Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.

Pasaulis
ANEKSIJA
Rusija per ceremoniją Kremliuje aneksavo keturis Ukrainos regionus
Rusija penktadienį per ceremoniją Kremliuje aneksavo keturis okupuotus Ukrainos regionus – Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, nepaisant tarptautinės bendruomenės pasmerkimo.
Pasaulis
ANEKSIJA
Rusija per ceremoniją Kremliuje aneksuos daugiau Ukrainos teritorijų
Rusija penktadienį per ceremoniją Kremliuje aneksuos keturis okupuotus Ukrainos regionus, pranešė Maskva, prezidentui Vladimirui Putinui pagrasinus, kad šioms teritorijoms „apginti“ jis gali panaudoti branduolinius ginklus.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Putinas pripažino dviejų Ukrainos regionų nepriklausomybę
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pripažino Ukrainos pietinių Zaporižios ir Chersono regionų nepriklausomybę, rodo vėlai ketvirtadienį, šių teritorijų aneksijos išvakarėse, paskelbti prezidentiniai įsakai.
The Economist
TAMSIOJI VALSTYBĖ
V. Putiną pavergė ypatingas rusiškas fašizmas
Būtent todėl jo šalis kelia tokią grėsmę Ukrainai, Vakarams ir savo tautai.
Komentarai
KOMENTARAS
Po V. Putino
Pastaroji savaitė Vladimirui Putinui buvo siaubinga. Mūšio lauke Ukraina švenčia laimėjimus, o užpuolikų pergalės nematyti. Dar blogiau nei karinės nesėkmės yra diplomatinės skerdynės. Pasaulio lyderiams susirinkus Londone į karalienės Elizabeth II laidotuves, smarkiai pabrėžta Rusijos tarptautinė izoliacija.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
EK vadovė: V. Putinas dėl Ukrainos turi būti teisiamas tarptautiniame teisme
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ketvirtadienį interviu sakė norinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dėl karo nusikaltimų Ukrainoje būtų teisiamas Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT).
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
J. Šimovas: daugumai rusų šis karas vyksta televizijoje
„Laisvės radijas“ liko vienas iš nedaugelio objektyvios informacijos apie Rusiją šaltinių. Pokalbyje su jo būstinėje Prahoje viešėjusiais Briuselio žurnalistais, tarp
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
O. Arestovyčius: V. Putino planas buvo po Ukrainos užimti visą Rytų Europą
Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius įsitikinęs, kad Kremlius neketino apsiriboti Ukrainos užėmimu, o planavo veržimąsi ir į Baltijos šalis bei Lenkiją ir visą Rytų Europą.
Pasaulis
RUSIJA
V. Putinas įsakė kitais metais padidinti tarnaujančių karių skaičių
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį įsakė šalies ginkluotosioms pajėgoms papildomai pritraukti į karo tarnybą 137 tūkst. piliečių, tęsiantis Maskvos karui prieš Ukrainą.
Pasaulis
KARO NUSIKALTIMAI
Ukraina planuoja specialų tarptautinį tribunolą, kur būtų teisiamas V. Putinas
Praėjus šešiems mėnesiams po Rusijos invazijos pradžios Ukrainos pareigūnai rengia planus, kaip užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo vyriausieji kariuomenės vadai būtų teisiami už pradėtą karą.
Pasaulis
RUSIJA IR TURKIJA
R. T. Erdoganą priėmęs V. Putinas reiškia viltį dėl ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį Turkijos lyderiui Recepui Tayyipui Erdoganui pasakė, jog viliasi pasirašyti susitarimą dėl prekybinių ir ekonominių ryšių stiprinimo.
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Kolektyviniai Vakarai ir sodai (satyra)
Vakarų civilizacijoje vėl juntamas supuvusių kiaušinių tvaikas. Bet žmonės ir intelektualai jau ir prie to priprato, pabando protestuoti pavieniai keistuoliai ir etatiniai ekstravertai, tuo viskas ir baigiasi. Normaliam žmogui baisėtis ir nervintis neproduktyvu. Normalūs žmonės gyvena normaliame pasaulyje, kur miestų bombardavimas tapo norma prieš keletą metų Sirijoje, norma tapo slenkančios okupacijos Sakartvele, Ukrainos rytuose. Normalu ir JAV pasitraukimas iš Afganistano – Talibano naudai. Gal ir tas Talibanas sunormalėjo, gal nebesikėsins į vakariečių gyvybes, gal apsiribos savo moterimis, bebarzdžiais ir akiniuočiais.
Pasaulis
RUSIJA
V. Putinas atleido Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovą D. Rogoziną
Pasaulis
VOKIETIJA
Vokietijos socialdemokratai ėmėsi šalinti iš partijos G. Schroederį
Vokietijos valdantieji socialdemokratai ketvirtadienį inicijavo procedūrą, galinčią nulemti buvusio kanclerio Gerhardo Schroederio pašalinimą iš partijos dėl jo glaudžių ryšių su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir rusų energetikos bendrovėmis.
ŽYMA
VLADIMIRAS PUTINAS