Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 5 d.

Pasaulis
RUSIJA
Putinas sako esąs pasirengęs deryboms, jei Kyjivas pripažins „naująją teritorinę tikrovę“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Turkijos lyderiui Recepui Tayyipui Erdoganui pasakė, kad yra pasirengęs dialogui su Ukraina, jei Kyjivas pripažins Rusijai
NT ir energetika
DUJOS
Europoje dujų kainos nukrito iki žemiausio lygio nuo karo Ukrainoje pradžios
Europoje didmeninės gamtinių dujų kainos pirmadienį nukrito iki žemiausio lygio nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, dėl kurio pernai dujos buvo
Komentarai
KOMENTARAS
Ukrainos pergalės metai
Prognozuodami naujuosius metus, pirmiausia turėtume įvertinti, ko išmokome per praėjusius. Viena iš svarbiausių pamokų yra ta, kad Kremlius yra silpnesnis,
Pasaulis
AZIJA
V. Putinas pareiškė Xi Jinpingui, kad nori stiprinti karinį bendradarbiavimą
Rusijos vadovas Vladimiras Putinas penktadienį Kinijos prezidentui Xi Jinpingui pareiškė, kad norėtų stiprinti karinį bendradarbiavimą, ir pasveikino abiejų šalių pastangas kovoti su Vakarų įtaka.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Kremlius: V. Putinas penktadienį vaizdo ryšiu kalbėsis su Xi Jinpingu
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį vaizdo ryšiu kalbėsis su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu, pranešė Kremlius, Rusijai siekiant stiprinti santykius su
The Economist
PASAULIS 2023
Trys smūgiai, sukrėtę pasaulį
Po 2022 m. sumaišties pasaulinė recesija neišvengiama. Zanny Minton Beddoes bando nuspėti, kas bus toliau. „Collins“ anglų kalbos žodyno redaktoriai 2022
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusija: Maskva pasirašytų taikos sutartį, jei Ukraina pripažintų teritorijų aneksiją
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas trečiadienį pareiškė, kad Maskva galėtų pasirašyti taikos sutartį su Ukraina, tačiau pagal tokį susitarimą Kyjivas turėtų pripažinti, kad teritorijos, kurias Kremlius tvirtina aneksavęs po pseudoreferendumų, yra rusų.
Pasaulis
JAV, RUSIJA IR UKRAINA
Po termino „karas“ panaudojimo JAV prašo V. Putino ir toliau „pripažinti tikrovę“
Jungtinės Valstijos penktadienį pašaipiai paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pripažinti tikrovę ir išvesti karius iš Ukrainos po to, kai jis pagaliau pavadino konfliktą „karu“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kremlius: J. Bidenas ir V. Zelenskis atsisako išklausyti „Rusijos susirūpinimą“
Po Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio istorinio vizito Jungtinėse Valstijose Kremlius ketvirtadienį pareiškė, kad Vašingtonas ir Kyjivas nesiklauso Rusijos susirūpinimo.
Pasaulis
RUSIJA IR BALTARUSIJA
ISW analitikai: A. Lukašenka nenusileido V. Putinui dėl Baltarusijos dalyvavimo kare
Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka per retą susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu tikriausiai nepadarė daugiau jokių nuolaidų dėl šalies įsitraukimo į karą, teigia Vašingtone įsikūrusio strateginių studijų centro „Institute for the Study of War“ (ISW) analitikai.
Pasaulis
BALTARUSIJA IR RUSIJA
V. Putinas Minske: Rusija neplanuoja absorbuoti Baltarusijos
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paneigė planus absorbuoti Baltarusiją, kai pirmadienį su retu vizitu lankėsi šalyje, kurios autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka padėjo jam įsiveržti į kaimyninę Ukrainą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Putinas žada daugiau smūgių Ukrainos energetikos infrastruktūrai
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pažadėjo ir toliau daužyti Ukrainos energetikos tinklus, nepaisant pasipiktinimo sistemingais išpuoliais, dėl kurių prasidėjus žiemai milijonai žmonių atsidūrė šaltyje ir tamsoje.
Pasaulis
EUROPA
„Politico“: V. Zelenskis – įtakingiausias žmogus Europoje, V. Putinas – „metų nevykėlis“
Leidinio „Politico“ paskelbto 28 įtakingiausių žmonių Europoje sąrašo pirmąją vietą užima Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, o Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui teko „metų nevykėlio“ titulas.
Pasaulis
JAV
Baltieji rūmai: J. Bidenas „neturi ketinimų“ dabar susitikti su V. Putinu
Baltieji rūmai penktadienį komentuodami JAV prezidento Joe Bideno sąlyginį pasiūlymą susėsti derybų su Kremliaus šeimininku Vladimiru Putinu pareiškė, kad šiuo metu jis „neturi ketinimų“ rengti susitikimo.
ŽYMA
VLADIMIRAS PUTINAS