Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, lapkričio 21 d.


Aktualijos
DARBO RINKA
Ukrainiečių ekonominė nauda Lietuvai: per 2023 m. sukūrė beveik 2 proc. šalies BVP
Lietuvos banko duomenimis, 2022–2023 m. į Lietuvą atvyko ir apsistojo daugiau nei 45 tūkst. Ukrainos migrantų, o Lietuvos įdirbis, nulėmęs
Pasaulis
SUPRASTI RUSIJĄ
Š. Liekis: ukrainiečiai stumiami paliaubų link
Anksčiau politikai vadovavo ekonomikai, o dabar ekonominis sektorius vadovauja politikams, teigia politologas Šarūnas Liekis. Ši aplinkybė, jo požiūriu, apsunkina Vakarų sąjungininkų galimybes skubiai ginkluotis patiems ir tesėti pažadus Ukrainai. Privačiam sektoriui pirmiausia rūpi grąža, o ne visuomenės interesas.
Komentarai
ŠVIETIMO POLITIKA
Kam reikalingos rusų ir lenkų mokyklos? Tik ne vaikams
Konkrečios istorijos, kad kai kuriose ne lietuvių kalba dėstančiose mokyklose tvyro prokremliškos ir Lietuvai priešiškos nuotaikos, paskatino diskusijas, gal jau
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukrainos pajėgos surengė kelias puolimo operacijas rytiniame Dnipro upės krante
Ukrainos jūrų pėstininkų korpusas penktadienį pranešė, kad jų pajėgos surengė kelias atakas Rusijos okupuotame rytiniame Dnipro upės krante netoli pietinio
Aktualijos
PABĖGĖLIAI
Nepaisant prognozių dėl pabėgėlių iš Ukrainos šuolio žiemą, atvykstančiųjų skaičius mažėjo
Artėjant žiemai Lietuva ruošėsi karo pabėgėlių iš Ukrainos bangai, tačiau šios prognozės nepasitvirtino.
Aktualijos
LIETUVA
Lietuvoje per dvidešimtmetį sumažėjo rusų ir lenkų tautybių žmonių
Lietuvoje per dvidešimt metų sumažėjo rusų ir lenkų tautybės žmonių, rodo antradienį Statistikos departamento paskelbti praėjusių metų gyventojų ir būstų surašymo rezultatai.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
O. Zabužko: kas sakė V. Putinui, kad išliks būtent jo tauta?
Viena garsiausių Ukrainos rašytojų Oksana Zabužko įsitikinusi, kad jos šalis karą laimės. Su IQ apžvalgininke Liepa Žeromskaite ji narpliojo sudėtingą karo ir Ukrainos istorijos voratinklį.
IQ Tema
TRYS BANGOS
Slavų Vilnius: atvykėliai iš Rytų suteikia sostinei naujų galimybių
Iš Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos plūstantys karo pabėgėliai bei migrantai keičia Lietuvos ir ypač jos sostinės veidą. Kaip Vilnius turėtų
Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
M. Sinkevičius: pabėgėlių iš Ukrainos srautui reikia ruoštis, tačiau daugeliui patalpų reikia investicijų
Pabėgėlių antplūdžiui iš Ukrainos reikia ruoštis, tačiau patalpų savivaldybėse stokojama, o likusios yra apleistos, nešildomos ir reikalauja remonto, sako Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius.
Verslas
DARBO RINKA
Lietuvoje įdarbinta 11,5 tūkst. Ukrainos pabėgėlių
Lietuvoje nuo karo Ukrainoje pradžios įdarbinta jau 11,5 tūkst. karo pabėgėlių – daugiau nei trečdalis į šalį pabėgusių darbingo amžiaus žmonių.
IQ Tema
NT RINKA
Be namų negerai: NT rinka Lietuvoje kaista, bet burbulo dar nematyti
2008 m. kilusi pasaulinė krizė Lietuvoje turėjo ir šalutinį efektą – nekilnojamojo turto (NT) burbulą, išpūstą didelių vartotojų lūkesčių ir lengvai dalijamų paskolų, kuris triukšmingai sprogo. Pastaraisiais metais NT kainos sparčiai auga, bet tai lemia kitos priežastys.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
M. Navickienė: matoma tendencija, kad daug ukrainiečių nori grįžti į tėvynę
IQ Tema
DARBO RINKA
Generalinė repeticija: ukrainiečiai gali išmokyti Lietuvą į darbo rinką priimti ir kitus migrantus
Lietuvoje balandžio pabaigoje glaudėsi daugiau nei 50 tūkst. nuo karo pabėgusių ukrainiečių. Lietuviams suskubus tiesti pagalbos ranką ir siūlyti nemokamus būstus, drabužius ar žaislus, netrukus atsitokėjo ir verslai. Su didelėmis demografinėmis problemomis ir išaugusiu laisvų darbo vietų skaičiumi susiduriančiai Lietuvai patys ukrainiečiai netikėtai tapo pagalba.
IQ Tema
ŠVIETIMAS
Klasės draugai: kaip Lietuvos mokykloms sekasi priimti naujokus ukrainiečius?
Išskyrus daugelį Vilniuje ir dar keletą švietimo įstaigų kitose šalies vietovėse, Lietuvoje mokyklų klasės kasmet tuštėjo. Daugiau nebe. Balandžio pabaigoje Lietuvoje buvo registruota daugiau nei 50 tūkst. Ukrainos pabėgėlių, iš jų – beveik 20 tūkst. nepilnamečių.
ŽYMA
UKRAINIEČIAI