Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 23 d.


Aktualijos
PENKTADIENIO KALEIDOSKOPAS
3D įrankis miestams atkurti, Avdijivkos puolimas ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių spalio 20-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Lietuva kurs 3D įrankį Ukrainos miestams atkurti Lietuvos aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Ukrainos
Kultūra
UNESCO
Kauno tarpukario architektūra įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą
Kauno modernizmo architektūra įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, bet Lietuva privalės per pusantrų metų įgyvendinti ekspertų rekomendacijas. Toks sprendimas priimtas
Aktualijos
Neteisėtais pripažintų Kuršių nerijos statinių likimą spręs Vyriausybė
Pasitarime trečiadienį Vyriausybė tarsis, ar dėti tašką taisant Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą – tokiu atveju nebebūtų deramasi dėl taikos sutarčių neteisėtų statybų bylose.
Kultūra
UNESCO populiarins romantišką Lietuvos sostinės įvaizdį
Ūkio ministerijoje šiandien pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo kuriant ir vystant teminį Vilniaus maršrutą, kuris bus UNESCO įgyvendinamo projekto „Pasaulio paveldo pėdsakais Europos Sąjungoje“ dalis.
Vietovardžiai
UNESCO globos moterims uždraustą salą
Japonijos salelė, į kurią gali patekti tik vyrai ir kurios šventyklos lankytojai iš pradžių privalo nuogi nusimaudyti jūroje, buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Aktualijos
Lenkijos žaliųjų aktyvistai pasipiktinę dėl padėties Belovežo girioje
Antradienį keli šimtai aplinkosaugininkai ir miškininkų surengė dvi skirtingas demonstracijas. Aktyvistai  nerimauja dėl didelio masto kirtimų Belovežo sengirėje, į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame viename paskutinių pirmykščių Europos miškų.
Aktualijos
Į UNESCO „Pasaulio atminties“ registrą įtrauktas Lietuvių trėmimą liudijantis dokumentas
Masinio gyventojų trėmimo operacijos „Priboj“ žemėlapis įrašytas į UNESCO Lietuvos nacionalinį registrą „Pasaulio atmintis“. Šis dokumentas buvo pasirašytas 1949 metais ir yra saugomas Lietuvos ypatingajame archyve.
ŽYMA
UNESCO