Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, lapkričio 21 d.


The Economist
NELYGYBĖ
Kokiu matu matuoti vieną procentą?
Politikams vis didesnį prioritetą teikiant nelygybės klausimui, dalis ekonomistų jos rodiklius pradeda vertinti nauju kampu
Verslas
PINIGAI
Milijardieriai yra turtingesni nei 60 proc. pasaulio gyventojų
Milijardierių skaičius pasaulyje per pastarąjį dešimtmetį išaugo dvigubai, o jų turtas yra didesnis nei 60 procentų pasaulio gyventojų turtas, pirmadienį pranešė labdaros organizacija „Oxfam“.
Komentarai
Pavydas mus visus suvalgys
Užrašas ant vienos sienos Vilniaus senamiestyje skelbia: „Pavydas jus visus suvalgys.“ „Prieš tai išgaudęs po vieną“, – būtų galima pridurti. Išties, apakinti pavydo dažnai palaikome tokius sprendimus, kurie ilgainiui apkarsta mums patiems.
Komentarai
Šliaužianti deprivatizacija
Kai valdžia parduoda (ar atiduoda) savo turtą, tai vadinama privatizacija. Kai valdžia perka privatų turtą ‒ deprivatizacija. O kai valdžia prievarta atima turtą iš privačių savininkų, tai žinoma kaip nacionalizacija. Įdomu, kad žodžio, nusakančio reiškinį, kai privatūs savininkai atima turtą iš valdžios, kaip ir nėra.
Aktualijos
Dingęs turtas: Lietuva iki šiol skirsto nuosavybės grąžinimo siekiančius asmenis pagal jų pilietybę
Iš pradžių jie neteko pilietinių teisių, paskui ‒ turto ir, daugeliu atvejų, gyvybės. Iš Lietuvos kilę žydai vis dar laukia, kada galės atgauti bent nuosavybę.
Aktualijos
Finansų ministerija: visuotinis turto deklaravimas nėra reikalingas
Du Seimo socialdemokratai Andrius Palionis ir Artūras Skardžius siūlo, kad nuo kitų metų savo turtą turėtų deklaruoti visi Lietuvos gyventojai. Finansų ministerijos atstovai mano, kad toks reikalavimas – perteklinis.
Verslas
Per 13 metų lietuviai praturtėjo 5,5 karto
Per pastaruosius 20 metų didžiausią grąžą davė investicijos į nekilnojamąjį turtą ir jo nuomą – vidutiniškai 14,8 proc.
ŽYMA
TURTAS