Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 31 d.

The Economist
PASAULIS 2022. ARTIMIEJI RYTAI
„Žalia-mėlyna“ sutartis Artimiesiems Rytams
„EcoPeace Middle East“ direktoriai Gidonas Brombergas, Nada Majdalani ir Yana Abu Taleb iš Izraelio, Palestinos ir Jordanijos įsitikinę, kad klimatas gali pastumti politiką į antrą planą.
Pasaulis
KARANTINO VĖZDAS
Sekti, tildyti, rakinti: kontroversiškiausi karantino pavyzdžiai visame pasaulyje
Demokratinių ir autoritarinių valstybių lyderiai visame pasaulyje koronaviruso epidemijos piko metu naudojosi proga sustiprinti savo galią. Tik masinių susibūrimų ir judėjimo draudimais jie neapsiribojo.
Pasaulis
ARTIMIEJI RYTAI
Jordanijos karalius perspėjo apie „Islamo valstybės“ sugrįžimą
Jordanijos karalius Abdullah pirmadienį perspėjo, kad džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) persigrupuoja ir vėl aktyviai veikia Artimuosiuose Rytuose.
Aktualijos
Su pabėgėliais gyvenę kino kūrėjai dar mato viltį
Amerikiečiai Zachas Ingrasci ir Chrisas Temple’as mėnesį gyveno pabėgėlių stovykloje Jordanijoje kartu su 85 tūkst. sirų. Dokumentinį filmą apie tai „Salam, kaimyne“ Lietuvoje pristatę kūrėjai Viktorijai Vitkauskaitei pripažino: jų gyvenimai po šios patirties pasikeitė radikaliai, tačiau juostos herojų, deja, priešingai.
Atradimai
Karo audrų oazėje
Konfliktų zonų apsuptoje Jordanijoje prieglobstį randa karo pabėgėliai, kuriais rūpinasi tarptautinių pagalbos organizacijų savanoriai. Viena jų, Lina Motužytė, pasinaudojo proga artimiau pažinti šią dykumos karalystę.
ŽYMA
JORDANIJA