Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 4 d.


Komentarai
Naujoji viešoji vadyba ir viešasis gėris
Dabartinis Lietuvos Respublikos valdymo modelis įtvirtino „valstybės dominavimą prieš žmogų“. Jame administracinė galia ir detali kontrolė turi viršenybę prieš bendradarbiavimą, piliečių iniciatyvos skatinimą. Mūsų politikos formuotojai neįvertina aktyvios pilietinės visuomenės kaip būtinos gerovės kūrimo sąlygos. Paskui stebimės, kad prarandamas piliečių ir valstybės ryšys, o jam atkurti paprastos patriotinės indoktrinacijos neužtenka.
The Economist
Jaunimas ir demokratija: pragaištingas pasyvumas
Turtingajame pasaulyje tūkstantmečio karta vis rečiau ateina į rinkimus
Aktualijos
Serbijoje minios protestuotojų nepatenkinti prezidento rinkimų rezultatais
Serbijos sostinėje trečiadienį jau trečią dieną iš eilės vyko masiniai protestai prieš dabartinį premjerą Aleksandrą Vučičių, kuris savaitgalį buvo išrinktas naujuoju šalies prezidentu.
IQ Tema
Reikia vėl išmokti mąstyti
„Pagarba individo laisvei ar kolektyvinei sąmonei, orientacija į altruizmą ar egoizmą – šie pasirinkimai nulems Vakarų demokratijos ateitį“, – teigia Ayn Rand instituto vykdomasis direktorius Yaronas Brookas. Kotryna Tamkutė teiravosi, kas lemia rinkėjų palankumą populistinėms idėjoms ir ką daryti, kad jos nenustelbtų argumentų.
IQ Tema
Asmens laisvės: individai prieš visuomenę
Liberalizmas visada akcentavo asmens laisves ir teises bei apsisprendimą įvairiais moraliniais, tarp jų ir seksualinės laisvės, klausimais. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau visuomenės atmeta šias nuostatas ir gręžiasi į konservatyviąsias vertybes deklaruojančias partijas.
IQ Tema
Ar jau laikas laidoti liberalizmą?
Nacizmą ir komunizmą įveikusią politinę ideologiją ištiko gili krizė.
Kultūra
Demokratijos kaina
Prieš 90 metų trečiuoju Lietuvos prezidentu išrinktas Kazys Grinius kartu su to meto valdančiąja Seimo dauguma ėmėsi skubių reformų. Kilniais valstybės modernizacijos siekiais grįstus demokratinius pokyčius vos po pusmečio nutraukė perversmas.
ŽYMA
DEMOKRATIJA