Meniu
Prenumerata

šeštadienis, lapkričio 23 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Ne viskas žalia, kas žaliuoja
Greta Thunberg gali didžiuotis: žmonių susidomėjimas tvarumo ir aplinkosaugos temomis praėjusiais metais buvo rekordinis. Tai rodo apibendrinti visų metų „Google“
Komentarai
KOMENTARAS
Kuo svarbus valdininkų sprendimų priėmimo greitis?
Versle yra sakoma, kad svarbiausia laikas yra pinigai, tačiau tai galima perfrazuoti, kad greitis generuoja pinigus. Svarbu, kaip greitai galime apsukti investicinį ciklą, kad iš jo gautume pelno. Kuo daugiau ciklų apsuksime, tuo daugiau pinigų į Lietuvą atkeliaus. Čia tas pats, kaip kelis derlius per sezoną nuimti.
Verslas
APŽVALGA
Rusijos karas prieš Ukrainą: Lietuvos verslo reakcijos
Rusijai užpuolus Ukrainą, naujienų agentūra BNS pateikia pavyzdžius, kaip Lietuvos įmonės reagavo į prasidėjusią invaziją.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Kūrėjų ekonomikos ateitis
Bendra interneto platformų nuosavybė ir kontrolė yra žingsnis į priekį, kaip teigia „Variant Fund“ viena įkūrėjų ir „Atelier Ventures“ įkūrėja Li Jin.
Verslas
ENERGETIKA
Verslui įsirengti nuosavas jėgaines trukdo per menkas finansavimas ir biurokratija
Valdžiai teigiant, kad geriausia apsauga verslui nuo išaugusių energijos kaštų yra nuosavos jėgainės, smulkios ir vidutinės įmonės pasigenda tinkamo finansavimo. Pramonininkai teigia, jog investuoti į saulės ar vėjo energetiką galėtų ir be valstybės pagalbos, tačiau jiems trukdo biurokratiniai suvaržymai.
The Economist
DIEVAS, MAMONA IR NEKILNOJAMASIS TURTAS
Pasaulio religijoms po pandemijos teks suvesti galus
Dažnai religinei grupei reikia parduoti nekilnojamąjį turtą, daliai atšakų teks susijungti
Komentarai
KOMENTARAS
Nesustokime išradinėti dviračio
Dėl susiformavusių stereotipų ir nusistovėjusių praktikų įmonės vengia pokyčių. Žinoma, o kam judinti tai, kas šiandien gerai veikia? Tačiau būtent drąsa klysti ir noras ieškoti naujų sprendimų įmones veda prie stulbinančių rezultatų.
Verslas
PAGALBOS RANKA
G. Nausėda: prezidentūra pasirengusi inicijuoti mokesčių pakeitimus nukentėjusiam verslui
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad yra pasiruošęs inicijuoti mokesčių pakeitimus nuo Kinijos nukentėjusiam verslui, o su politinėmis partijomis siūlo pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl strateginių užsienio politikos krypčių.
Komentarai
KOMENTARAS
Nugalėtojai pirma laimi, o paskui eina į karą
Prieš ketverius metus kalbėjau apie tai, kad mūsų valstybei reikia auginti savo čerčilius. Šis politikas, valstybės vadovas yra chrestomatinis pavyzdys, kiek gali nulemti vienas žmogus ir kad bet kokiomis istorijos sąlygomis galima pasiekti savo tikslą. Šis lyderis tapatinosi su savo valstybe, gyveno jai ir galvojo ne apie tai, ar bus mylimas tautos ir aplinkos, bet kaip valstybę, kuriai jis tarnavo, padaryti stipria lydere. Esminė jo varomoji jėga buvo pažanga ir lyderystė.
Verslas
LOGISTIKA
Neramumai Kazachstane turės įtakos Lietuvos logistikos verslui
Lietuvos logistikos verslo atstovai sako, kad besitęsiantys neramumai Kazachstane turės įtakos verslui, tačiau pabrėžia, kad neturint pakankamai informacijos apie konkrečias pasekmes kalbėti dar per anksti.
IT ir transportas
METAVISATOS
Skaitmeninė mada: kiek galite išleisti savo avataro drabužiams?
Tobulėjant technologijoms ir metavisatoms tampant vis artimesne realybe, mados industrijos atstovai taip pat nesnaudžia. Nesvarbu, ar realybėje, ar skaitmeninėje erdvėje, noras gerai atrodyti pažįstamas visiems. Tuo tarpu garsūs prekių ženklai skuba užsidirbti naujai atrastoje rinkoje.
Verslas
BNS PROGNOZĖ
Svarbiausi Lietuvos ekonomikos ir verslo įvykiai 2022-aisiais
Prasidėjus naujiems metams, BNS pristato svarbiausius numatomus ekonomikos ir verslo įvykius 2022-aisiais.
Finansai ir investavimas
FORMATAS 27+1
A. Armonaitė: su Kinija turime kalbėtis ES balsu
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad Europos Sąjunga (ES) turėtų vieningiau reaguoti Kinijos spaudimą Lietuvai. „Yra labai svarbu turėti
Verslas
ALTERNATYVOS
Verslo atstovai: prekės į Kiniją važiuoja ir per kaimynų uostus
Kinijai neįsileidžiant Lietuvoje pagamintų prekių, kai kurios Lietuvos įmonės produkciją bando nukreipti per kaimyninių šalių uostus – Rygą, Gdanską ar
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Stručio sindromas: tuščios darbo vietos ir imigrantų baimė
Jau pusmetį prie valstybės sienos matome minias žmonių, mėginančių prasibrauti į Lietuvą, o iš čia – toliau į Vokietiją, Prancūziją ir kitas Vakarų Europos šalis. Tuo pat metu Lietuvoje verslininkai ir pramonininkai vis garsiau kalba apie darbo jėgos trūkumą, problemos mastą iliustruoja ir Užimtumo tarnybos statistika. Ilgalaikiais bedarbiais yra tapę 100 tūkst. žmonių, dar tiek pat darbo ieško. Darbo vietų pasiūla yra gerokai didesnė, net ir nevertinant fakto, kad kvalifikuotų specialistų verslai dažniausiai neieško vadinamojoje darbo biržoje.
ŽYMA
VERSLAS