Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 31 d.

Pasaulis
RINKIMAI BRAZILIJOJE
Brazilijos rinkimai: buvęs prieš esantį
Tolyn nuo demokratijos ar atgal į praeitį – toks pasirinkimas teks Brazilijos, kurioje spalio 2 d. vyks pirmasis prezidento ir Kongreso rinkimų turas, piliečiams. 212 mln. gyventojų turinti valstybė, didžiausia Pietų Amerikoje ir penkta pasaulyje pagal gyventojų skaičių bei dešimta pagal ekonomikos dydį, yra kamuojama populizmo ir korupcijos.
The Economist
PASAULIS 2022. ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKOS
Lemtingas metas: prezidento rinkimai patikrins Brazilijos institucijas
2022 m. Brazilija visa galva pasiners į rinkimus. Taigi daugiau kaip 30 politinių partijų bandys manipuliuoti politika ir ekonomika, taip pat derėtis, vykstant rinkimų kovai dėl daugiau kaip tūkstančio įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios pozicijų. Iki rinkimų, kurie vyks spalį, ne vieną mėnesį bus atidžiai stebimos ir nuomonių apklausos. Vyriausybė bandys padidinti socialines išlaidas, siekdama laimėti balsų prezidentui Jairui Bolsonaro, ne pačius geriausius laikus išgyvenančiam dešiniajam populistui. To gali nepakakti.
Pasaulis
LOTYNŲ AMERIKA
Protestuodami brazilai reikalauja prezidento J. Bolsonaro apkaltos
Tūkstančiai brazilų sekmadienį antrą dieną iš eilės išėjo į gatves reikalauti apkaltos prezidentui Jairui Bolsonaro, griežtai kritikuojamam dėl jo vyriausybės atsako į koronaviruso pandemiją, kuri šalyje jau nusinešė per 216 tūkst. gyvybių.  
Pasaulis
ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKA
Net ir atsisveikinus su D. Trumpu Amerikos žemynuose populizmo virusas išliks plačiai paplitęs
Kai 2016 m. arogantiškas, sodrią retoriką pasitelkiantis ir konfliktus provokuojantis D. Trumpas laimėjo JAV prezidento rinkimus, Vakarų pasaulis žagtelėjo. Rožiniai akiniai nukrito,
Pasaulis
LOTYNŲ AMERIKA
San Paulo meras rinkimuose įveikė jam iššūkį metusį socialistą
Didžiausio Amerikoje Brazilijos miesto meras sekmadienį vykusiame antrajame rinkimų ture lengvai įveikė kairiųjų pažiūrų skvoterių judėjimo lyderį.    
ŽYMA
JAIRAS BOLSONARO