Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 15 d.


Pasaulis
TAIVANAS
Buvusi JK ministrė pirmininkė L. Truss ragina griežtai kalbėtis su Kinija dėl Taivano
Buvusi Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss trečiadienį paragino ją pakeitusį Rishi Sunaką griežtai kalbėtis su Kinija dėl Taivano ir
Pasaulis
PIETRYČIŲ AZIJA
Pirmą kartą buvęs Taivano prezidentas išvyko į Kiniją
Buvęs Taivano prezidentas Ma Ying-jeou pirmadienį išvyko į Kiniją 12 dienų kelionės. Jis yra pirmasis iš buvusių ir esamų Taivano lyderių, vykstantis į Kiniją, nepripažįstančią savarankiškai valdomos salos nepriklausomybės.
Pasaulis
KINIJA
Kinija surengė didelio masto karines pratybas, nukreiptas prieš Taivaną
Kinijos kariuomenė sekmadienį pradėjo didelio masto jungtines kovinių smūgių pratybas ir pasiuntė karo lėktuvų bei laivų Taivano link, pranešė kinų
Pasaulis
JAV IR TAIVANAS
JAV Senatas žengė pirmą žingsnį tiesioginės karinės pagalbos Taivanui suteikimo link
JAV Senato komitetas trečiadienį žengė pirmą žingsnį, kad Jungtinės Valstijos tiesiogiai suteiktų milijardus dolerių karinės pagalbos Taivanui ir užmegztų oficialesnius ryšius, taip padidindamas paramą augant įtampai su Pekinu.
Pasaulis
JAV IR KINIJA
Taivane vieši JAV senatorė, tvyrant įtampai su Kinija
JAV senatorė Marsha Blackburn penktadienį susitiko su Taivano prezidente Tsai Ing-wen per jau antrą amerikiečių Kongreso narių vizitą po anksčiau šį mėnesį įvykusios Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi viešnagės saloje, smarkiai padidinusios įtampą su Kinija.
Pasaulis
TAIVANAS IR KINIJA
Taivane po Kinijos karinių pratybų lankosi JAV gubernatorius
Vienas iš Jungtinių Valstijų gubernatorių pirmadienį susitiko su Taivano prezidente, Vašingtonui prieš kelias dienas paskelbus apie planuojamas prekybos derybas su Taibėjumi ir taip pademonstravus jam paramą po Kinijos karinių grasinimų autonomiją turinčiai salai.
Pasaulis
JAV IR TAIVANAS
Prezidentė: Taivanas nesileis įbauginamas, Kinijai rengiant pratybas dėl N. Pelosi vizito
JAV Atstovų Rūmų pirmininkę Nancy Pelosi priėmusio Taivano prezidentė trečiadienį pareiškė, kad salos nepalauš Pekino grasinimai, įniršusiai Kinijai keršijant už vizitą ir rengiant karines pratybas pavojingai arti jos krantų.
IQ Tema
TAIVANO POLITIKA
Lietuva ir Taivanas: už ką kovojame?
Lietuvai įsivėlus į konfliktą su Kinijos Liaudies Respublika dėl plėtojamų santykių su Taivanu, IQ kviečia iš arčiau susipažinti su šia
Pasaulis
TAIVANAS
Taivano prezidentė: jei sala atiteks Kinijai, pasekmės bus „katastrofiškos“ visam regionui
Taivano prezidentė Tsai Ing-wen antradienį publikuotame straipsnyje įspėjo apie „katastrofiškas pasekmes“, jei sala atiteks Kinijai, ir pažadėjo „padaryti viską“, kad
Pasaulis
TAIVANAS
Taivano prezidentė Tsai Ing-wen prisaikdinta antrai kadencijai
Taivano prezidentė Tsai Ing-wen trečiadienį buvo prisaikdinta antrai kadencijai, didėjant Kinijos spaudimui demokratinei salai, kurią Pekinas laiko savo teritorija.
ŽYMA
TSAI ING-WEN