Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 23 d.


NT ir energetika
ARTIMIEJI RYTAI
Karas Izraelyje nesukels praeityje pasaulį sukrėtusios krizės – dabar kita situacija nei prieš 50 metų
Karas tarp Irano remiamo „Hamas“ ir Izraelio jau lyginamas su Jom Kipuro karu prieš 50 metų, sukėlusiu pirmąją naftos krizę
NT ir energetika
IQ FORUMAS „UTENA 2023“
Ar energetikos krizė baigėsi?
„Energetikos klausimai tampa vieni svarbiausių, dažnai girdime visur, kad energetika tapo antra po karo tema, – rugsėjo 7 d. vykusiame IQ forume „Utena 2023. Geopolitiniai sukrėtimai ir jų poveikis energetikos sektoriui bei regionų ekonomikai“ pripažino energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas. – Pirmiausia pažiūrėsiu, kas vyko, ir baigsiu optimistine gaida, jog mūsų laukia šviesi ateitis.“
NT ir energetika
ENERGETIKA
Žiema be nerimo? Artėjantis šildymo sezonas Europos gąsdinti nebeturėtų
Praėjusią žiemą didžioji dalis europiečių pasitiko drebėdami ne nuo šalčio, bet dėl keliskart išaugusių šildymo ir elektros kainų. Rusija dar prieš invaziją į Ukrainą ėmė mažinti dujų pasiūlą rinkose, o po invazijos sulaukusi ES sankcijų uždarė „Nord Stream 1“ dujotiekį.
Verslas
„EKONOMIKOS RYTDIENA: AR VIS DAR GALIME JĄ PROGRAMUOTI?“
Krizių akivaizdoje ryškėja Šiaulių regiono stiprybės ir ateities vizija
Lapkričio 24 d. Šiauliuose vykusioje konferencijoje „Ekonomikos rytdiena: ar vis dar galime ją programuoti?“ dalyvavę valstybinių institucijų, verslo, žiniasklaidos atstovai ir ekspertai aptarė iššūkius, su kuriais šiandien susiduria Lietuva, taip pat ir visa Europa: energetikos krizę, infliaciją, Rusijos karą Ukrainoje ir jo keliamą neapibrėžtumą.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Elektros „viršpelniai“ Lietuvai: lems kainos Švedijoje, galimi tiesioginiai sandoriai
Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams numačius išimtį, kad eksportuojančios elektrą šalys su importuojančiomis turės pasidalinti gamintojų perteklinėmis pajamomis, Lietuvai teiksiantį jų dydį lems elektros kainos Švedijoje, sako ekspertai.
NT ir energetika
DUJOS
Bendroje Baltijos valstybių rinkoje Lietuvai vietos neliko
Sausio 1-ąją pradėjęs veikti dujotiekis per Baltijos jūrą „Balticconnector“ sujungė Suomijos, Estijos ir Latvijos dujų rinkas. Tačiau Lietuva bendros Baltijos rinkos privalumais nepasinaudos.
ŽYMA
VIDMANTAS JANKAUSKAS