Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


Aktualijos
TABAKO ALTERNATYVŲ TYRIMAI
Plaukiojimas dūmuose: tabako alternatyvų kraštovaizdis ir reguliavimo iššūkiai
Naujos technologijos visuomet pralenkia reguliuotojų kuriamas taisykles. Ne išimtis ir tabako pramonė. Per pastarąjį dešimtmetį buvo atlikta įvairių kaitinamojo tabako bei
Pasaulis
COVID-19
„Pfizer“ testuoja apsauginį preparatą nuo užsikrėtimo koronavirusu
JAV farmacijos milžinė paskelbė pradėjusi plataus masto bandymų etapą geriamojo antivirusinio preparato, skirto išvengti užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 po tiesioginio kontakto su sergančiuoju jo sukeliama COVID-19 liga.
Pasaulis
COVID-19
Uhane dirbę PSO ekspertai nenustatė pirminių koronaviruso nešiotojų
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) misiją, mėginusi nustatyti koronaviruso pandemijos ištakas, nesugebėjo nustatyti, iš kokių gyvūnų šis užkratas buvo perduotas žmonėms, antradienį pranešė mokslininkai.
Aktualijos
SVEIKATOS APSAUGA
Tarsi sociologinė apklausa: rengiamasi populiacijos tyrimui dėl COVID-19
Lietuvos mokslininkai rengiasi atlikti šalies gyventojų tyrimą dėl užsikrėtimo COVID-19, sako Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas. „Būtų atrinkti keli tūkstančiai gyventojų, kurie
Verslas
D. Ūsaitė: „Personalizuotos medicinos tikslas – konkreti diagnozė konrečiam pacientui“
Mintis, jog atlikus žmogaus genomo sekoskaitą galima ne tik diagnozuoti ligas, kuriomis sergama, bet ir numatyti polinkį į galimus sveikatos sutrikimus ateityje, tik iš pirmo žvilgsnio skamba kiek utopiškai. Bendrovės „Genotipas.lt“ mokslinių tyrimų specialistė Deimantė Ūsaitė patikino IQ žurnalistę Laurą Čiginskaitę, kad personalizuota medicina yra svarbi ateities sveikatos sistemos dalis.
Komentarai
Pasitikėjimas kainuoja
Lietuviai į savo išrinktą valdžią žvelgia kur kas įtariau nei kaimyninių šalių gyventojai. Mažiau pasitikime ir vieni kitais, tačiau itin kliaujamės ES institucijomis, nors jų tiesiogiai net negalime rinkti. Tarpusavio pasitikėjimo stoka mažina mūsų ekonominę ir socialinę gerovę.
The Economist
Autizmo epidemija
Šiandien turtingose šalyse vaikams daug dažniau diagnozuojamas autizmas. Kodėl? Ir kaip jiems padėti gyventi visavertį gyvenimą?
ŽYMA
TYRIMAI