Meniu
Prenumerata

antradienis, sausio 31 d.

Vietovardžiai
AMERIKA
Čiabuviai prašo panaikinti Rašmoro kalno memorialą
Amerikoje tebesiritant „Black Lives Matter“ protestų atgarsiams, Pietų Dakotoje esančio Didžiojo Sioukso rezervato gentys dar kartą viešai kreipėsi į šalies vadovus, prašydamos panaikinti šioje vietovėje esantį garsųjį Rašmoro kalno memorialą.
Komentarai
KOMENTARAS
Kuo vergovės tema svarbi Vidurio ir Rytų Europai?
Judėjimas „Juodųjų gyvybės svarbios“ buvusioms pavergtosioms tautoms gali atrodyti tolima problema, ir tą patį galima pasakyti žvelgiant iš priešingos pusės. Protestuotojai Jungtinėse Valstijose ir kitur galvoja, kad visi baltieji yra daugmaž vienodi. Vis dėlto žmonės iš šalių į rytus nuo Vokietijos neatliko jokio vaidmens europiečiams kolonizuojant Afriką, Aziją ir Lotynų Ameriką. Šios šalys negavo naudos iš prekybos vergais. Jų juodaodžių bendruomenės – nežymios.
Komentarai
KOMENTARAS
Paminklų griovimo metai
Po George'o Floydo nužudymo įsibėgėjo paminklų griovimo banga. Pagrindinis taikinys – baltieji vyrai, pritarę ar dalyvavę juodaodžių, Amerikos indėnų, indų ir kitų trečiojo pasaulio nebaltaodžių gyventojų persekiojime ar diskriminavime. Azartas griauti iš JAV greit persimetė į kitas pasaulio šalis. Ten, kur nebūta tinkamų paminklų, demonstrantai reiškė savo pritarimą bendraminčių veiksmams kitur.
Vietovardžiai
SUVENYRAI
Nuo Čikagos iki Čarlstono: E. Daciūtės kelionių suvenyrai
Antrus metus JAV gyvenanti rašytoja Evelina Daciūtė kaupia vis gausesnę ir spalvingesnę tenykščių įspūdžių kolekciją.
Aktualijos
Europos Sąjunga neperkels ambasadų Izraelyje
Europos Sąjunga nesiruošia perkelti savo ambasadų Izraelyje iš Tel Avivo į Jeruzalę, pirmadienį pareiškė ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini.
Aktualijos
D. Trumpas naikins B. Obamos įsaką dėl ekologijos
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pasirašys įsaką, kuriuo atšauks savo pirmtako Baracko Obamos planą apriboti atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis iš anglimis kūrenamų elektrinių, pranešė naujasis aplinkosaugos vadovas.
ŽYMA
AMERIKA