovinių tranzitui geležinkeliais
Aktualijos
ES SANKCIJOS
Rusijai grasinant atsaku dėl tranzito, A. Anušauskas neatmeta sienos pažeidimo provokacijų
Rusijai grasinant Lietuvai atsaku dėl dalies prekių tranzito į Kaliningradą ribojimo, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas neatmeta provokacijų, susijusių su valstybės sienos pažeidimais, galimybės.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Landsbergis: Rusijos kaltinimai Vilniui dėl prekių tranzito – karo prieš Vakarus dalis
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Rusijos kaltinimai Vilniui dėl prekių tranzito į Kaliningradą ribojimo yra jos karo prieš Vakarus dalis.
Verslas
DEZINFORMACIJA
A. Pranckevičius: svarbu paneigti Rusijos dezinformaciją dėl „Kaliningrado blokados“
Lietuvai svarbu paneigti Rusijos dezinformaciją dėl „Kaliningrado blokados“ ir nepasiduoti siekiui sukelti paniką, sako Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje (ES) Arnoldas Pranckevičius.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Landsbergis: plieno tranzito į Karaliaučių draudimas – ne Lietuvos, o ES sprendimas
Draudimas tranzitu per Lietuvą gabenti plieno ir juodųjų metalų gaminius tarp Karaliaučiaus ir Rusijos yra ne Lietuvos sprendimas, o Europos Sąjungos sankcijos Rusijai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Lansbergis
Verslas
RYTŲ KAIMYNĖS
Tranzito koridorių praradusi Lietuva: vieni laukia karo baigties, kiti ieško galimybių
Lietuva per itin trumpą laiką prarado konkurencinį pranašumą kaip tranzito tarp Rytų ir Vakarų koridorius, o įvairios logistikos grandys šią netektį išgyvena skirtingai – vieni laukia karo pabaigos ir ekonominių ryšių su Rusija ir Baltarusija atkūrimo, kiti įžvelgia naujų galimybių bei didesnę integraciją į Vakarus.
ŽYMA
TRANZITAS