Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 7 d.


Pasaulis
ES IR KINIJOS BENDRADARBIAVIMO DISBALANSAS
EK vadovė U. von der Leyen Xi Jinpingui: skirtumai turi būti sprendžiami
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen Kinijos prezidentui Xi Jinpingui ketvirtadienį pareiškė, kad jie turi išspręsti nesutarimus tarp bloko
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
EK rekomendacijos Ukrainai, didėjanti žemės vertė ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių lapkričio 8-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Brangi Lietuvos žemelė Šiandien Registrų centro (RC) registrų tvarkymo direktorius Kazys Makskvytis paskelbė,
Pasaulis
KALNŲ KARABACHAS
ES padvigubins humanitarinę paramą Armėnijai
Europos Sąjunga padvigubins humanitarinę paramą Armėnijai iki 10,4 mln. eurų, ketvirtadienį pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
EK vadovės metinis pranešimas, Rusijos ir Šiaurės Korėjos santykiai bei kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių rugsėjo 13-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Aktualijos
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
EK pirmininkė Vilniuje: Ukrainos pažanga siekiant narystės ES yra įspūdinga
Ukrainos pažanga įgyvendinant reformas, reikalingas norint tapti Europos Sąjungos (ES) nare, yra įspūdinga, sako Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
EK vadovė ragina siekti, kad Ukraina ir Moldova įstotų į ES ir išvengtų Rytų šalių įtakos
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pirmadienį pareiškė, kad Europos Sąjungai būtina kuo greičiau spręsti klausimą dėl jos plėtros, įtraukiant tokias šalis kaip Ukraina ir Moldova, taip siekiant užtikrinti, kad jos nepatektų į Rusijos ar Kinijos įtakos zoną.
Aktualijos
MIGRACIJA
ES susitarė dėl griežtesnių taisyklių neteisėtiems migrantams
Europos Sąjungos lyderiai susitarė dėl griežtesnių taisyklių, kad būtų lengviau išsiųsti teisės į prieglobstį negavusius migrantus į jų kilmės šalis, penktadienį pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Pasaulis
UKRAINA IR ES
Kyjive vasario 3 dieną planuojamas Ukrainos ir ES viršūnių susitikimas
Kyjive vasario 3 dieną įvyks Ukrainos ir Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kuriame bus aptarta finansinė ir karinė parama, teigiama pirmadienį
NT ir energetika
JAV ENERGETIKOS MILŽINĖ
„ExxonMobil“ siekia blokuoti ES nenumatyto pelno mokestį
JAV energetikos milžinė „ExxonMobil“ trečiadienį pateikė ieškinį prieš ES, siekdama blokuoti jos laikinąjį mokestį naftos įmonių nenumatytam pelnui, pranešė bendrovės atstovas.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
J. Borrellis: įtarimai dėl kyšininkavimo ES kelia didelį nerimą
Europos Sąjungos diplomatijos vadovas pirmadienį pareiškė, kad įtarimai dėl kyšininkavimo, į kurį galimai įsitraukęs pasaulio futbolo čempionato šeimininkas Kataras, siekiantis pagerinti savo įvaizdį Europos Parlamente, kelia nerimą.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Briuselis pristatė 18 mlrd. eurų pagalbos Ukrainai planą
Europos Komisija trečiadienį paskelbė išsamią informaciją apie 18 mlrd. eurų vertės ekonominės paramos Ukrainai paketą 2023 metams, kuriam, kaip tikimasi, pritars Bendrijos valstybės narės.
Komentarai
KOMENTARAS
ES laivas – energetikos krizės sūkuriuose
Energetika – vienas didžiausių pastarųjų mėnesių europiečių galvaskaudžių, ir neatrodo, kad Europos Komisijos (EK) rugsėjį pasiūlytos homeopatinės tabletės nuramins šėlsmą europiečių galvose.
Aktualijos
NORD STREAM
Lyderiai nuotėkius iš Baltijos jūros dugnu nutiestų dujotiekių vadina sabotažu
Seismologams pranešus apie sprogimus prie „Nord Stream“ dujotiekių, Europos vadovai antradienį pareiškė, kad labiausiai tikėtina nuotėkių šiuose Baltijos jūros dugnu iš Rusijos į Europą nutiestuose dujotiekiuose priežastis yra sabotažas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
EK vadovė: V. Putinas dėl Ukrainos turi būti teisiamas tarptautiniame teisme
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ketvirtadienį interviu sakė norinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dėl karo nusikaltimų Ukrainoje būtų teisiamas Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT).
Pasaulis
UKRAINA IR ES
Kyjive viešinti U. von der Leyen: ES rems Ukrainą „tiek ilgai, kiek reikės“
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ketvirtadienį pareiškė, kad Briuselis karo draskomą Ukrainą rems „tiek ilgai, kiek reikės“, jau beveik septynis mėnesius tęsiantis Rusijos invazijai į kaimyninę šalį.
ŽYMA
URSULA VON DER LEYEN