Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


NT ir energetika
ELEKTROS RINKA
VERT pirmininkas žada gerų naujienų: reguliuojama elektros kainos dalis nuo balandžio mažės 0,4 cento
Nuo šių metų sausio vidutiniškai 2,2 cento už kilovatvalandę (kWh) padidinus valstybės reguliuojamą elektros kainos dalį ir dėl to visiems
NT ir energetika
NĖRA TEISINIO PAGRINDO
Prokuratūra atsisakė ginti viešąjį interesą dėl ESO permokos
Išsamų tyrimą atlikusi Generalinė prokuratūra atsisakė ginti viešąjį interesą dėl bendrovei Energijos skirstymo operatorius (ESO) gyventojų ir verslo permokėtų beveik
Verslas
ENERGETIKA
VERT įpareigojo „Perlas Energija“ sumokėti 4,21 mln. eurų – bendrovė sprendimą skųs
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) priėmė sprendimą įpareigoti veiklą nutraukusį nepriklausomą elektros tiekėją „Perlas Energija“ į valstybės biudžetą grąžinti kiek daugiau nei 4,21 mln. eurų su PVM.
Verslas
VERT PASIŪLYMAS
VERT nustatė, kad „Perlas Energija“ valstybei turi grąžinti 3,48 mln. eurų
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) siūlo įpareigoti veiklą nutraukusiam elektros tiekėjui „Perlas Energija“ į valstybės biudžetą grąžinti 3,48 mln. eurų.
Verslas
ATSINAUJINANTI ENERGIJA
Pirmasis jūrinio vėjo jėgainių plėtros konkursas tęsis, jame – du dalyviai
Kovo 30 d. prasidėjęs vėjo elektrinių Baltijos jūroje parko plėtros be valstybės paramos konkursas tęsis – pasibaigus dalyvių paraiškų teikimo
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Segalovičienė: VERT turi stebėti, ar tiekėjai mažina elektros kainas gyventojams
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) turėtų stebėti, ar krentant elektros kainoms rinkoje nepriklausomi tiekėjai į tai reaguoja ir keičia savo kainodarą, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Energetika metų sandūroje: nesuvaldytas liberalizavimas ir horizonte regimas jūrinis vėjas
2022-ieji metai Lietuvos energetikoje pažymėti nutrauktu rusiškų dujų bei elektros importu, aukštomis jų kainomis bei chaotišku elektros rinkos liberalizavimu, teigia
NT ir energetika
ELEKTRA
ESO vadovas: garantinio teikimo vartotojams elektra nuo sausio nebus atjungta
Sausio 1 dieną baigiasi pusmetis nuo antro elektros rinkos liberalizavimo etapo pabaigos, tačiau garantinis elektros tiekimas beveik 50 tūkst. nepriklausomo tiekėjo iki šiol nepasirinkusių vartotojų nebus nutrauktas, BNS sako bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vadovas.
NT ir energetika
ELEKTROS KAINOS
„Ignitis“: nefiksuotos kainos sutartys liks to pageidaujantiems klientams
Energetikos bendrovei „Ignitis“ kiek anksčiau vienašališkai nusprendus nutraukti su birža nesusietos nefiksuotos elektros kainos sutartis ir sulaukus dalies klientų nepasitenkinimo, įmonė antradienį patikslino savo poziciją, jog šiuos planus toliau galės naudoti to pageidaujantys klientai.
Aktualijos
ENERGETIKA
G. Skaistė: VERT dokumentas – darbinis, energijos kainos paaiškės gruodžio viduryje
Valstybės kompensacijoms už dujas ir elektrą 2023 metams reikalinga suma bei visuomeninė elektros kaina ir dujų tarifai galutinai turėtų paaiškėti gruodžio viduryje, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Aktualijos
ELEKTRA IR DUJOS
VERT: elektros ir dujų kompensacijoms gyventojams pirmąjį pusmetį reikėtų 719 mln. eurų
NT ir energetika
ELEKTRA
D. Kreivys: viršpelniai taptų aktualūs, jei elektros kaina grįžtų į buvusias aukštumas
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad elektrą gaminančių įmonių vadinamieji viršpelniai vėl taps aktualūs, jei elektros kaina grįš į buvusias aukštumas.
Verslas
VYRIAUSYBĖ
Verslui neaišku, kaip bus dalijama valstybės žadama parama
Vyriausybei žadant skubią pagalbą itin didelių energijos kainų spaudžiamam verslui, vis dar neaišku, pagal kokius kriterijus bus atrenkamos energijai imlios įmonės, kurioms žadamos mokesčių „atostogos“. Be to, kai kurie verslai norėtų daugiau tiesioginės paramos, kompensacijų už gamtines dujas, o žadamų subsidijų už elektrą įmonėms iš viso gali neprireikti.
NT ir energetika
GAMTINĖS DUJOS
Šiemet dujų importas į Lietuvą didėjo 19 proc., vartojimas mažėjo 35 proc.
Į Lietuvą šių metų pirmąjį pusmetį buvo importuota 19 proc. daugiau gamtinių dujų nei tuo pačiu metu 2021-aisiais, o jų vartojimas sumažėjo daugiau nei trečdaliu.
Aktualijos
IŠAUGUSIOS ELEKTROS KAINOS
Premjerė: visuomeninė elektros kaina gyventojams kitąmet augtų iki 28 centų
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė planuoja gyventojams kitąmet kompensuoti išaugusias elektros kainas taip, kad jos kaina siektų 28 centus už kilovatvalandę.
ŽYMA
VERT