Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


Vietovardžiai
SUVENYRAI
N. Kairys: „Patirti įdomių dalykų gali ir perėjęs Gedimino prospektą“
Vertėjas, rašytojas ir kino kritikas Narius Kairys įgudusia stebėtojo akimi užfiksuotų įspūdžių parsiveža ir iš piligriminio kelio Japonijoje, ir iš neplanuotai aplankytos Šiluvos.
Vietovardžiai
SUVENYRAI
Jekaterinos Lavrinec kelionių suvenyrai: požemiai, urvai ir industrinės miestų erdvės
Miesto antropologei, „Laimikis.lt“ kuratorei daug tenka keliauti po Europą kultūrinių organizacijų ir savivaldybių kvietimu. Todėl profesinė veikla jai suteikia galimybę pamatyti vietoves čia gyvenančių žmonių akimis.
Vietovardžiai
SUVENYRAI
Ž. Etevičiūtė: „Kad pajustum kelionės virpulį, nebūtina skristi toli“
Lietuvos kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje kelionės – labai svarbi gyvenimo dalis, suteikianti prablaškymų nuo kasdienybės. AUTENTIKA. Izraelis Gyvenime man labai įdomūs
Vietovardžiai
Nuo Tasmanijos iki Berlyno: J. Blažiūno kelionių suvenyrai
Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktorius Juozapas Blažiūnas kelionėse dažnai atsiduria įvykių centre, tačiau įvairūs netikėtumai jo neišmuša iš pusiausvyros.
Vietovardžiai
G. Petronienė: „Svarbu ne kur keliauti, o su kuo“
Psichologė, psichoterapeutė Genovaitė Petronienė aplankytų kraštų nebeskaičiuoja – vien per pirmą šių metų pusmetį buvo suplanuotos šešios kelionės. Visgi jai svarbiau ne kur vykti, o su kuo.
Vietovardžiai
Suvenyrai. Aštrios Dariaus Gumausko kelionių akimirkos
Aktoriaus nuomone, aplankytų šalių sąrašu šiandien vargu ar ką nustebinsi. Žmonės daug keliauja, todėl išskirtinumu tampa asmeniniai išgyvenimai ir patirtos emocijos.
Vietovardžiai
U. Žilytė: „Esu prisiekusi Irano gerbėja“
Vos pradėjusi keliauti grafikė Ugnė Žilytė manė, kad visos šalys labai skirtingos. Šiandien jau pažinusi ne vieną kraštą pastebi, kad tarp jų daugiau bendrumo, nei atrodė.
Vietovardžiai
Airida Gintautaitė: „Beveik pusę pasaulio pamačiau su teatru“
Aktorė džiaugiasi, kad gyvenimas ją apdovanojo, – daugybę šalių aplankė keliaudama  su teatru. Vos gavusi kitų metų gastrolių kalendorių ji šypsosi
Vietovardžiai
Gedimino Degėsio kelionių suvenyrai
Poliglotas ir filosofas jau seniai nekeliauja vien tam, kad pasižymėtų pliusą prie aplankytos naujos šalies. Jam daug svarbiau mėgautis kelionių akimirkomis.
Vietovardžiai
Sauliaus Damulevičiaus kelionių suvenyrai
Alpinistas, fotografas ir verslo konsultantas materialių suvenyrų iš aplankytų vietų beveik niekada neparsiveža, bet klausantis jo atrodo, kad patirti įspūdžiai vos telpa kišenėse.
Vietovardžiai
Suvenyrai. Ievos Mekšrūnaitės įspūdžių kolekcija
Grafikės Ievos Mekšrūnaitės nuomone, kiekviena kelionė gali būti įdomi, tačiau tik nuo mūsų pačių priklauso, kokių įspūdžių parsivešime.
Vietovardžiai
Neringos Skrudupaitės kelionių suvenyrai
Žurnalistei Neringai Skrudupaitei kelionės anksčiau buvo neatsiejama profesinės veiklos televizijoje dalis, tačiau iki šiol yra vienas didžiausių pomėgių.
Vietovardžiai
Paryžiaus skverai ir kiti J. Melniko įkvėpimai
Laikas svetur rašytoją Jaroslavą Melniką įkvepia kurti. Viešnagės Paryžiuje virto „Paryžiaus dienoraščiu“, o Pamyro Altajaus kalnai „apsigyveno“ ne viename jo romane, tarp jų ir naujausiame – „Dangaus valdovai“.
Vietovardžiai
Jolantos Dapkūnaitės kelionių suvenyrai
Aktorės Jolantos Dapkūnaitės gyvenime svarbūs vietovardžiai ir objektai pažymėti laiko tėkmei nepavaldžiais vaizdais, garsais, kvapais ir intelektualiais įspūdžiais
Vietovardžiai
Kamilės Gudmonaitės kelionių suvenyrai
Teatro režisierei ir dueto „Kamanių šilelis“ dainininkei Kamilei Gudmonaitei įsimintiniausios kelionės susideda į nuotykių, atsitiktinumų ir pamokomų akimirkų dėlionę. Ji mano, kad be šių elementų aplankytos vietos netektų dalies prasmės.
ŽYMA
SUVENYRAI