Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 19 d.


Verslas
EKONOMIKA
N. Mačiulis: matome nepriklausomos Lietuvos istorijoje dar nematytą reiškinį
Rugpjūčio mėnesį Lietuvoje vėl užfiksuota mėnesinė defliacija, kainos buvo 0,2 proc. mažesnės nei liepą, pastebi „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. „Matome
NT ir energetika
ENERGETIKA
„Perlas Energija“ daugiau nei 5 tūkst. klientų išmokėjo apie 70 tūkst. eurų
Įsipareigojimų klientams nesugebėjusi įvykdyti ir veiklą sustabdžiusi nepriklausoma elektros tiekėja „Perlas Energija“ spalį sulaukė daugiau nei 5 tūkst. kitą tiekėją pasirinkusių klientų prašymų kompensuoti kainos skirtumą. Jiems jau išmokėta daugiau nei 70 tūkst. eurų, sako įmonės vadovas.
Verslas
AKTYVIZMAS IR RINKODARA
Kokios mano sportbačių pažiūros?
Verslai mėgina išnaudoti visuomenėje kylančias protesto formas. Bet tai dažniau spontaniškas, o ne kryptingas elgesys. Šiandien nėra tiksliai aišku, kaip JAV
Verslas
KORONAVIRUSAS
Koronaviruso grimasos: daugėja nesąžiningų pardavėjų ir klaidinančios reklamos
Lietuvoje besitęsiant karantinui, nustatoma vis daugiau vartotojų teisių pažeidimų. Daugėja klaidinančios apsauginių kaukių ir dezinfekcinio skysčio reklamos, padažnėjo apgaulės socialiniuose tinkluose, vis daugiau skundų gaunama dėl nepristatomų prekių.
Verslas
VARTOTOJŲ PASITIKĖJIMO RODIKLIS
Statistikos departamentas: vartotojai optimistiškesni nei pernai
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2020 m. sausį padidėjo 2 procentiniais punktais.
Komentarai
Nacionaliniai lietuvių vartojimo ypatumai
Vieno Lietuvos gyventojo faktinio individualaus vartojimo išlaidos, pašalinus kainų skirtumus, pernai pasiekė 90 proc. ES vidurkio, skelbia statistikos tarnyba „Eurostat". Pagal šį rodiklį, lietuviai aplenkė visas Vidurio ir Rytų Europos šalis, įskaitant Estiją, ir pasivijo Ispaniją. Kaip toks pasiekimas įmanomas, jei atlyginimai ir pensijos Lietuvoje yra mažesni nei daugelyje regiono šalių? Galbūt čia vertėtų prisiminti Aaron Levenstein citatą: „statistika yra kaip bikinis – tai, ką ji atskleidžia, sudomina ir intriguoja, bet tai, ką ji slepia, yra esmė".
NT ir energetika
Lietuvos energetikos gelbėtojai: iki 2050-ųjų pusė šalies elektros vartotojų turės tapti ir gamintojais
Planuojama, kad 2050 m. kas antras energijos vartotojas bus ir jos gamintojas. Ar šis tikslas realus?
Aktualijos
Interneto gynėja: saugant autorius, svarbu nekenkti vartotojams
Šūkis „Išsaugokite savo internetą!“ rugpjūčio pabaigoje aidėjo 27 Europos miestuose, kai Europos Parlamente (EP) svarstoma autorių teisių reforma nepatenkinti interneto vartotojai išėjo į gatves. Viena iš protestų organizatorių, vokiečių europarlamentarė Julia Reda, mano, kad siūloma nauja EP ir ES Tarybos direktyva bandoma įvesti cenzūrą internete.
ŽYMA
VARTOTOJAI