Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 7 d.


NT ir energetika
IQ FORUMAS „UTENA 2023“
Ar energetikos krizė baigėsi?
„Energetikos klausimai tampa vieni svarbiausių, dažnai girdime visur, kad energetika tapo antra po karo tema, – rugsėjo 7 d. vykusiame IQ forume „Utena 2023. Geopolitiniai sukrėtimai ir jų poveikis energetikos sektoriui bei regionų ekonomikai“ pripažino energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas. – Pirmiausia pažiūrėsiu, kas vyko, ir baigsiu optimistine gaida, jog mūsų laukia šviesi ateitis.“
NT ir energetika
ENERGETIKA
Žiema be nerimo? Artėjantis šildymo sezonas Europos gąsdinti nebeturėtų
Praėjusią žiemą didžioji dalis europiečių pasitiko drebėdami ne nuo šalčio, bet dėl keliskart išaugusių šildymo ir elektros kainų. Rusija dar prieš invaziją į Ukrainą ėmė mažinti dujų pasiūlą rinkose, o po invazijos sulaukusi ES sankcijų uždarė „Nord Stream 1“ dujotiekį.
Verslas
ENERGETIKA
Bus stiprinama „Orlen Lietuvos“ ir jos terminalų, „Litgrid“ objektų apsauga
Energetikos ministerija siūlo griežčiau saugoti Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą „Orlen Lietuva“ bei jos valdomus Būtingės ir Mockavos terminalus. Tai numato
Verslas
ENERGETIKA
JAV mokslininkai padeda rengti Lietuvos energetikos sektoriaus transformacijos modelį
Lietuva per artimiausius kelerius metus kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) mokslininkais parengs energetikos sektoriaus transformacijos modelį, kuris numatys sparčiausius
NT ir energetika
ENERGETIKA
Liepą didmeninės elektros energijos kainos sumažėjo 15 proc.
Vidutinė elektros kaina Lietuvos prekybos zonoje kitos paros prekybos rinkoje (angl. day-ahead) 2023 m. liepos mėn. buvo 84 Eur/MWh. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, kaina sumažėjo 15 proc. 2023 m. birželio mėn. kainos vidurkis buvo 99 Eur/MWh, praneša Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.
NT ir energetika
ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ
Baltijos šalių premjerai įsipareigojo užbaigti sinchronizaciją iki 2025-ųjų vasario
Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigojo iki 2025 metų vasario – beveik metais anksčiau nei planuota iki šiol – sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europa, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė.
Pasaulis
NIGERIJA
Po perversmo Nigerija nutraukė elektros energijos tiekimą Nigeriui
Nigerija nutraukė elektros energijos tiekimą Nigeriui po to, kai Vakarų Afrikos kaimynės įvedė sankcijas jo chuntai, praėjusią savaitę nušalinusiai išrinktą prezidentą, trečiadienį pranešė šaltinis iš Nigerio energetikos įmonės.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Prognozuoja energetikos ir inžinerijos specialistų poreikio augimą: trūkumas jaučiamas jau dabar
Penktadienis – paskutinė diena pateikti prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose. Kol kas šiais metais stojantieji dažniausiai renkasi socialinių ir sveikatos mokslų studijų krypčių programas. Visgi, Lietuvoje sparčiai plečiantis energetikos ir technologijų sektoriams, ypač trūksta inžinerinį išsilavinimą turinčių specialistų. Rinktis elektros ir energijos inžinieriaus, elektroninės įrangos mechaniko, statybų meistrų profesijas ragina ne tik Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), bet ir verslo atstovai.
NT ir energetika
ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ
K. Budrys: neturėtų kilti kliūčių sutariant su Latvija ir Estija dėl sinchronizacijos
Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad pasirašant susitarimą su Latvija ir Estija dėl elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa ir atsijungimo nuo rusiškos BRELL sistemos 2025 metų pradžioje, keblumų kilti neturėtų.
NT ir energetika
ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ
Ekspertai apie VGT sprendimą dėl sinchronizavimo: ir nuvilia, ir atrodo logiškas
Valstybės gynimo tarybai (VGT) pirmadienį įpareigojus Vyriausybę derėtis su Latvija ir Estija dėl pasitraukimo iš Rusijos kontroliuojamos energetikos sistemos (BRELL) ir sinchronizuotis su Vakarų Europa 2025-ųjų pradžioje, vienus energetikos ekspertus tokia pozicija kiek nuvylė, kiti sako, kad tai gali būti apgalvotas ir logiškas sprendimas.
NT ir energetika
ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ
Valstybės gynimo taryba siūlo visoms Baltijos šalims atsijungti nuo BRELL 2025 m. vasarį
Valstybės gynimo taryba (VGT) ragina susitarti su Latvija ir Estija iš BRELL žiedo pasitraukti 2025 m. vasarį, sako prezidento patarėjas Kęstutis Budrys.
Verslas
EKONOMIKA
Lietuviai tvirtai remia ES energetikos pertvarką
Dauguma respondentų Lietuvoje ir toliau remia energetikos pertvarką ir tikisi didelių investicijų į atsinaujinančius energijos išteklius, rodo naujausios birželį atliktos
Verslas
ENERGETIKA
VERT įpareigojo „Perlas Energija“ sumokėti 4,21 mln. eurų – bendrovė sprendimą skųs
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) priėmė sprendimą įpareigoti veiklą nutraukusį nepriklausomą elektros tiekėją „Perlas Energija“ į valstybės biudžetą grąžinti kiek daugiau nei 4,21 mln. eurų su PVM.
The Economist
KAS KONTROLIUOS BALTĄJĮ AUKSĄ
Žalioji revoliucija be ličio iš Lotynų Amerikos neriedės
Bet tokie politikai kaip Čilės prezidentas Gabrielis Boricas nori jį nacionalizuoti
Finansai ir investavimas
ENERGETIKA
Socialdemokratai dėl brangių dujų ragina „Ignitį“ susimažinti pelną
Energetikos ministras Dainius Kreivys ir valstybės valdoma energetikos grupė „Ignitis grupė“ turi susimokėti už savo klaidas, lėmusias, kad gyventojai už dujas priversti mokėti dukart ar triskart daugiau nei jos kainuoja rinkoje, pareiškė Seimo socialdemokratai.
ŽYMA
ENERGETIKA