Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Kiek ateities miesto ateis į mūsų kiemą?
XX a. viduryje ispanų architektas ir miesto planuotojas Josepas Lluísas Sertas kėlė klausimą, ar miestai gali išlikti. Dabar matome, kad miestai ne tik išliko, bet ir kaip niekada sparčiai auga, tapdami megatraukos centrais. Miestai ir megapoliai tampa traukos centrais kūrybingiems žmonėms. 2009 m. tapo lūžio metais, kai miestuose jau gyveno daugiau gyventojų nei periferijoje.
Kultūra
Žaidimai miestu
Kovą Kinijoje vykusi tarptautinė urbanistikos ir architektūros bienalė iškėlė naujų klausimų apie miestų ateitį. Parodoje pirmą kartą dalyvavusios Lietuvos atstovai pastebi, kad, nepaisant europietiškų ir kiniškų mastų skirtumų, kintančios tendencijos aktualios ir mūsų regionui.
Aktualijos
Kad sėkmė netaptų miesto prakeiksmu
Miestų planavimas neapsiriboja vien parkais, keliais ir prekybos centrais. Didelės investicijos keičia ne tik miesto panoramą – jos gali paskatinti reikšmingus socialinius pokyčius. Urbanistikos specialistas Alessandro Busà už plėtrą atsakingiems savivaldos atstovams pataria visuomet galvoti apie vietos gyventojus. Su juo kalbėjosi IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius.
ŽYMA
URBANISTIKA