Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


The Economist
MITYBA
Kaip vištiena turtingajame pasaulyje tapo populiariausia mėsa
Iš 30 mlrd. ūkiuose auginamų gyvulių ir paukščių šiandien 23 mlrd. – vištos
Kava su IQ
R. Guestas: „Migracija – tai nemokami pietūs, kuriais pasaulis dar nepasinaudojo“
Kai rankose laikai turtingos šalies pasą, leidžiantį nuolat gyventi 28 ES valstybėse, nesusimąstai, kiek migracijos barjerų vis dar egzistuoja, teigė britų savaitraščio „The Economist“ užsienio naujienų redaktorius Robertas Guestas. Su juo IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė kalbėjosi apie laisvę, migracijos iššūkius ir geopolitinius lūžius.
The Economist
TECHNOLOGIJOS IR POLITIKA
Puslaidininkių pramonė ir globalizacijos galia
Supervalstybių politika gali pradėti viską griauti
Verslas
Ambasadorius K. Klepsvikas: prieš žiūrėdami į imigrantus skeptiškai, pažvelkite į Norvegiją
Lietuviai emigrantai palieka savo pėdsaką Norvegijoje, savo ruožtu norvegų investuotojai keičia verslo žemėlapį mūsų šalyje. Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Karstenas Klepsvikas teigia, kad turime tiek pat norvegų bendrovių, kiek visa Lenkija. Apie tai, kas jų verslininkus čia traukia ir kuo dviejų šalių visuomenės yra panašios, ambasadorius papasakojo žurnalo IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui.
Kava su IQ
A. Pranckevičius: „Metas Kauno mokslininkams keltis nuo atsarginių suolelio ir išbėgti į aukščiausio europinio lygio areną“
Investicijos į mokslą, technologijas ir inovacijas atsiperka su kaupu, neabejoja Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie naujajame ES biudžete numatomas galimybes. Ne tik Lietuvai, bet ir Kaunui.
Verslas
Kauno mokslo ir verslo ryšys: darbas prasideda nuo pokalbio
Mokslą ir verslą jungiantys tiltai Kaune jau statomi – netrūksta nei sėkmės pavyzdžių, nei nuolatinių iššūkių. Visgi visų suinteresuotų pusių sutelktinių pastangų dar pasigendama.
Aktualijos
Valdžios, verslo ir mokslo atstovai diskutavo dėl Kauno ateities
Spalio 18 d. verslo centre „Kauno dokas“ vyko žurnalo IQ ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotas forumas „Kaunas 2018 – inovacijų santaka“. Renginyje Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje, Lietuvos banko, vietos verslo, savivaldybės, švietimo atstovai bei ekspertai iš užsienio pristatė ekonomines regiono tendencijas, miesto plėtros gaires ir galimybes, sėkmingus inovacijų versle pavyzdžius.
Verslas
Beveik lūšnynų milijonieriaus istorija: praturtėjo dėl meilės žmonai metęs darbą policijoje
Pasiturinčiu policininku save vadinantis sėkmingas verslininkas Sunil Tulsiani saugų darbą valstybės tarnyboje iškeitė į verslą nekilnojamojo turto srityje. Ir nesigailėjo. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė: šis žingsnis jį apsaugojo nuo skyrybų su žmona.
Verslas
Aukščiau galvą: ko iš Lietuvos ekonomikos galėtų pasimokyti Jungtinės Valstijos?
Ekonominės laisvės indekse (angl. Economic Freedom Index) Lietuva tik vienu laipteliu atsilieka nuo JAV. Tačiau šalims keliami uždaviniai – toli gražu ne panašūs. Viena turi ginti globalią ekonominę galią, kita – nenuklysti iš reformų kelio. JAV viešosios politikos instituto „Heritage Foundation“ ekonominės laisvės indekso tyrimo vadovas Anthony B. Kimas mano, kad Lietuva turi tai, ko iš jos galėtų pasimokyti ir Vašingtonas.
Aktualijos
IQ Forumas „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialas ir žurnalas IQ kviečia į forumą „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“.
Verslas
Carlsono įstatymas: iš visuomenės poreikio kylančios inovacijos – chaotiškos, tačiau išmanios
Inovacijos – vienintelis koziris Vakarų valstybių rankose, mano buvęs JAV tyrimų bendrovės „SRI International“ vadovas Curtis R. Carlsonas. Tiek vyriausybėms, tiek verslui vis dar sunku tai pripažinti.
Komentarai
Šliaužianti deprivatizacija
Kai valdžia parduoda (ar atiduoda) savo turtą, tai vadinama privatizacija. Kai valdžia perka privatų turtą ‒ deprivatizacija. O kai valdžia prievarta atima turtą iš privačių savininkų, tai žinoma kaip nacionalizacija. Įdomu, kad žodžio, nusakančio reiškinį, kai privatūs savininkai atima turtą iš valdžios, kaip ir nėra.
Verslas
Leiskite joms dirbti: iš lyčių lygybės darbo rinkoje Lietuva galėtų gauti daugiausiai naudos
Nors Lietuva džiaugiasi moterų užimtumo rodikliais, nematomi barjerai trukdo joms į darbo rinką žengti visa koja. Dabartinė vaiko priežiūros sistema tik dar labiau apsunkina padėtį.
Kava su IQ
C. R. Carlsonas: žinias kuriame klysdami ir nuolatos mokydamiesi
Tvarias inovacijas galima sukurti tik nuolat bandant, klystant ir mokantis, sako buvęs JAV tyrimų kompanijos „SRI International“ vadovas dr. Curtis R. Carlsonas. IQ apžvalgininkei Kotryna Tamkutei jis vardijo principus, verslui ir vyriausybėms padedančius didinti kurti pridėtinę vertę.
ŽYMA
VERSLAS