Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


Pasaulis
VENESUELOS IR GAJANOS GINČAS DĖL ESEKIBO
Augant įtampai prie Gajanos ir Venesuelos sienos, vis garsiau raginama elgtis ramiai
Augant įtampai tarp Venesuelos ir kaimyninės Gajanos dėl ginčijamo naftos išteklių turtingo regiono, pasaulyje vis garsiau raginama elgtis ramiai. Venesuela ketvirtadienį
Pasaulis
VENESUELOS IR GAJANOS GINČAS DĖL TERITORIJOS
Tarp Venesuelos ir Gajanos didėja įtampa dėl ginčijamo regiono
Tarp Venesuelos ir kaimyninės Gajanos antradienį išaugo įtampa: Karakasas pasiūlė įstatymo projektą, kuriuo ginčijamas naftos išteklių turtingas regionas būtų paskelbtas
Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Siūlymas sugriežtinti ribojimus baltarusiams, senkantys JAV pinigai Ukrainai ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių gruodžio 4-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Vyriausybė padidino kitų metų biudžeto išlaidas Ministrų kabinetas pirmadienį pritarė siūlymui kitų metų
Pasaulis
REFERENDUMAS VENESUELOJE
Venesueloje per referendumą paremtos pretenzijos į Gajanos regioną
Venesuelos rinkimų pareigūnai sekmadienį paskelbė, kad 95 proc. rinkėjų per neįpareigojamą referendumą pritarė šalies teritorinėms pretenzijoms į didžiulę kaimyninės Gajanos
Pasaulis
RUSIJA
S. Lavrovas Venesueloje ragina suvienyti jėgas prieš sankcijas
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, tęsdamas savo kelionę Lotynų Amerikoje, antradienį paragino tų pačių pažiūrų šalis suvienyti jėgas prieš
The Economist
GEOPOLITIKA
JAV vis labiau užsisklendžiant, galvas kelia regioniniai nenaudėliai
Smulkesnės grėsmės dar niekada begėdiškiau nedemonstravo svorio
Pasaulis
LOTYNŲ AMERIKA
Venesuelos lyderis N. Maduro sako esąs pasirengęs atnaujinti derybas su J. Guaido
Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro užsiminė, kad yra pasirengęs atnaujinti įstrigusias derybas su užsienyje esančiu opozicijos lyderiu Juanu Guaido, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Pasaulis
VENESUELA
N. Maduro artėja prie triumfo opozicijos boikotuotuose parlamento rinkimuose
Venesueliečiai sekmadienį balsavo parlamento rinkimuose, po kurių, kaip prognozuojama, prezidentas Nicolas Maduro sustiprins savo valdžią, o JAV remiamas jo varžovas Juanas Guaido, vadovaujantis rinkimų boikotui ir vadinantis balsavimą sukčiavimu, dar labiau susilpnės.
Pasaulis
LEGITIMUMO ĮSPŪDIS
N. Maduro suteikė malonę daugiau kaip 100 Venesuelos opozicijos įstatymų leidėjų
Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro pirmadienį, „siekdamas skatinti nacionalinį susitaikymą“, suteikė malonę daugiau kaip 100 įstatymų leidėjų ir opozicijos lyderio Juano Guaido bendražygių, pranešė vyriausybė.
Pasaulis
VENESUELA
Metinė infliacija Venesueloje gegužę pasiekė 3,6 tūkst. proc.
Infliacija Venesueloje per dvylika mėnesių iki gegužės pabaigos sudarė 3 684 proc., pareiškė opozicijos kontroliuojama Nacionalinė Asamblėja.
Pasaulis
VENESUELA
Venesuelos opozicijos lyderis J. Guaido pasislėpė Prancūzijos ambasadoje
Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido šiuo metu yra Prancūzijos ambasadoje Karakase, ketvirtadienį nurodė šios Pietų Amerikos šalies užsienio reikalų ministras Jorge Arreaza.
Pasaulis
VENESUELA
„The Washington Post“: Venesuelos opozicija pasamdė JAV kompaniją dėl N. Maduro nuvertimo
Venesuelos opozicijos nariai spalio mėnesį sudarė beveik 213 mln. dolerių (197,5 mln. eurų) vertės kontraktą su amerikiečių kompanija „Silvercorp USA“ dėl įsiveržimo į šalį ir prezidento Nicolas Maduro nuvertimo, rodo dokumentas, kurį paskelbė JAV laikraštis „The Washington Post“.
Pasaulis
JAV SANKCIJOS RUSIJAI
Rusų milžinės „Rosneft“ antrinė įmonė įtraukta į JAV juodąjį sąrašą
JAV antradienį paskelbė sankcijų Rusijos valstybės kontroliuojamos naftos milžinės „Rosneft“ antrinei įmonei dėl jos ilgalaikių prekybos ryšių su Venesuela, palaikomų nepaisant Vašingtono pastangų priversti atsistatydinti kairuolį prezidentą Nicolas Maduro.
Vietovardžiai
Suvenyrai. Aštrios Dariaus Gumausko kelionių akimirkos
Aktoriaus nuomone, aplankytų šalių sąrašu šiandien vargu ar ką nustebinsi. Žmonės daug keliauja, todėl išskirtinumu tampa asmeniniai išgyvenimai ir patirtos emocijos.
Pasaulis
Kaip žlugo kadaise galinga Venesuelos ekonomika
Kaip Venesuelos, kadaise turtingiausios Lotynų Amerikos šalies, ekonomika atsidūrė griuvėsiuose? Štai keturi pagrindiniai veiksniai šalies ekonomiką nugramzdinę į bedugnę.
ŽYMA
VENESUELA