Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 18 d.

Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
JAV dėl žudynių Ukrainoje skelbs naujas sankcijas Rusijai
Jungtinės Valstijos trečiadienį turi paskelbti griežtų naujų sankcijų Rusijai, įskaitant naujų investicijų draudimą, Ukrainos prezidentui ankstesnę dieną pademonstravus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai šiurpių smurto vaizdų ir apkaltinus Maskvą daugybe žiaurių nusikaltimų.
Pasaulis
TAIVANO GYNYBA
JAV patvirtino 86 mln. eurų vertės paketą Taivano priešraketinei gynybai
Jungtinės Valstijos antradienį pranešė patvirtinusios sprendimą parduoti Taivanui 86 mln. eurų (iki 95 mln. dolerių) vertės mokymų ir įrangos, siekiant paremti salos turimas priešraketinės gynybos sistemas „Patriot“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV planuoja perduoti Ukrainai daugiau ginklų ir toliau griežtinti sankcijas Rusijai
Jungtinės Valstijos ketina keliomis kryptimis didinti spaudimą Maskvai dėl karo Ukrainoje ir žada perduoti daugiau ginkluotės Kyjivui, griežtinti sankcijas Rusijai bei prisidėti vykdant tyrimą dėl įtariamų karo nusikaltimų, pirmadienį pranešė amerikiečių pareigūnai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV, JK sieks Rusijos narystės JT Žmogaus teisių taryboje sustabdymo
Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė pirmadienį paskelbė, kad planuoja siekti Rusijos narystės Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje sustabdymo, iškilus įrodymams, kad rusų pajėgos Ukrainos Bučos miestelyje vykdė masines egzekucijas.
Pasaulis
JAV SENATAS
JAV Senato komitetas balsuos dėl K. B. Jackson kandidatūros patvirtinimo į AT teisėjas
JAV demokratai pirmadienį pradeda virtinę balsavimų Senate, kurių tikslas – iki savaitės pabaigos patvirtinti Ketanji Brown Jackson, pirmos juodaodės moters, kandidatūrą į Aukščiausiojo Teismo teisėjas.
Pasaulis
XXI A. ŠALTASIS KARAS
JAV: Maskva gali persekioti amerikiečius Rusijoje
JAV valstybės departamentas antradienį paskelbė kelionių rekomendacijas, kuriose perspėjo, kad Maskva „gali išskirti ir sulaikyti JAV piliečius Rusijoje“, ir pakartojo
Pasaulis
RUSIJOS INVAZIJA
JAV Rusijos kibernetinio saugumo bendrovę „Kaspersky“ pripažino grėsme saugumui
JAV reguliuotoja Rusijos kibernetinio saugumo programinės įrangos gamintoją „Kaspersky“ pripažino grėsme nacionaliniam saugumui, o tai apribos jos veiklą Jungtinėse Valstijose.
Pasaulis
KARINĖS PRATYBOS
JAV ir Filipinai pradeda didžiausias istorijoje bendras karines pratybas
Filipinai ir Jungtinės Valstijos pirmadienį pradėjo didžiausias istorijoje bendras karines pratybas šioje Pietryčių Azijos salų valstybėje, rodančias stiprėjančius šalių ryšius gynybos srityje, tvyrant įtampai ginčijamoje Pietų Kinijos jūroje.
Pasaulis
J. Bidenas: pasaulis privalo ruoštis laukiančiai ilgai kovai
JAV prezidentas Joe Bidenas šeštadienį pareiškė, kad Ukrainos kova su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis yra dalis „didžiojo mūšio už laisvę“, ir sakė, kad pasaulis turi pasiruošti, nes „priešakyje laukia ilga kova“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas Lenkijoje aplankė karius, susipažins su pagalbos ukrainiečiams organizacijomis
JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį aplankė Lenkijoje netoli sienos su Ukraina dislokuotus amerikiečių karius ir ketina iš arti susipažinti su organizacijomis, teikiančiomis humanitarinę pagalbą milijonams ukrainiečių, kurie bėga nuo Rusijos invazijos jų tėvynėje.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas atvyko į netoli Ukrainos sienos esantį Lenkijos miestą
JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį atvyko į pietrytinį Lenkijos Žešuvo miestą, apie 100 km nutolusį nuo sienos su Ukraina.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Naujos JAV sankcijos nukreiptos prieš Rusijos parlamentarus, oligarchus, gynybos bendroves
Jungtinės Valstijos, reaguodamos į Maskvos invaziją į Ukrainą, ketvirtadienį paskelbė naujų sankcijų Rusijos įstatymų leidėjams, oligarchams ir gynybos bendrovėms, pranešė Baltieji rūmai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV ruošia planus potencialiam Rusijos masinio naikinimo ginklų panaudojimui
Jungtinės Valstijos rengia planus tam atvejui, jei Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas visgi pasiryžtų panaudoti prieš Ukrainą branduolinį ginklą ar kitus masinio naikinimo ginklus, trečiadienį pranešė dienraštis „The New York Times“.
The Economist
LUSTOMATINIAI ŽAIDIMAI
Ar Kinija dominuos puslaidininkių sektoriuje?
Pasaulis
PARAMA UKRAINAI
J. Bidenas: istorinė nauja JAV pagalba ginkluote Ukrainai sieks 1 mlrd. dolerių
JAV prezidentas Joe Bidenas pranešė apie dar vieną 1 mlrd. dolerių vertės pagalbą Ukrainos saugumui ir ilgesnio veikimo nuotolio ginklų siuntimą į šią šalį, užtikrindamas Amerikos sąjungininkei „precedento neturinčią“ paramą kare su Rusija.
ŽYMA
JAV