Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 10 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Ar tikrai trūksta pinigų susimokėti už saugumą?
Sakoma, kad kol perkūnas netrenks, apie tai, kas bloga, galvoti nesinori – ar tai būtų geopolitinė situacija, ar savo pačių finansinė apsauga.
Komentarai
KOMENTARAS
Papildomas pelno mokestis: ką jis reiškia?
Įmonės tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse už savo gaunamą pelną moka pelno mokestį. Lietuvoje nuo šių metų standartinis pelno mokesčio tarifas didėja ir siekia 16 proc. vietoj buvusių 15 proc.
Komentarai
KOMENTARAS
Penkeri metai po „normalumo“: kaip krizės pakeitė Vilniaus nuomos rinką ir ką tai reiškia investuotojams
Paskutinį kartą gyvenome „normaliai“ lygiai prieš penkerius metus: 2020-ųjų kovą. Vilniaus nuomos rinka per šį laikotarpį patyrė vienus iš dramatiškiausių pokyčių per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Remiantis NT paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ duomenimis, vidutinė vieno-trijų kambarių buto nuomos kaina, kuri 2020 m. pradžioje siekė 450 eurų per mėnesį, 2024 m. gegužę pasiekė 725 eurus. 61 proc. šuolis vos per pusę dešimtmečio.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuviai – vėl tarp laimingiausių pasaulyje
Naujausioje Jungtinių Tautų Pasaulio laimės ataskaitoje Lietuva pakilo į 16 vietą, pralenkdama daugelį turtingesnių Europos valstybių. Kaip tai pavyko ir ko pritrūko iki laimingiausiųjų 10-tuko?
Komentarai
KOMENTARAS
Ar dirbtinis intelektas 2030 m. pakeis įmonių administratorius?
Pasak britų leidinio „The Guardian“, dirbtinis intelektas (DI) gali pašalinti nuo 1 iki 3 milijonų privačiojo sektoriaus darbo vietų Jungtinėje Karalystėje per artėjančius dešimtmečius. Leidinyje taip pat teigiama, kad ilgalaikis nedarbo didėjimas bus santykinai nedidelis, nes tikimasi, kad DI sukurs naujas darbo vietas ir skatins ekonomikos augimą.
Komentarai
KOMENTARAS
Geležinės biurokratijos kurpaitės: ar ES pavyks jas nusiauti?
ES politikai pastebėjo, kad auginti regiono ekonomiką su šitokia biurokratine našta yra tas pats, kas bandyti bėgti maratoną apsiavus geležines kurpaites. Bandymų jas keisti patogesniais sportbačiais būta ir anksčiau, tad svarbiausias klausimas – ar šį kartą bus kitaip?
Komentarai
KOMENTARAS
JAV finansų rinkas kausto baimės dėl recesijos: kaip elgtis paprastam investuotojui?
Donaldo Trumpo pergalę JAV prezidento rinkimuose finansų rinkos sutiko su euforija, o akcijų kainas į dar didesnes aukštumas pasiuntė lūkesčiai dėl mokesčių mažinimo ir biurokratinių suvaržymų atlaisvinimo. Investuotojų optimizmas išgaravo susidūrus su politine realybe. Prekybos konfliktai, nuviliantys ekonominiai duomenys ir išaugęs neapibrėžtumas ėmė signalizuoti apie tikėtiną didžiausios pasaulio ekonomikos recesiją.
Komentarai
KOMENTARAS
Pravalgyta pensininkų ateitis
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomi pensijų sistemos pakeitimai Lietuvos gyventojams padovanotų „greitų“ pinigų, tačiau atimtų iš jų galimybę ateityje gauti didesnes pensijas. Šį procesą pastaraisiais metais stebime ir Estijoje.
Komentarai
KOMENTARAS
Baltijos šalių paskolų rinka: 2025-ieji prasideda optimistiškai, tačiau rizikos išlieka
Baltijos šalių paskolų rinka 2025 metus pradėjo su teigiamais pokyčiais: tiek būsto, tiek verslo paskolų segmentuose matome augimą, kurį skatina Europos Centrinio Banko (ECB) bazinių palūkanų mažinimo politika. Tačiau nors skolinimosi apimtys auga, išlieka svarbios rizikos, kurios gali lemti ateities tendencijas.
Komentarai
KOMENTARAS
Pajamų deklaravimas 2025: galimybės, kurių nereikėtų iššvaistyti
Prasidėjęs pajamų deklaravimo sezonas neretam pasėja intrigą – teks sumokėti susidariusią nepriemoką, o gal pavyks atgauti pajamų mokesčio permoką? Klausimų
Komentarai
KOMENTARAS
Trumpas sujungimas
Kiekvieną dieną pasaulis – ypač JAV kaimynai ir ilgamečiai partneriai – sulaukia naujienų apie planuojamus, įvedamus arba atšaukiamus importo muitus. Investuotojai, ilgokai ignoravę Donaldo Trumpo grasinimus, atsibudo, medaus mėnuo baigėsi, JAV akcijų rinka nukraujavo. Prie nerimo finansų rinkose prisidėjo ir JAV ekonomikos silpnėjimo ženklai.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar studijos užsienyje padeda rašyti šeimos verslo sėkmės istorijas?
Galimybė įgyti žinių studijuojant užsienyje atrodo vertinga daugumai SEB Privačiosios bankininkystės klientų. Verslus sukūrę ir kapitalą sukaupę žmonės yra linkę patarti savo atžaloms rinktis studijas užsienio universitetuose. Kodėl?
Komentarai
KOMENTARAS
NATO reikia E. Musko
Pirmą kartą NATO būstinėje Briuselyje vasario viduryje apsilankęs JAV gynybos sekretorius Pete’as Hegsethas pareiškė, kad „NATO turi būti stipresnė, labiau žudanti jėga, o ne diplomatinis klubas“. Daugelis šiuose žodžiuose įžvelgė tradicinį Vašingtono raginimą stiprinti sąjungininkų gynybą, bet tai gali būti ir užuomina, kad pačiai organizacijai reikia reformuotis. Ypač prisimenant Elono Musko vykdomas efektyvinimo ir biurokratijos mažinimo reformas (nors ir prieštaringai vertinamas) Jungtinėse Valstijose, kurios kartu su Vokietija yra didžiausios mokėtojos į Aljanso biudžetą (15,88 proc. visų įplaukų).
Komentarai
KOMENTARAS
35-eri Nepriklausomybės metai – Lietuvos sėkmės istorija
Prieš 35 metus iš okupacijos išsivadavusi galėjo mažai kuo pasigirti ir Nepriklausomybę pasitiko nualinta, neturtinga ir su daugybe lėtinių problemų. Kai kurioms išspręsti prireikė kelių metų, kitoms – kelių dešimtmečių, likusias sprendžiame iki šiol. Vis dėlto, Lietuva padarė neįtikėtiną progresą, kuriuo džiaugtis vis dar negali jokia kita ES valstybė. Iš ekonomiškai nuskurdintos šalies Lietuva tapo ekonominės sėkmės pavyzdžiu.
Komentarai
KOMENTARAS
Sąjungininkų stumdymas silpnina JAV galią
Donaldas Trumpas silpnina Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) „minkštąją galią“.
ŽYMA
KOMENTARAS