Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 20 d.


Aktualijos
KARANTINO RIBOJIMAI
R. Karbauskis: galimybių pasas kenkia ekonomikai
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad reikia atšaukti galimybių paso galiojimą, nes jis kenkia ekonomikai.
Verslas
ŠEŠĖLIS
Lietuva – trečia ES pagal šešėlį tabako rinkoje
Kontrabandinė rinka Lietuvoje ir toliau auga – pernai suvartota daugiau nei 580 mln. nelegalių cigarečių, dėl to valstybė neteko 82 mln. eurų potencialių pajamų. Nors bendras cigarečių vartojimas krito 6 proc., šešėlinės rinkos dalis buvo didžiausia per penkerius metus.
Pasaulis
KRIZĖ
Jungtinės Karalystės BVP antrąjį ketvirtį padidėjo 4,8 proc.
Vyriausybei pradėjus švelninti dėl koronaviruso pandemijos nustatytus apribojimus, Jungtinės Karalystės (JK) bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, padidėjo 4,8 proc., parodė ketvirtadienį paskelbti išankstiniai Nacionalinės statistikos tarnybos (ONS) duomenys.
The Economist
JUDĖJIMO SUVARŽYMŲ EKONOMIKA
Kaip pasverti judėjimo suvaržymų kainą ir naudą
Tokia politinė priemonė liks galimų vyriausybių veiksmų sąraše. Vis gausesni tyrimai padės ją tinkamiau taikyti. „Man asmeniškai žmogaus gyvybė neįkainojama ir
Verslas
KRIZĖ
Ekonomistai: Lietuvos BVP šiemet augo dešimtadaliu
Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį metų ketvirtį, palyginti su tuo pat metu pernai, augo maždaug dešimtadaliu, prognozuoja dauguma BNS apklaustų ekonomikos ekspertų.
Finansai ir investavimas
KRIZĖ
I. Genytė-Pikčienė LB metinės infliacijos prognozę vertina kaip „labai optimistišką“
Lietuvos banko prognozė, kad šiemet vidutinė metinė infliacija sieks 2,2 proc., yra „labai optimistiška“, sako „INVL Asset Management“ ekonomistė.
Verslas
VIZIJA LIETUVAI
I. Šimonytės naujos kartos Lietuvos vizija: turime keisti strategiją ir nebebūti pigios darbo jėgos šalimi
Itin didelės sėkmės sulaukusios lietuviškos įmonės, kaip pirmuoju Lietuvos vienaragiu laikoma „Vinted“, turi ambicijų ir potencialo žaisti pasaulinėje rinkoje, tačiau tokios bendrovės – labiau išimtis nei taisyklė, teigia premjerė Ingrida Šimonytė. Nepaisant to, Vyriausybės vadovės vertinimu, Lietuva turi keisti strategiją ir nebebūti pigios darbo jėgos šalimi.
Aktualijos
Pandemijos rezultatai: lietuviai baiminasi dėl savo finansų ir labiau tiki ES nei savo valdžia
Dauguma Lietuvos gyventojų jaučia nežinomybę ir baiminasi dėl savo finansinės ateities, tačiau išsiskiria savo pozityviu požiūriu į ES. Tai rodo
Pasaulis
ATSIGAVIMAS
Australijos ekonomika pasiekė ikipandeminį lygį
Atsigaunanti Australijos ekonomika pasiekė ikipandeminį lygį, pirmąjį šių metų ketvirtį augusi greičiau nei tikėtasi – 1,8 proc., kai sušvelnėjo dėl koronaviruso įvesti apribojimai.
Pasaulis
J. Bidenas pristatė 6 trln. dolerių biudžeto projektą JAV ekonomikai „permąstyti“
Amerikiečių prezidentas Joe Bidenas penktadienį pasiūlė 6 trln. dolerių (4,9 trln. eurų) biudžetą šalies ekonomikai „permąstyti“ ir Kinijos konkurencijai pažaboti, nors dėl tokios iniciatyvos, kuriai dar turi pritarti Kongresas, JAV tektų įklimpti į rekordinę skolą.
Aktualijos
ES EKONOMIKA
Šviesi Europos Komisijos prognozė Lietuvai: ekonomika augs, atlyginimai augs
Lietuvai – šviesesnis ekonomikos rytojus. Europos Komisija trečiadienį pristatė pavasario ekonomikos prognozes, kuriose piešiamas optimistiškesnis ES ekonomikos atsigavimo scenarijus. Prognozuojama, kad
Verslas
BALTIJOS ŠALYS
Talino gyventojai turi daugiausia pinigų kitoms išlaidoms, vilniečiai – antri
Vilnius pagal laisvas namų ūkio lėšas vejasi Taliną. Be to, Lietuvos ir Estijos sostinių gyventojai užsidirba ir susitaupo gerokai daugiau
The Economist
GEROVĖS VALSTYBĖS ATEITIS
COVID-19 pakeitė gerovės valstybę. Kurie pokyčiai išliks?
Pandemija gali atversti naują skyrių socialinės apsaugos tinklų srityje
Verslas
COVID-19
Ekonomistai: Lietuvos BVP pernai smuko 1,3–2 proc., šiemet augs 1,8–3 proc.
Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) praėjusiais metais smuko 1,3–2 proc., o šiemet augs 1,8–3 proc., prognozuoja BNS apklausti ekonomikos ekspertai.  
Komentarai
KOMENTARAS
Ką mums atskleidė pandemijos metai?
Praėjusių metų pavasarį gyventojai ir verslas turėjo persiorientuoti ir pradėti gyventi pagal pandemijos padiktuotą neįprastą gyvenimo ritmą. Tuo metu pamatėme, kad būdami susitelkę ir veikdami kartu esame kur kas atsparesni, nei manėme iki tol, o iššūkius galime įveikti lengviau. Vakcinos patvirtinimas ir prasidėjęs skiepijimo procesas paspartins viruso sutramdymą, tačiau verslo, bendruomenių ir gyventojų susitelkimo, kurį matėme pandemijos metu, mums prireiks ir ateityje.
ŽYMA
EKONOMIKA