Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, lapkričio 21 d.


Pasaulis
FUKUŠIMA JAPONIJA
Japonija privalės ilgai teikti duomenis apie vandens iš Fukušimos AE išleidimą
Pietų Korėjos ministras pirmininkas Han Duck-soo ketvirtadienį pareiškė, kad Japonija privalės per ateinančius dešimtmečius nuolat pateikti duomenis apie iš avariją
NT ir energetika
ENERGETIKA
Vandens tiekėjai: tikėtinas drastiškas kainų augimas
Itin smarkiai augančios energijos kainos geriamojo vandens tiekimą bragins kartais, teigia Lietuvos vandens tiekėjų asociacija (LVTA). Smarkiai didėjančios sąnaudos ir augantys įmonių nuostoliai kelia nerimą, ypač savivaldybių valdomoms įmonėms, nes dėl veiklos specifikos jos negali bankrutuoti, tačiau nuostoliai prislėgs regionus.
Pasaulis
KOSMOSAS
Marse aptikta vandens garų
Tyrėjai trečiadienį pranešė pastebėję vandens garų, pasklidusių aukštai plonoje Marso atmosferoje ir  suteikiančių naujų užuominų, ar Raudonojoje planetoje kadaise galėjo būti gyvybės.
Aktualijos
VANDENVIETĖS
„Homanit“ gamykla Astravo AE nelaimės atveju sukeltų vandens tiekimo problemų
Vienai didžiausių medžio plaušų plokščių gamintojų „Homanit“ planuojant statyti gamyklą Vilniaus rajone, įmonei leista mažinti vandenvietę, kuri nelaimės Astravo atominėje elektrinėje atveju galėtų tarnauti kaip rezervinė ir tenkinti pusę sostinės geriamojo vandens poreikio, rašo portalas lrt.lt. 
Aktualijos
Europiečiai išgirsti: EP gina teisę į vandenį
Vanduo turėtų būti viešąja gėrybe, o ne vien tik preke – sekdamas šia nuostata Europos parlamentas antradienį balsavo už griežtesnes geriamojo vandens kokybės normas ir geresnę prieigą prie vandens iš čiaupo. Didesnioji dalis europarlamentarų įsitikinę, kad Bendrijos šalys turi užtikrinti švaraus geriamojo vandens tiekimą visiems.
The Economist
Vandens stygius: nerimas dėl gyvybės eliksyro
Senkant vandens atsargoms, pasauliui reikia jį taupyti, naudoti efektyviau ir aiškiai nustatyti teises, kam jis priklauso
ŽYMA
VANDUO