Meniu
Prenumerata

penktadienis, gegužės 10 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Esmė ne skaičiuose: ką išnaudota paslaugų sektoriaus kvota sako apie Lietuvos migracijos sistemą
Nustatyta paslaugų sektoriaus darbuotojų, esančių trūkstamų profesijų sąraše kvota – 16 tūkst. asmenų – buvo išnaudota jau rugpjūtį. Panaši situacija buvo ir praėjusiais metais, kai 11,6 tūkst. darbuotojų kvota pasiekta gegužę. Kitaip tariant, iš anksto paskaičiavusios darbo rinkos poreikius, valstybės institucijos stipriai šovė pro šalį. Nenuostabu, nes tiksliai tų poreikių numatyti neįmanoma net ir ne tokiais sudėtingais laikais.
Komentarai
KOMENTARAS
Viena taisyklė, keturguba našta
Prieš kurį laiką Lietuvoje įteisinta subsidiari rangovų atsakomybė sukūrė keturis kartus didesnę naštą, nei buvo būtina. ES teisėje įtvirtinta pareiga apsaugoti tik komandiruojamus darbuotojus Lietuvos įstatymuose buvo pritaikyta visiems, dirbantiems statybų sektoriuje. Kitaip tariant, užuot įvedus apribojimus mažai daliai statybų sektoriaus subjektų, dirbančių išskirtinai specifiniais pagrindais ir atvejais, savavališkai išplėsta taisyklė nuvilnijo per visą statybų sektorių, jo darbuotojus, rangovus, vartotojus ir mokesčių mokėtojus.
Komentarai
KOMENTARAS
Devynis kartus pamatuoti...
„Sugadinta valstybė ta, kuri vadovaujasi pernelyg didele gausa įstatymų“, – sakė Romos imperijos rašytojas ir politinis veikėjas Publijus Kornelijus Tacitas.
Komentarai
KOMENTARAS
Plaktukas visada ras vinį
Aiškindama proporcingumo principą studentams pateikiu smiginio pavyzdį – visų pirma, įvertinate situaciją ir nustatote centrą, išsirenkate strėlę ir metate tinkama jėga.
Finansai ir investavimas
FINANSŲ EKSPERTAI
I. Genytė-Pikčienė paliko Lietuvos laisvosios rinkos institutą
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) vyresniąja eksperte nuo praėjusių metų rugsėjo dirbusi Indrė Genytė-Pikčienė paliko įstaigą.
Komentarai
Rinka turi trūkumų. O valdžia – ne?
Žmogaus gyvenimas yra ir bus netobulas. Kad ir kaip geriau gyvename, kad ir kiek protingesni ar aukštesni užaugame, visada įsivaizduojame, jog galima dar geriau. Jei vidutiniam viduramžių gyventojui papasakotumėte, kaip gyvena vidutinis žmogus XXI a., jis nepatikėtų, kad taip gali būti.
ŽYMA
LLRI